Skocz do zawartości

Zdjęcie

6CT107 ustawienie wtrysku

90 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Properth

Properth

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:www.facebook.com/fscstar29

Napisany 23 styczeń 2014 - 20:17

6CT107 ustawienie wtrysku No to nieźle, u mnie jest teraz sporo za wcześnie a chodzi normalnie :P Nie klepie nic po tłokach jak wcześniej. Wydaje mi się, że ten silniczek jeszcze sporo pojeździ, ładnie pali jak widać, moc ma :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
6CT107 ustawienie wtrysku Dzisiaj, 09:35
  •  

#42 Share Properth

Properth

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 11:32

6CT107 ustawienie wtrysku Ja ustawiałem na drgnięcie paliwa w zaworku w pompie. Odkręciłem 1 rurkę i pomału jechałem jak drgnęło to zamontowałem. I wyszła w sumie kicha bo przyspieszony z 4mm był a teraz opóźniony ze 4-5.mm to różnica ogromna.... i właśnie wtedy odpalić nie mógł, nie wiem mż źle to robiłem ale to zadna filozofia patrzeć kiedy jjest drgnięcie

#43 Share Properth

Properth

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 03 luty 2014 - 18:30

6CT107 ustawienie wtrysku Witam po przerwie, przez ten czas dokopałem się do rozrządu itd. Dziś regulowałem zawory. Ustawiałem tak: na kole zamachowym w okienku na kreskę i literkę T, na pompie ściągnąłem dekielek i w momencie gdy 1 tłoczek/sprężynka zaczynało iść tylko do góry skręciłem, efekt? Nie odpalił nawet. Zatem ustawiłem na słuch/oko. Wnioski: koło zamachowe założone bez kołka ustalającego? ale wątpie, bo gdy rorząd był na znaki, to w okienku była kreska GMP więc zgadzało by się.... tak więc nie mam czerwono zielonego pojęcia co się dzieje w tym silniku.,,,, ?

Daję 2 ostatnie filmiki :) SIlnik zimny odpalony chwile wcześniej. Teraz chodzi tak jak bizon chyba.

pozdr

#44 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 04 luty 2014 - 22:41

6CT107 ustawienie wtrysku Zostaw bo dobrze chodzi.Zobacz tylko czy pasuję tak orientacyjnie jak jest na znaku na kole i kropka na pompie jak się ma.Ustawienia jak pisałem na drgnięcie to nie jest filozofia ale mając rurkę kapilarną lub wężyk założony na pompę i w niego jeszcze jeden w mniejszym przekroju to widać bardziej dokładnie jak paliwo się ruszy a tak bez tego to mało widoczne bo widać jak paliwo drgnie to już jest za późno.Jak męczysz się tyle czasu to podjedź z nim do pompiarza zapłacisz 50 zł i ci ustawi ale wedle mnie jest dobrze a że przy zimnym zakopci na niebiesko to każdy diesel kopci jak jest zimny.Ważne żeby nie kopcił jak się rozgrzeje.Wedle mnie jest dobrze.

#45 Share Properth

Properth

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 21:56

6CT107 ustawienie wtrysku Hej panowie witam ponownie, nie zakłądam nowego tematu, aby była ciągłośc. No więc znów potrzebuję 'lekkiej' porady. Star odpala na kopa czy zimno czy ciepło, po odpaleniu kopci na niebiesko zatem standard ale problem zaczyna się podczas jazdy.

1) Jak ruszam daje dyma na czarno, tj chmurę dośc sporą.
2) Muli się na niskich obrotach ja rozumiem że to turbo ale jak go nie wkręcisz porządnie to jakby stał w miejscu...
3) Jak przykładowo zarzucę z 3 biegu na 4 i są niskie obroty ale bez przesady że się dławi bo nie dławi się po prostu po zmianie biegu czasem wlanie dyma na czarno....

i o co tu chodzi?? ZNów wtryski i pompa do ustawienia?

#46 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 24 lipiec 2014 - 15:32

6CT107 ustawienie wtrysku Raczej same wtryski ale daj do regeneracji razem z pompą.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#47 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 20:07

6CT107 ustawienie wtrysku Sprawdź filtr powietrza.

