Skocz do zawartości

Zdjęcie

Orbitrol w MTZ dziala w jedną stronę w druga dusi motorek

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marekbuli

marekbuli

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 09:47

Orbitrol w MTZ dziala w jedną stronę w druga dusi motorek Witam. Podobny temat był juz poruszany ale nie znalazłem w nim odpowiedzi na mój problem.
Mianowicie chciałem byc bohater i założyłem orbitrol do ruska. Mamy go od 1990 roku, a w 92 r. wuj złota rączka zainstalował pod osią siłownik skrętu(lub jazdy) od bizona. Zasilanie podawane było normalnie z serwo ruska. Działało to w miarę dobrze, jadnak jak wszyscy wiecie nie jest to precyzyjne urządzenie. W tym roku w trakcie wietrzenia magazynku znalazłem orbitrol od rekorda, który leżał na zapas (jak to w tamtych czasach było). Orbitrol fabrycznie nowy, jednak sie nie kręcił. zalałem go naftą i tak po kilku dniach cos tam drgneło, ale bez rozbiórki się nie obeszło. Obejrzałem kilka rysunków z budowy i filmików, zabrałem sie za demontaż. Po kolei rozkręciłem orbitrol. W środku elementy naszły lekkko rdzą więc wyczysciłem je chemicznie, nasmrowałem i złożyłem w odwrotnej kolejności. Kupiłem resztę gratów potrzebnych do montażu, zmontowałem i gitara. Po uruchomieniu, skręciłem w w prawo wszystko ok, w lewo zadusiło motorek a olej przebił się przy zakuciach na starym przewodzie zasilania (ciśnienie musiało być duże)
Teraz moje pytanie co jest nie tak że orbitrol w prawo działa, w lewo nie.
Po skręceniu na maksa w prawo także dusi silnik
Wniosek - nie dział odpływ
Orbitrol jest produkcji DDR firmy ORSTA model 100
siłownik o przekroju 50 identyczny jak dedykowany do mtz (nowe uszczelnienie)
Odłączyłem przewód z przelewu i włożyłem go bezpośrednio do zbiornika (myślałem że blokada coś broi). bez ruchu kierownicą przelew działa idealnie. Gdy skręce w prawo olej z drugiej strony siłownika także trafia do zbiornika
Ale gdy skręcę w lewo zaraz dusi silnik a olej nie leci.
Jeśli zrobię delikatny ruch kierownicą, koła bardzo powoli skręcą w lewo
Nawet jak zrobię przelew na zasilaniu to będzie to tylko podzielnik strumienia ale raczej nie rozwiąże problemu.
Ja stawiam na orbitrol ale:
W trakcie demontażu i montażu obitrola czy mogłem sie pomilić i ustawić coś odwrotnie o 180 stopni, choć uważam, że orbitrol jest symetryczny a poszczególne elementy zewnętrzne zacechowałem żeby sie nie pomylić
Rozważam też opcję taką, że orbitrol został wyhandlowany w płocku, w dobrych czasach więc może już wtedy był uszkodzony, choć nie posiadał śladów montażu
I jeszcze pytanie odnośnie kulki w orbitrolu, do czego służy- na pewno coś blokuje ale po co i dlaczego i w środku nie było sprężyny i w katalogu też nie występuje
Z góry Dziekuję za odpowiedzi.

Edytowany przez marekbuli, 19 styczeń 2014 - 10:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Orbitrol w MTZ dziala w jedną stronę w druga dusi motorek Dzisiaj, 00:02
  •  

#2 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 10:02

Orbitrol w MTZ dziala w jedną stronę w druga dusi motorek Kolego jak wsadziłeś już rączki do środka orbitrola to uwierz mi że już go sam nie poskładasz :( na 100% przestawiłeś zapłon i nie bedzie poprawnie działał, przerabiałem już to rozebrałem tylko by uszczelnić i po kilkunastu próbach złożenia nie udało się musiałem zawieść do firmy co sie w tym specjalizują i ustawili w 15min, co do kulki to ona ma za zadanie zamykać w pewnym momencie przepływ oleju

Edytowany przez farmervip, 19 styczeń 2014 - 10:04.

:) :)

#3 Share marekbuli

marekbuli

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 10:07

Orbitrol w MTZ dziala w jedną stronę w druga dusi motorek to nie wesoło

#4 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 19 styczeń 2014 - 10:23

Orbitrol w MTZ dziala w jedną stronę w druga dusi motorek Masz nie zgraną rurkę (tą z otworami) względem gwiazdki (zębatki). Powinny tam być znaki jak składać.

#5 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 19 styczeń 2014 - 10:24

Orbitrol w MTZ dziala w jedną stronę w druga dusi motorek Jeżeli orbitrol w środku był już zardzewiały to nadaje się tylko na złom. Części są docierane z dokładnością tysięcznych mm, po usunięciu rdzy zrobiły się z tego setne albo i nawet dziesiąte mm. A to już są za duże tolerancje. Tak że nie kombinuj tylko od razu kup nowy.

#6 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 10:28

Orbitrol w MTZ dziala w jedną stronę w druga dusi motorek Wrzuć zdjęcie tego orbitrola.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share marekbuli

marekbuli

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 12:16

Orbitrol w MTZ dziala w jedną stronę w druga dusi motorek teraz wiem już że ten mój orbitrol nie ma wbudowanego zaworu szokowoego, więc i tak by nie działał poprawnie, ponieważ nie odcinałby oleju na krańcowych polożeniach. Te orbitrole w zestawach do ruska mają wbudowany taki zawór, więc będę zmuszony go kupić. Tamten najwyżej za parę groszy oddam do hydrotoru, mam jeszcze kilka pomp, to może na orbitrol starczy

#8 Share marekbuli

marekbuli

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 19:42

Orbitrol w MTZ dziala w jedną stronę w druga dusi motorek Witam.Złozyłem orbitrol ponownie wg. punktów i działał już poprawnie ale jednak ciężko sie kręciło. Załozyłem nowy i jest prawie gitara. Prawie ponieważ na kierownicy nie ma całkowitej płynności tak jak mam w innych maszynach. Podejrzewa, że problem jest w blokadzie dokładnie na wielozębie, ale nie wiem czy mam racje

#9 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 20:48

Orbitrol w MTZ dziala w jedną stronę w druga dusi motorek Nie jest płynnie bo pewnie idzie przez krzyżaki, jak opuścisz kierownicę to jest pewnie lepiej ?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#10 Share hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 20:52

Orbitrol w MTZ dziala w jedną stronę w druga dusi motorek Jaki kupiłeś ten orbitrol?

#11 Share marekbuli

marekbuli

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 07:00

Orbitrol w MTZ dziala w jedną stronę w druga dusi motorek

Nie jest płynnie bo pewnie idzie przez krzyżaki, jak opuścisz kierownicę to jest pewnie lepiej ?

to sprawdzę dziś ale pewno masz rację

orbitrol o pojemności 160 z wbudowanymi zaworami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 22 styczeń 2014 - 18:42

Orbitrol w MTZ dziala w jedną stronę w druga dusi motorek jeśli most stożkowy masz, to może masz zapieczone tuleje tam na zwrotnicy i przez to się może ciężko kręcić, u mnie tak było to nie szło już ukręcić, dopiero nawierciłem otwór i wstawiłem kalamitke żeby smarowanie było, i o wiele lepiej się kręci
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Dodaj odpowiedź