Skocz do zawartości

Zdjęcie

T25 co jest nie tak? [FILM]

33 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ev3r

Ev3r

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 14:56

T25 co jest nie tak? [FILM]

Witam wszystkich, niedawno wziąłem się za naprawę mojego T25 bo był słaby. Wyczyściłem cały układ dolotu powietrza włącznie z filtrem oraz wyczyściłem filtr oleju odśrodkowy i zalałem nowym olejem. Jak widać na filmie ciągnik strasznie dymi tylko przy dodawaniu gazu, jeżeli obroty się ustabilizują wtedy nie dymi jak widać. Jedyne czego nie wymieniłem to filtry paliwowe, ale zamierzam je niedługo wymienić. Mam wrażenie że to nie wystarczy, więc co powinienem jeszcze zrobić?

Dodam że traktor od nowości jest u mnie i ma niecałe 920mth przepracowane, silnik był nigdy nie ruszany.

Prosiłbym jeszcze o sprawdzenie na podstawie filmu czy ciśnienie oleju jest takie jak powinno być, czy nie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
T25 co jest nie tak? [FILM] Dzisiaj, 01:23
  •  

#2 Share krzysztoftores

krzysztoftores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 15:51

T25 co jest nie tak? [FILM] Witam ;Jak rozumie to filtr powietrza miales zapchany .Silnik w takim ukladzie ciagnol na sile powietrze wraz zanieczyszczeniami ,w skotek czego zostaly porysowane gladzie cylindrow i ciagnik pociaga olej .Stad te dymienie.Jezeli chodzi o cisnienie jest ok.

#3 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 16:44

T25 co jest nie tak? [FILM] Witam,nie wlałeś czasem za dużo oleju do filtra powietrza ?, i może zaciągać olej z miski filtra powietrza, ponadto możesz mieć zapchane filtry paliwa ,a na kopcenie ma wpływ dużo czynników, mogą siadać końcówki wtrysków,może też być to co pisze kolega wyżej, lub złej jakości paliwo, podaj jaki jest kolor dymu czarny czy niebieski bo z filmu trudno to określić :rolleyes: Pozdrawiam.

#4 Share Ev3r

Ev3r

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 16:51

T25 co jest nie tak? [FILM] Na wolnych obrotach traktor dymi lekko na niebiesko, a przy wkręcaniu na biało/siwo, z tym olejem we filtrze powietrza to możliwe bo zalałem nowy, nalałem tyle że niby mieści się w wyznaczonych kreskach.

Cylindry raczej porysowane nie są bo pomimo tego że filtr był zasyfiony to rura dolotowa pomiędzy filtrem a silnikami była czyściutka. Poza tym wolę sprawdzić inne czynniki niż od razu rozdzierać silnik który nie widział roboty.

Zobaczę co się będzie działo po wymianie filtrów paliwa. A z tymi wtryskami to co dokładnie mogłoby być?

#5 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 17:35

T25 co jest nie tak? [FILM] A olej Ci ubywa ? Sprawdzałeś ?

Ja obstawiam na końcówki wtryskiwaczy. Wykręć wtryskiwacze i zawieź do sprawdzenia.

#6 Share damianmmmm

damianmmmm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 17:49

T25 co jest nie tak? [FILM] słuchać po głosie że ma kompresje słabą. A jak go dobrze zmęczysz to grzeje się??

#7 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 17:50

T25 co jest nie tak? [FILM] Ciśnienie oleju przy tej temperaturze oleju dobre. A jakie po rozgrzaniu? Nie da się na to odpowiedzieć.
Co do silnika to najpierw filtry, regulacja, sprawdzenie układu wtryskowego, pomiar ciśnienia sprężania, dopiero jakiekolwiek rozbieranie silnika.
Luz zaworowy wyregulowany?
Od kiedy taki słaby się zrobił, czy zawsze taki był, co robi na co dzień?

#8 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 18:11

T25 co jest nie tak? [FILM] Właśnie zacznij od tego jak podaje kolega mtracz, filtry paliwa ,luz zaworów ,koncówki wtryskiwaczy czy nie leją oraz ich regulacja ciśnienia, ale jeszcze najpierw sprawdż w rurze ssącej czy nie ma tam oleju bo może zasysać olej z filtra ,ale dla sprawdzenia rozłącz na rurze ssącej i odpal go bez filtra i zobacz jak będzie pracował silnik,jeżeli Ci się wrazie przegrzał silnik mogły zapiec pierścienie, a ów taki dym jak podajesz świadczy że na tłoki do komory spalania dostaje olej, podaj jakim olejem zalałeś silnik :rolleyes:Pozdrawiam.

Edytowany przez wieslaw16, 18 styczeń 2014 - 19:10.

#9 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 18 styczeń 2014 - 19:03

T25 co jest nie tak? [FILM] Gdzie on Ci tak strasznie dymi? Przecież on normalnie dymi jak każdy diesel przy dodawaniu gazu. Według mnie silnik bardzo ładnie pracuje, dźwięk taki jak trzeba, dobrze wkręca się na obroty. Nie szukaj dziury w całym.

Na zimnym może się zdarzyć że przez chwilę trochę poleci jasnego dymku ale przeważnie to wina prowadnic zaworów.

Edytowany przez mani51, 18 styczeń 2014 - 19:06.

#10 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 19:22

T25 co jest nie tak? [FILM] Moim zdaniem on pracuje normalnie , a to dymienie to tak złe wygląda w garażu, wyjedz na zewnątrz to inaczej będzie wyglądać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 19:23

T25 co jest nie tak? [FILM] Ja także nie widzę problemu z dymieniem, ale to jest nagranie, a także ciągnik nie jest pod obciążeniem, więc my czegoś nie widzimy.
Tak samo jak z mocą, autor twierdzi, że jest słaby więc tym trzeba się zająć.

#12 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 21:09

T25 co jest nie tak? [FILM] Słaby a może to wina sprzęgła ?

#13 Share Ev3r

Ev3r

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 21:20

T25 co jest nie tak? [FILM] Co do pierwszego pytania, nie grzeje się, raz w życiu miałem na nim 80st podczas orki w upalny dzień, nigdy więcej nie udało mi się wyciągnąć więcej niż 70st.

Oleju nie ubywa, a przynajmniej tego nie zauważyłem. Zarówno silnik, pompa i filtr zalane są superolem.

Słaby jest od około roku, zauważyłem lekką poprawę po wyczyszczeniu układu dolotowego.

Z odpalaniem nie ma najmniejszego problemu.

Na jesień podczas orki zdarzyło mi się że podczas dojeżdżania do krawędzi pola zaczął bardzo mocno dymić na biało po czym zgasł. Nie chciał odpalić jak mu dawałem gazu. Dopiero jak go chwile pokręciłem bez gazu (dalej strasznie dymił), zapalił i wszystko było normalnie. Dla mnie to wyglądało tak jakby dostał za dużo ropy.

Zawory nie pamiętam kiedy były ostatnio ustawiane. Sprawdziłem też czy silnik nie ma przedmuchów (zatkałem odpowietrznik od miski olejowej i czułem na palcu bardzo delikatny podmuch, prawie nie wyczuwalny). Na dniach wymienię filtry paliwowe. A ciśnienia na rozgrzanym silniku nie mam jak sprawdzić bo nie ma nic do roboty a na postoju nie jest w stanie się nagrzać.

Pozdrawiam

Edytowany przez Ev3r, 18 styczeń 2014 - 21:21.

#14 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 21:21

T25 co jest nie tak? [FILM] Ewentualnie przeregulowanie zawory

Jak sie nagrzeje może sie podpieraja

Edytowany przez GoRAL1, 18 styczeń 2014 - 21:25.

#15 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 18 styczeń 2014 - 22:56

T25 co jest nie tak? [FILM] Jesli nie wali dym z odmy, tylko lekkie dopuszczalne opary, to silnik w porzadku. Pompa wtryskowa robiona, czy od nowosci? Wtryski to samo. Po tylu latach przydalo by sie. Zawory na 0,3 mm, tylko nie zapomnij o wbiciu odpreznika przy regulacji :) T25 gdy dostaje za malo paliwa, to sie krztusi ale nie kopci nic i nie ma sily. Byl sprawdzany kat wyprzedzenia wtrysku? Sorki, ale nie obejrzalem filmu, pisze na tablecie. Moim zdaniem to wtryski maja dosc. Zrob to i napisz co wyszlo (i tak musisz zdjac pokrywy to od razu ustawisz zawory). U mnie Ursus 3P strasznie kopcil jak zimny na bialo i niebiesko, istna chmura, ale to wina tanich koncowek po 13zl, rok pochodzily i padly. Jak ruszalem z prasa rolujaca pod gorke, to az ojciec przylecial, co sie z traktorem dzieje :D

Edytowany przez zbyszekbrzuze, 18 styczeń 2014 - 22:58.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#16 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2400 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 23:17

T25 co jest nie tak? [FILM] Wtryski do sprawdzenia.Za małe ciśnienie na wtryskach i tyle a silnik bardzo ładnie pracuje.

#17 Share Ev3r

Ev3r

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 12:41

T25 co jest nie tak? [FILM] Pompa nigdy nie robiona, zaplombowana. Wtryski też nigdy nie ruszane. Jak wymienię filtry paliwowe i to nie pomoże to zobaczę na wtryski i zawory

#18 Share Ev3r

Ev3r

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 20:52

T25 co jest nie tak? [FILM] Wymieniłem w moim T25 filtry paliwowe i jest już dużo lepiej z mocą, teraz przyjrzę się zaworom i wtryskom, ale mam z nim kolejny problem a mianowicie nie chce jechać, wygląda mi to na winę sprzęgła, tak jak mówiłem ciągnik ma 940mth przepracowane, jak widać na filmie ciągnik ma obroty i nie chce jechać (na filmie ruszałem z 5 biegu żeby to sprawdzić) z tego co widać silnik obroty miał cały czas wysokie całkowite załączenie napędu trwało jakieś 10-12 sekund. Jeżeli chodzi o wysprzęglanie to nie mam większych zastrzeżeń, raz się zdarzyło że szarpnął delikatnie podczas wrzucania biegu, ale to było tylko raz.

Mogę to jakoś wyregulować czy coś jest do wymiany?

Edytowany przez Ev3r, 04 kwiecień 2014 - 20:52.

#19 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 04 kwiecień 2014 - 21:07

T25 co jest nie tak? [FILM] Sprawdź luz na dźwigienkach sprzęgła, jak jest ok i nie jest tak że nie ma go wcale to do wymiany tarcza a po rozebraniu ocenisz czy i docisk też nie trzeba by wymienić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Ev3r

Ev3r

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 12:41

T25 co jest nie tak? [FILM] Wybaczcie że cały czas wrzucam te filmy ale sam nie mam zielonego pojęcia o tym wszystkim, mam tyle luzu co na filmiku:

regulacja na cięgnie wygląda tak:
(można dużo podciągnąć)

Dodany obrazek