#48 Share Properth

Properth

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 23:19

6CT107 ustawienie wtrysku Filtr czysty, nowy, duży od autosana nie dławi robiłem grube przewody. No własnie po żniwach pewnie wtryskl pójdą do regeneracji i pompa, znów... niedawno na to kupe hajsu wyłożyłem pewnie jest coś źle ustawione, poza tym kuleje na ciepłym na zimnym nie. Widać na tamtych filmikach. Poza tym bronie się i bronie przed tym wyjmowaniem pompy i wtrysków, bo wiem że to kolejne złotówki i pewnie nie małe pochłonie... Zapon cholera wie chodzi tak jak autosan moze nawet twardziej co ja tu pokombinuje na oko... nic w sumie :/

#49 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 25 lipiec 2014 - 09:02

6CT107 ustawienie wtrysku Pompa 450-600 zł a wtrysk po 50 zeta sztuka pisze o końcówka polskich nie podróbach.

#50 Share Properth

Properth

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 25 lipiec 2014 - 22:12

6CT107 ustawienie wtrysku No jest tak jak mówisz, z tym że kilka miesięcy temu taka operacja pociągła mnie ponad 1000zł widać w złym miejscu... teraz zawiozę w inne miejsce. Ale to chyba dopiero po żniwach bo teraz to wiadomo jak jest. Trzeba powozić nieco. To raczej silnik OK jest co nie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 22:15

6CT107 ustawienie wtrysku Sprawdź mu jeszcze zawory i czy turbo się obraca bo mogła turbina paść

#52 Share Properth

Properth

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 00:06

6CT107 ustawienie wtrysku Po żniwach się biorę za wyjęcie pompy i wtrysków bo będę się ciągle zastanawiał niech to sprawdzi i zrobi ktoś inny niż wcześniej i zobaczymy :)

#53 Share Properth

Properth

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 17:59

6CT107 ustawienie wtrysku Panowie pompę zawiozłem do innych sprawdzonych pompiarzy i przy mnie rozbierali, próbowali regulować i trafione sekcje. Gościu tamten mnie pociął w ch**ja że regenerował całą. Wziąłem na wymianę drugą od Autosana. Wtryskiwacze są OK zmienił ciśnienie ze 200 na 190. Wrzucę filmik jak chodzi, chodzi inaczej, ale dalej problem z ustawieniem zapłonu, moje koło zamachowe chyba jest nieoryginalne albo już sam nie wiem. Zrobili mi krechę na kole pompy która ma się pokrywać z krechą na wale. Na pompie na kresce, na wale na T (wg mnie znaczy to tłoczenie) i nie chciał zapalić nawet. Zrobiłem na oko i chodzi,.... filmiki wieczorem i proszę o rady bo już nie mam siły. Tamten wziął 1000zł, ci dzisiaj za wymiane i regulacje cos kolo 500 i to i tak z upustem.... ale to kwota juz się ładna zrobiła. Jeszcze trochę i drugi silnik mi wyjdzie..,., wieczorem będa filmiki, już je UPLOADUJE.

#54 Share Properth

Properth

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 22:02

6CT107 ustawienie wtrysku Wrzucam, oceniać, doradzać, opier**lać ;)

#55 Share Properth

Properth

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 20 sierpień 2014 - 21:39

6CT107 ustawienie wtrysku Kolejne filmiki, pomagajcie panowie :)

#56 Share Properth

Properth

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 20 sierpień 2014 - 23:20

6CT107 ustawienie wtrysku A tak mam ustawione na sprzęgiełku, może też naprowadzić....

Załączone miniaturki

• DSC_0644.JPG

Edytowany przez Properth, 20 sierpień 2014 - 23:23.

#57 Share Properth

Properth

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 23 sierpień 2014 - 00:02

6CT107 ustawienie wtrysku No dobra po długich analizach w internecie ustawiłem tak. Chodzi chyba odpowiednio, ale niech się wypowie jeszcze ktoś ;)

#58 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 23 sierpień 2014 - 21:48

6CT107 ustawienie wtrysku Może być.Sorki że nie pisałem wcześniej bo nie mogłem twoich filmów otworzyć bo internet mi się zawieszał.

#59 Share Properth

Properth

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 23 sierpień 2014 - 23:39

6CT107 ustawienie wtrysku Może być? Ja tu tyle pracy wkładam a ten 2 słowa :D Oj balcerek... nie kopci za mocno, nie chodzi za twardo, nie trzeba zaworów podregulować?? Pompa ma gwarancje, jak coś uważacie że nie tak to zawsze moge podjechac i znów ją na stół :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 07:55

6CT107 ustawienie wtrysku Zawory możesz sprawdzić bo słychać jak klepią a co do ustawienia kąta wtrysku to by mi godzinka starczyła ale daleko od siebie mieszkamy ale szacun dla ciebie że pokonałeś falę. :D

Dodaj odpowiedź