michu20

kostka do wc odstrasza gryzonie

Polecane posty

michu20    166

wyczytałem w internecie ze zawieszenie paru kostek do wc na maszynie która zimuje odstrasza gryzonie które mogą poprzegryzac kable może ktoś praktykował takie coś;) a jak nie to może podzielcie się swoimi sposobami na pozbycie się tych nieproszonych gości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

najlepsza metoda to jest zatrucie ich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To są cwane bestie (mam 2 szczurki hodowlane) po jakimś czasie przestają pobierać trutkę zdechną 2 albo 3 i d*pa dalej buszują po stodole i gryząco popadnie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Kupiłem od dziadka z niemiec vw z garażu i nie wiedziałem po co na silniku i wokół są kostki od wc . Autko ma 10 lat i 75 tyś przebiegu więc stało- Wniosek może w tym coś jest .Bał się gryzoni :)

post-25459-0-56808400-1390669681_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hehe nieźle ja jeszcze słyszałem że niby smród capa odstrasza szczury także nic tylko budować kojec dla capa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad004    7

ja też to słyszałem i podobno pomaga ostatnio dziadkowi w golfie coś kable przegryzło i gościu w warsztacie mówił żeby kostkę wc zawiesić jak mówili tak zrobił i póki co nic się nie zalęgło


Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krakowski14    0

Mój ojciec kiedyś ostro walczył ze szczurami na swojej działce (zajmował się ogrodnictwem). Dwie bestie były takie, że nic nie pomogło, zarówno klasyczne trutki, jak i jakieś przynęty z cementem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Dobra klatka i kromka chleba, zaden szczur sie nie opsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ka-kr    0

To zależy ile tych szczurów jest. Tak jak było napisane - dwa zdechną, a reszta się szybko nauczy. O inteligencji tych gryzoni można poczytać chociażby w Wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/Szczur No chyba, że dwa to wszystko co buszuje - dwa zjedzą, otrują się i po kłopocie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nene    0

ja próbowałam różnych niezawodnych sposobów i wszystkie okazywały się mało skuteczne, pozostaje tylko szypać trutkę i liczyć, że wszystkie się skuszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    639

Prosty sposób: Wymieszać trutkę z masłem. Mieszaniną tą wysmarować od środka kawałki rur PCV. Rury ustawić w miejscach przechodzenia szczurów. Średnicę rur dopasować do wielkości szczurów, tak aby gryzonie przechodząc przez środek dotykały futrem o ścianki. Szczury po przejściu przez rurę pobrudzą sobie futerko i w kryjówce będą sobie je czyścić, zlizując masełko z trutką. Żaden szczur się nie połapie dlaczego się zatruł. Jeść szczur nie musi, ale futro musi sobie wyczyścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez misiek10
      przeszukalem forum i nie znalazlem takiego tematu, wiec postanowilem zalozyc. sklonil mnie do tego fakt, ze okazalo sie, ze szczury ze stodoly chadzaja sobie po chlewie i wyprozniaja sie w srute dla swinek. i tu mam klopot. jak unicestwic te wrednoty? jedna metoda, to lapki - niby tak, ale jaka to musi byc lapka, zeby takie cielsko zlamac. trutka - dobry pomysl. tyle tylko, ze w stodole lezy sobie zboze i jak myslicie: co wybierze szczur - zboze czy trutke? wiec pytam sie was co tu zrobic. zaznaczam, ze nie jest to jakis ogromnie palacy problem, ale chyba lepiej nie miec szczurow niz miec, prawda? no wiec wymyslilem, ze wezme ponasypuje trutke do pudelek i poobstawiam nimi zboze dookola, zeby jak zwierzak bedzie szedl na jedzenie, to zeby najlpierw skosztowal trutki. ma ktos inny pomysl?
    • Przez przemo24
      Witam
      Mam na polu taki problem.Otóż mam posadzone około 40 arów różnych jarzyn, buraków ziemniaków grochu wszystko ładnie rosło, ale zauważyłem że jakieś ,,STWORZENIA'' podgryzają mi korzenia we wszystkim co rośnie na tym polu kopią tunele i całe pole jest pod ryte. Macie jakieś pomysły jak się ich pozbyć? Przynoszą mi dość duże straty a chciałbym jeszcze uratować część tego co posiałem.
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez przemoj1
      Witam. Mam pytanie czy kostka behaton 6cm spokojnie mi wystarczy na wyłożenie magazynu pod sprzęty typu przyczepy rolnicze 12 tonowe itp ?
      Jak radzicie lepiej wybrać grubszą kostkę czy ta wystarczy spokojnie wiedomo chodzi o koszty. Z tego co sam się orientuje to po 8 cm jeźdżą pełne samochody cięzarowe więc pod sprzęty rolnicze chyba 6 cm wystarczy spokojnie. Oczekuję na fachową odpowiedź
    • Przez dawidursus323
      Wie ktoś czemu na necie do fs 15 nie ma prasy małej kostki np. sipmy? Czy w 15 nie byłoby małych kostek?
    • Przez kera
      Sprzedam prasę kostkującą Z-224 z 1986r. Pierwszy właściciel, garażowana, 100% sprawna. Prasa posiada przeciwwagę. Cena 7000 tyś. do negocjacji. Okolice Płocka.
      https://www.olx.pl/oferta/prasa-kostaka-z-224-CID757-IDlH2Pu.html#aca162b156
      tel 798-561-476
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj