Zaloguj się, aby obserwować  
Ferdek07

Problem - ślizga posadzka w płytkiej oborze

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    75

Mam problem ze ślizganiem się bydła i wstawaniem starszych dużych sztuk wysokocielnych, właśnie wyciągnołem połamańca no i trzeba coś zrobić z posadzką, zalać nową z mniejszym spadem, czy maty gumowe ale czy maty gumowe mogą iść w parze ze ścieleniem?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Częstrze wyrzucanie gnoju xD albo grubiej ścielać ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Posadzkę masz całkowicie płaską ?? Bez żadnych wgłębień ? U mnie są wykute w posadzce i nie ma problemu.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mogą, my tez będziemy mieli maty gumowe........... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Częstrze wyrzucanie gnoju xD albo grubiej ścielać ;]

Gdyby stały na grubym gnoju nie było by problemu, to chyba normalne że odrzucam przed każdym dojeniem chyab nie będe tańcował z bańką w plackach :angry: , co myślice o tych matach i ile kosztują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Ale ci chodzi o ślizganie sie na stanowiskach czy korytarzach


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Maty są bardzo drogie, nie powiem ci po ile teraz chodzą bo nie wiem. Najlepiej to by kupić takie używane w dobrym stanie, widziałem raz na traktorpool.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Maty sa w cenie od 250 do nawet 400 zależy jakie, A sprawa ślizgania jest normalna krowy muszą sie przyzwyczaić do tego i juz nie będą sie ślizgały, Najgorzej narażone na to krowy tuż po wycieleniu gdyż sa bardzo osłabione i sie ślizgają z czego mogą wyniknąć rożnego rodzaju rozdarcia itp. i taka krewkie juz można sprzedawac.



<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ale ci chodzi o ślizganie sie na stanowiskach czy korytarzach

Na stanowiskach dotyczy to starszych dużych sztuk, właśnie pozbyłem się jednej ponad 800kg prawdopobnie rozczachneła się tydzień nie wstawała po porodzie, pozatym jak z paswiska wpadną do obory to jadą jak na łyżwach jak dokładnie zbiore posadzkę i zmyje szlaufem, te wybijanie dziur itp też mi się nie podoba bo gnojówka w dołkach zostaje i ten gaz latem jest porażający gdy trzeba schylać się przy doju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Ale te "dołki" nie mają po 5 10 cm :rolleyes: . To są małe wgłębieni mają po 1 cm góra 2cm. Co prawda gnój tam zostaje ale nie ma jakiegoś smrodu podczas udoju nawet w upał. U mnie się to sprawdza.

 

 

PS. Jakie masz długie stanowiska ? u mnie są 2,70m


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Korytarz to juz inna historia, poprostu musisz wolniej wganiać do obory i po problemie


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

To też fakt ale Ferdek mówił że jak w staja to widoczne sr**ą pod siebie a masz korytarz gnojowy?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Maty sa w cenie od 250 do nawet 400 zależy jakie, A sprawa ślizgania jest normalna krowy muszą sie przyzwyczaić do tego i juz nie będą sie ślizgały, Najgorzej narażone na to krowy tuż po wycieleniu gdyż sa bardzo osłabione i sie ślizgają z czego mogą wyniknąć rożnego rodzaju rozdarcia itp. i taka krewkie juz można sprzedawac.

Przywykły już do posadzki i strasze delikatnie wchodzą do obory, potrzebował bym kilka mat pod najcieżejsze sztuki, ta która mi się zmarnowała wstawał jescze przed porodem grzebiąc pod sobą grzebała tarł po kilka razy aż załapywała i wstawała, sama urodziła w nocy a co potem wyczynała nie wiem ale wygląda na to że naderwała jakieś ścięgno, bo już nie wstała

 

ps. jak najłatwiej załadować na ciężarówke połamańca, koleś chciał w łyżke od tura ale linką poszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Najłatwiej to linka i ciągnikiem tylko do ciężarówki musi być podjazd zrobiony i będzie szał jak potrzeba, tylko trzeba za rogi uwiązać:rolleyes:


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A my właśnie za rogi nie bo podbno zerwać kręgi można tak jak cielaka się ciągnie za nóżki tak krowe za nogi związaliśmy i c330 wyciągnołem, chodzi o to żeby żywa do rzeźni jeszcze trafiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Ferdek już jej i tak nic nie pomoże i rogi sie nie wyrwy tylko wszystko z umiarem a nie przedni napęd w traktorze i ile fabryka dała


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No przez siłę to można bigosu narobić tylko ;/


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Wciągnołem ciapkiem na lince za przednie nogi po foli wciągnołem po podeście na pake, a miałem już załatwić ciągnik z turem i dużą łychą podobno jak w kołysce bydle można wszędzie załadować turem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Tak czytam o tej posadzce i jest na to prosta rada i wcale nie taka kosztowna. Istnieje taki sprzęt do frezowania betonu, wiem bo posiadam taka maszynę. Po z frezowaniu beton posiada taka szorstka fakturę która sama w sobie jest antypoślizgowa. Myślę ze nawet zmniejszył by się problem z przerostem racic które ścierałyby się samoistnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Ja też czytałem o frezowaniu posadzki betonowej w oborze firma dojeżdża na miejsce mam nawet namiar na firmę numer tel. jak sie przyda to moge wrzucić ;)


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Najprostszym sposobem na ślizganie się zwierząt (doraźnie) jest podsypanie piasku w miejsce, gdzie krowa ma racice. Innym sposobem można by w miejscach, gdzie krowa ma racice wmurować prę kamyków o wielkości 1-5cm i to na pewno pomoże. Można też nie zgarniać wszystkiego obornika, tylko to, co widłami się da, a to, co jest przyschnięte niech pozostanie. Zawsze jest to jakaś pomoc we wstawaniu dla krowy.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
    • Przez tupac12
      Witam ostatnio zrobiłem sobie wyciąg linowy do obornika i mam taki problem otóż na bębnie przekładni jeśli wyciąg chodzi to lina zachodzi na siebie wiecie może jak z tym sobie poradzić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj