Skocz do zawartości

Zdjęcie

Awaria skrzyni biegów MF 3085

41 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 05 luty 2014 - 16:40

Awaria skrzyni biegów MF 3085 Nie koniecznie ;) Wystarczy, że zacznie cieknąć od strony silnika a nie w kabinie, nie bedziesz widział oleju na podłodze a sprzegło niby będzie ale płytkie a po zgaszeniu opadnie pedał :) To tak na marginesie :) A co do wzmacniacza ( półbiegu) moze poprostu zsunęła Ci się pod przyciskiem kostka i nie łączy :) Najprostrze rozwiązania często są najlepsze :) Inna sprawa zacięty elektrozawór lub nie dochodzi napięcię ;) Sprawdź elektrozawór na krótko od rozrusznika podłącz kabelek a drugi od elektrozaworu , i je złącz, wtedy albo będzie włączał albo wyłączał półbieg :) Ja tak u sb sprawdzałem :) NIe pamietam czy tam jest prąd cały czas czy tylko impuls jest potrzebny a co za tym idzie nie jestem pewnien czy tylko je zetknać czy też trzymac cały czas ;) Jak prąd jest to czyść elektrozawór, nie pomoże to wina mechaniczna :)
Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Awaria skrzyni biegów MF 3085 Dzisiaj, 23:45
  •  

#22 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 05 luty 2014 - 17:20

Awaria skrzyni biegów MF 3085 Zgodzę się, ale podczas odpalania by wyszło wszystko jeśli by wcisnął pedał sprzęgła, a wcisnąć musi żeby odpalić.
Do elektrozaworu dochodzi prąd cały czas, a nie impuls.
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#23 Share wojciechwudarczyk

wojciechwudarczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 05 luty 2014 - 18:31

Awaria skrzyni biegów MF 3085 Witam, wracając do mojego problemu;; na postoju próbowałem to na około 10 prób raz wyskoczyła przy ruszaniu .Zobaczymy po niedzieli mamy go rozjechać [rozpołowić].A wrócę jeszcze do tego półbiegu, w którym miejscu znajduje się ten elektro zawór od tego pół biegu.Jak uporam się z tym problemem to opiszę to moje zjawisko myślę że do wiosny zdążę .

#24 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 05 luty 2014 - 19:26

Awaria skrzyni biegów MF 3085 Jak wyskoczyła to pewnie synchronizator do roboty, a elektrozawór masz od strony lewarków zmiany biegów, pod kabiną. Zaraz na wprost schodków po prawej stronie ciągnika. Jest to ten "samotny" elektrozawór.
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#25 Share krzysztoftores

krzysztoftores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 05 luty 2014 - 21:06

Awaria skrzyni biegów MF 3085 Chodzi mi oto czy jak probujesz wlaczyc i masz ten opor to przytzymaj dzwignie i zwroc uwage na ciagnik czy dostaje wtym momecie jakies obciazenie .Mozesz tez postawic go na rownym terenie to prawdopodobnie bedze probowal roszyc.Jesli beda takie objawy to zapewne masz nadal problem z sprzeglem.To nie jest powiedzane ze jak reszta biegow wchodzi to i czworka bedzie wchodzic gdysz jest mniej uzywana ,a co za tym idzie synchronizator jest duzo lepszym stanie.Ciezko jest pomoc komus na odleglosc .

#26 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 06 luty 2014 - 20:20

Awaria skrzyni biegów MF 3085 Kolego o co chodzi z tą czwórką możesz objaśnić?? Bo u mnie czasem zgrzyta....

#27 Share krzysztoftores

krzysztoftores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 06 luty 2014 - 20:37

Awaria skrzyni biegów MF 3085 Jak zgrzyta to sie konczy synchronizator w skrzyni 4 tego biegu.

#28 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 06 luty 2014 - 20:50

Awaria skrzyni biegów MF 3085 No właśnie nie kończy sie.... Jest coś takiego - odpalam ciągnik włączam 1.2.3.4 bez sprzegła nic nie zgrzyta ale gdy na 4- ce zrobie tak szybszym ruchem jest zgrzyt -to zauważyłem na postoju.. Natomiast podczas jazdy gdy przerzucam z 3 na 4 musze robić to powoli bo potrafi zgrzytać...

#29 Share krzysztoftores

krzysztoftores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 06 luty 2014 - 21:22

Awaria skrzyni biegów MF 3085 Troche dziwne ze bez sprzegla wlaczasz biegi gdysz synchronizator ci nato niepozwoli .

#30 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 06 luty 2014 - 21:33

Awaria skrzyni biegów MF 3085 Nie zrozumiałeś mnie kolego .Nie włączam , przesowam dzwignię do oporu [bez sprzęgła] 1-2-3-4 nie zgrzyta hamulce blokują wszystko jest ok ale gdy na 4 szybciej ruszę dzwignią jest zgrzyt... Jakby hamulec sie ,,wypinał...''

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share wojciechwudarczyk

wojciechwudarczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 06 luty 2014 - 23:06

Awaria skrzyni biegów MF 3085 Witam ,nie wiem czy dobrze zrozumiałem z tym sprzęgłem ale u mnie jest tak że, jak zostawię go na biegu a dzwignię AB wyluzuję to czuć jakby go ciągło i odwrotnie gdy wyluzuję biegi a wezmę dzwignie AB załączę. ,takie mam odczucie nie wiem czy to jest normalne. A jeszcze wrócę do tego półbiegu,rozebrałem panel EHR I do tego włącznika są podłączone dwa kable i leży tam kostka z dwoma kablami nigdzie nie podłączona,czy ona ma być podłączona do czegoś ?.

Edytowany przez wojciechwudarczyk, 06 luty 2014 - 23:07.

#32 Share krzysztoftores

krzysztoftores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 06 luty 2014 - 23:30

Awaria skrzyni biegów MF 3085 Czyli zgzyt powstaje tylko przy szybkim wlaczaniu 4rki jak rozumiem.To jest problem z synchronizatorem ewentualnie z zatrzaskami ,sprezyna zatrzasku. Tyko te elementy odpowiadaja za zruwnanie predkosci obrotowej kol zazebianych.

#33 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 07 luty 2014 - 07:09

Awaria skrzyni biegów MF 3085 Ale na 3 bieg jest dobrze a to te same sprężyny. A śruta mogą mieć coś wspolnego ?? Bo oryginalne są 6,2mm a włożone są 6mm.

#34 Share krzysztoftores

krzysztoftores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 07 luty 2014 - 14:56

Awaria skrzyni biegów MF 3085 Niewiem co oznacza slowo śruta.

#35 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 08 luty 2014 - 08:52

Awaria skrzyni biegów MF 3085 Stalowe kulki okrągłe....

#36 Share krzysztoftores

krzysztoftores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 08 luty 2014 - 22:40

Awaria skrzyni biegów MF 3085 Do kolegi w wojciechwudarczyk.No i oto mi chodzlo .Jak go ciagnie na wcisnietym sprzegle to jest ten powod dlaczego nie mozesz wbic czworki.W zadnym przypadku nie powinno go ciagnac bo jak dobrze nie wysprzegli to synczronizator nie pozwoli ci wpiac biegu.Takie jest moje zdanie ze trzeba szukac problemu w sprzegle.

Nie bardzo kojaze gdzie te kulki wsadziles.

#37 Share witek88

witek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 08 luty 2014 - 23:18

Awaria skrzyni biegów MF 3085 A moim zdanie to mogło paść Ci łożysko między dolnymi wałkami i z tego te całe problemy, ciągnie bo mieli się owe łożysko, a czwórka słabo wchodzi bo jest blisko owego łączenia wałków.
Ja zdjął bym pokrywą boczną skrzyni i sprawdził czy nie ma nadmiernego luzu na łączeniu dolnych wałków, podnosząc wałki np łyżką montażową.
Dużo pracy to nie wymaga więc radził bym to sprawdzić, bo jeżeli mam racją to przez to łożysko możesz stracić 2 dolne wałki i koło 4 bieg-zając, a to dość drogie części, jeżeli się mylę to się ciesz :P

#38 Share zyga117

zyga117

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 09 luty 2014 - 21:58

Awaria skrzyni biegów MF 3085 F

Przyłoncze się do tematu mam podobny problem w mf 3060.W czasie jazdy naprzyspieszaczu niemoge zmienic żadnego biegu lewarek stawia opur jak wyłącze przyspieszacz biegi wchodzą ale też niejest to płyna zmiana trzeba z wyczuciem uszczelniłem cały przyspieszacz wymieniłem przy okazji sprzęgło niema poprawy.cisnienie 17 bar sprawdzone ok.Gdy rewers jest na luzie biegi wchodzą idealnie.Ja włącze rewers a biegi dam na luz i puszcze sprzęgło leko ruszy ciągnikiem na przyspieszaczu szarpnięcie jest większe czy to mogą byc łorzyska kół zebatych dolnego wałka bo sam już niewiem dodam że na postoju biegi wchodzą. Bardzo bym prosił o jakies sugestie i czy do wyjęcia dolnego wałka trzeba wyjąc skrzynie ?.

#39 Share wojciechwudarczyk

wojciechwudarczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 10 luty 2014 - 00:20

Awaria skrzyni biegów MF 3085 Witam ponownie wszystkich;okaże się co jest przyczyną mojego problemu jak znajdę dobrego fachowca do tego remontu ,a w mojej okolicy nie mogę znalezć. Bo rozebrać to nie problem gorzej złożyć.A może znajdzie się na forum ktoś kto zrobił by to ,dodam że jestem z woj łódzkiego okolice Końskich i Opoczna.Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 10 luty 2014 - 11:34

Awaria skrzyni biegów MF 3085 Panowie , obydwaj macie bardzo podobny problem. Trudno postawić diagnozę na odległość ale będą problemy.Zostawcie w spokoju przyspieszacz a zajmijcie się modułem rewersu , grupą biegów A/B i luzem między poszczególnymi biegami na dolnym wałku. Tą skrzynię trzeba rozpatrywać jako całość. Ze względu na napinanie łożysk przez kolejne jej elementy nie da się tego zrobić kawałkiem a resztę metodą "jeszcze pochodzi".
Najbardziej podłym numerem jest niszczenie bieżni wewnętrznej kół rewersu i grupy A/B przez obracające się w tym samym miejscu igiełki łożyska.
Nawet po wymianie łożyska nic się nie zmieni.
Naprawa skrzyni bez wyjmowania jest bezsensowna choć bardzo popularna.
Radzę wziąć ludzi którzy to robią a nie tych którym się wydaje że to proste. Tu musicie pytać ZDUNA albo RAFIKA bo oni chyba cały czas mają ręce w oleju i nie jedno już widzieli.
Gdybyście chcieli instrukcję warsztatową służę pomocą , podać maila wyślę.
Czasami aby biegi wchodziły głębiej też wystarczy wkręcić kielich na końcu dźwigni zmiany biegów.