Skocz do zawartości

Zdjęcie

T25 co jest nie tak? [FILM]

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 05 kwiecień 2014 - 19:37

T25 co jest nie tak? [FILM] Luz wygląda na nie najgorszy ale odkręć okrągły dekielek na obudowie sprzęgła, ten za schodkami i sprawdź luz między dźwigienkami sprzęgła a łożyskiem oporowym.
Wydaje mi się że jednak bez rozpoławiania się nie obejdzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
T25 co jest nie tak? [FILM] Dzisiaj, 19:26
  •  

#22 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 10:56

T25 co jest nie tak? [FILM] Źle masz ustawione dźwignie od sprzęgła czyli za mocno wkręcone śruby regulacyjne co powoduję opieranie się łapek o koło zamachowe i ślizganie tarczy.Odkręć dekielek od sprzęgła,wysuń sworzeń na dole na regulacji wkręć z 3 pełne obroty popuść łapki od sprzęgła załóż sworzeń i wyreguluj luz na łapkach 2-3 mm luzu między łożyskiem a łapkami.

#23 Share VladimirT-25A

VladimirT-25A

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 23:58

T25 co jest nie tak? [FILM] Sprzęgło nie wygląda najgorzej zrób tak jak piszę kolega balcerek1 . Super film ci wyszedł powinieneś dodawać ich więcej :)
Владимирец T25A

#24 Share Ev3r

Ev3r

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 15:32

Źle masz ustawione dźwignie od sprzęgła czyli za mocno wkręcone śruby regulacyjne co powoduję opieranie się łapek o koło zamachowe i ślizganie tarczy.Odkręć dekielek od sprzęgła,wysuń sworzeń na dole na regulacji wkręć z 3 pełne obroty popuść łapki od sprzęgła załóż sworzeń i wyreguluj luz na łapkach 2-3 mm luzu między łożyskiem a łapkami.

Miałem dzisiaj chwilę czasu to odkręciłem dekielek, wydaje mi się że jest tak jak to opisałeś, ale sprawdźcie:

#25 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 19:00

T25 co jest nie tak? [FILM] Tak jak pisałem za mocno są podkręcone łapki.Powinny być bliżej koła zamachowego.Zrób tak jak pisałem.

#26 Share Ev3r

Ev3r

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 15:11

T25 co jest nie tak? [FILM] Ale jak cofnę te łapki to nie będzie tak, że sprzęgło będzie słabsze?

#27 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 12 kwiecień 2014 - 15:19

T25 co jest nie tak? [FILM] Cofnij tylko o 2-3 mm i sprawdź jak będzie,jeśli cofniesz za dużo to będzie się ślizgać.

Edytowany przez Piotruniu25, 12 kwiecień 2014 - 15:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 20:58

T25 co jest nie tak? [FILM] Robiłeś coś przy sprzęgle czy stało się to samo ? Jeżeli samo, to tarcza do wymiany. Możesz spróbować cofnąć łapki do tyłu, a na śrubie od cięgla przybliżyć. Ale i ja mam gdzieś tyle wypchnięte łapki, i chodzi dobrze.

#29 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 22:17

Cofnij tylko o 2-3 mm i sprawdź jak będzie,jeśli cofniesz za dużo to będzie się ślizgać.

Jak cofnie za dużo to łapki mogą się tylko oprzeć o docisk sprzęgła i będzie nie wysprzęglać a jak się nadal będzie ślizgać to tarcza do wymiany

#30 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 22:43

T25 co jest nie tak? [FILM] miałem podobnie w swoim Władku jak popuściłem to ślizgało sprzęgło, kolega jeszcze nie napisał co się stało że ma taki luz czy coś robił przy sprzęgle, u mnie było spowodowane dużym obciążeniem jakie traktorek miał pod górkę ciągnął rozrzutnik i parę razy zaślizgało sprzęgło bo go było czyć ale już nie szło wyregulować, musiałem tarczę wymienić na nową oraz miałem luz na łączeniu wałków

#31 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 23:08

T25 co jest nie tak? [FILM] Władek ma oryginalne sprzęgło i przejechane tylko 940 motogodzin i nic nie robione to tylko podejrzewam regulacje.To na teraźniejszych tarczach robią po 3000 motogodzin a jakość do oryginału ma wiele do życzenia.

#32 Share Ev3r

Ev3r

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 20:44

Władek ma oryginalne sprzęgło i przejechane tylko 940 motogodzin i nic nie robione to tylko podejrzewam regulacje.To na teraźniejszych tarczach robią po 3000 motogodzin a jakość do oryginału ma wiele do życzenia.

Tak jak pisze kolega balcerek wszystko w oryginale, Ale jest jeden problem traktor jest u nas od nowości ale jeździło nim przede mną 4 osoby i weź tu dochodź co kto regulował :/

Powiedzcie mi na jakiej zasadzie działa to sprzęgło, czy na jego załączanie mają wpływ obroty silnika, bo silnik mam jeszcze nie do końca wyregulowany (nie ma tyle mocy co powinien mieć) więc może to nie do końca wina sprzęgła, ja napisałem że chodzi o sprzęgło bo tak podejrzewam, jak widać na filmiku traktorowi obroty rosną a jedzie jak na pół-sprzęgle

Edytowany przez Ev3r, 14 kwiecień 2014 - 20:45.

#33 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 14 kwiecień 2014 - 21:05

T25 co jest nie tak? [FILM] Obroty silnika nie mają wpływu na działanie sprzęgła. Ewidentnie u Ciebie ślizga się sprzęgło. Zrób tak jak piszą powyżej i będziesz wszystko wiedział. To zajmie mniej czasu niż zalogowanie na af i napisanie kolejnego posta.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share VladimirT-25A

VladimirT-25A

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 13:32

T25 co jest nie tak? [FILM] A nie masz w okolicy jakiegoś mechanika lub kogoś kto się dobrze zna na ciągnikach ? .Jak Władek ma 940 mtg to sprzęgło musi mieć dobre to tylko je wyregulować mój ma 2,8 tyś mtg i sprzęgło w oryginale nawet nie ruszane znajomemu się też sprzęgło psuło zrobił mu mechanik i działa super ale tylko wyregulował a Władka ma z 1988r .
Владимирец T25A