Properth

6CT107 ustawienie wtrysku

Polecane posty

locke    293

No ładnie chodzi i ładnie wygląda :D

post-25177-0-10635500-1410096694_thumb.jpg

Edytowano przez locke

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Prywatne pogawędki proszę sobie prowadzić na PW. Posty usunąłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Properth    0

Właśnie prowadzimy. Panie elektrotechnik spokojnie, 1 post ode mnie i od kolegi i od razu usuwanie- cóż złośliwość

 

pozdr

 

 

 

To nie jest złośliwość i na dodatek pominąłem należne punkty.

Edytowano przez Elektrotechnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Properth    0

Dziś wkręciłem go na max obroty, ostatnio i zresztą zawsze jakoś to nie pomojemu było, ale teraz kita w dechę i aż chmura poszła ;) nie wiem jakie max obroty ma pompa autosana??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Properth    0

No to pewnie tak jest, no ale nie grzebię nic na razie, skoro mówicie że jest dobrze to niech tak zostanie :) Balcerku, też byś tak zostawił :D ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Tak bym zostawił a co do chmury dymu to każdy ropniak chmurę puści w szczególności z turbo ale chodzi bardzo dobrze wkręca się bez ale na obroty i nie zakopci na niebiesko. :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Properth    0

Witam ponownie, silniczek chodzi, pali na dotyk ogólnie fajnie równo pracuje. Ale mam kilka pytań, teoretycznie bo nie jestme w stanie tego potwierdzić ma on 45 tysięcy km, z czego większośc jeździł bez turbo.  Obecnie jak go rozpędzam wkręcam na obroty główine z ładunkiem i się obrócę zostaje szary dymek, jest to prawidłowe??

 

Jak go zmulę deczko daje na czarno - chyba standard tak przyuważyłem w większości.

 

I ostatnie, na biegu jałowym jak sobie pyrka nawet rozgrzany gorący, przykapca na niebiesko, czego jest to objaw?? 

 

Wolę spytać za wczasu, może coś się zaczyna dziać, a może to norma w tych silnikach.

 

Olej z reguły zmieniam wraz z filtrem raz w roku i od zmiany do zmiany nie przejadę więcej jak 5tysi, wiem nie dużo, ale w każdym swoim zmieniam raz w roku niezależnie od km. Zalewam olej Orlen Platinum 15W40 lub Lotos 15W40 biorę w plombowanych bańkach 205l (chyba dośc dobre oleje).

 

pozdr czekam na odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Properth    0

Cześć panowie odświeżam temat, ktoś wspominał iż mój silnik to może być mieszanka i być może tak jest...  Sciągnałęm miskę olejową bo i tak wymiana oleju i przegląd rozrusznika to od razu misę ściągnałem. Pierwej 2 zmasakrowane zabezpieczenia nakrętek na spodzie ale... pompa olejowa od Bizona.... coraz bardziej wątpię iż to czysty silnik z autosanu.... składak na bank. A ja turbem go dobije zapewne. Kilka pytań :

 

Po wykręceniu kielicha filtra wypadł mi ten zaworek, zgłupiałem, która stroną ma byc zakręcony? Gwintem do góry czy na dół ????

 

238cbc73e54b.jpg

 

229852545602.jpg

 

 

 

Ten otwór na kole do czegoś służy ??

 

f85bfefee7ee.jpg

Edytowano przez Properth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zawór ma być zakręcony gwintem do góry... a ten otwór nie jest na wale tylko na kole zamachowym i " do czegoś służy "  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Properth    0

Tak, jest na kole zamachowym wiem o tym nie pomyśłałem o czym piszę i do czego służy do zablokowania silnka w kombajnie oczywiście przy innej obudowie?

Edytowano przez Properth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

otwór jest prawdopodobnie znakiem i zgrany ze "strzałką" obudowy służy do ustawienia GMP na pierwszym cylindrze ;)

Edytowano przez pawel81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Properth    0

Kawalek wczesniej na kole mam kreske i GMP napisane jutro musze pokrecic i spojrzec ktory z nich jest poprawny czy otwor czy kreska ;) Mozna powiedziec ze ten otwor jest kawalek za Gmp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MatiTM
      Witam!
      Potrzebuję instrukcji w ustawieniu początku wtrysku w ursusie 912. Dałem pompę do regeneracji gdzie przeszła kapitalny remont jak i również wszystkie wtryski. Założyłem tak jak była. Wydaje mi się ze ciągnik nie ma mocy, słabo wkręca się na obroty przy czym jest tak jakby metaliczny dźwięk. 
    • Przez drukarz
      Panowie  mam problem z ustawieniem pługa kverneland 4-skibowy zagonowy 4x35 rok produkcji 1999. Pług ciągnie Deutz fahr dx 150 a więc duży ciągnik 160 km. I stąd moje pytania czy przy tak dużym ciągniku szerokośc belki zaczepowej ma znaczenie ponieważ nie mogę ustawić pierwszej skiby aby zasypywała bruzdę. Dzięki za wyrozumiałość.Mile widziane jakieś wskazówki. pozdr...

    • Przez Borekk17
      Panowie ma ktoś może  schemat jak ustawić rozrząd w silniku Perkins d2500 w wózku widłowym  balcancar  
       
      Bo muszę poskładać  ten wózek po jednym Januszu  który wyjął  pompę wtryskową do regeneracji  i  już tego nie poskładał a zębatka  napędzająca pompę  spadła w dół i prawdopodobnie przestawiła się  pompa jest mocowana na klin i stożek 
       
      A jak to w widlaku  żeby zdjąć pokrywę rozrządu  jest dużo zabawy  
       
      Może ma ktoś  schemat  albo wie z własnego doświadczenia  w jakiej pozycji ma być ustawiony wałek Pompy  (w którym miejscu ma być klin)  dla gmp pierwszego cylindra 
      Wtedy byłbym w stanie ustawić to bez rozbierania  przedniego dekla  
       
    • Przez denis914
      ile mm przed GMP powinien być początek wtrysku w instrukcji pisze że 24+2 stopnie przed GMP ile to mm
    • Przez stanrol
      Witam. Panowie potrzebuje pomocy. Fendt 930 Vario TMS 2007 rok silnik Man D0836 LE510. Padła pompa wtryskowa. Zakupiłem drugą po regeneracji. Pytanie Jak po kolei ustawić zapłon. Na kole zamachowym na ile powinno być stopni?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj