Skocz do zawartości

Zdjęcie

wady i zalety ursus 1224 de lux-na co zwracać uwagę przy zakupie

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mari2014

mari2014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 21:13

wady i zalety ursus 1224 de lux-na co zwracać uwagę przy zakupie witam proszę o pomoc jak napisałem w tytule jakie są jego wady i zalety oraz który lepszy 1224 de lux czy 16245 zts pozdrawiam i czekam na rady od was :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wady i zalety ursus 1224 de lux-na co zwracać uwagę przy zakupie Dzisiaj, 19:01
  •  

#2 Share nowaczek96

nowaczek96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, motoryzacja, hodowla bydła,

Napisany 17 styczeń 2014 - 21:31

wady i zalety ursus 1224 de lux-na co zwracać uwagę przy zakupie Ja mam 16245 i myślę że najprostrze porównanie to takie że 16245 jest nowszy i ma lepszy komfort jeśli o takowym można mówić, mówiąc o starszych ciągnikach Ursus/zetor. No i ma 160KM a 1224 120KM i to był by największa różnica, choć jak by się trafił taki zadbany 1224 to czemu i nie ;P No i kabina w 1224 jest ta duża i może przeszkadzać czasami np. przy pługu obrotowym lub jakimś uprawowo-siewnym ale to też zależy od maszyny.
A ja uwagę zwrócił bym;
1. na pewno skrzynia jest ważna w tych ciągnikach bo niektóre są już wiekowe i może co nieco pukać czy coś, no i wiadomo żeby ten bieg jakoś wchodził lekko, bo u nich to jest różnie, no i te zgrzyty ;/
2. ważna też by była sprawność wzmacniacza momentu (żółwia) bo przydaje się w transporcie i pracy a często jest nie sprawny
3. ciśnienie oleju w silniku bo często nie trzymają ale to wyszło by dopiero w robocie więc ciężko sprawdzić... ;/

A tak jako wady tych ciągników można by wymienić chociaż by wąskie opony... Ja z swojego 16245 i 1201 jestem zadowolony wiadomo czasami trzeba coś wymienić, nowe nie są ;D Ale pracują na przyzwoitym poziomie. Możesz je zobaczyć na moim kanale na YtouTube Nowaczek096

Jak miałbyś jakieś konkretnie sprecyzowane pytanie to pisz na pw. postaram się odpowiedzieć ;) pozdrawiam

Edytowany przez nowaczek96, 17 styczeń 2014 - 21:35.

#3 Share mari2014

mari2014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 20:19

wady i zalety ursus 1224 de lux-na co zwracać uwagę przy zakupie dzięki serdeczne za pomoc w razie kłopotów na pewno się odezwę

#4 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 12:54

wady i zalety ursus 1224 de lux-na co zwracać uwagę przy zakupie kolego, 1224 i 16145 mają do swojej mocy za słaby podnośnik. Z pługiem obrotowym 4 lub agregatem siewnym ledwo daje radę, zacina się rozdzielacz, nie chce opadać. Te ciągniki są przystosowane do maszyn półzawieszanych, jak np B200 5 skibowy.
Zwróć uwagę , czy na łączeniach skrzyń nie ma śladów nowych uszczelnień i kleju. Niestety, konstrukcja jest słaba i czesto są tam wycieki. W mocno wyeksploatowanych sprzętach pourywane sa gwinty na blokach skrzyń i po krótkim czasie ciągnik zaczyna się rozkręcac i gubi olej. Zauważyłem to zwłaszcza w sprzętach od handlarzy - kleją śruby i uszczelki, potem malowanie i przy sprzedaży wszystko jest ok, a potem zaczyna się lać.
Silnik 6 drogi szczególnie w naprawie nie jest, ale parę złotych to kosztuje i trochę czasu schodzi. Ze skrzynią jest większy problem i trudniej się dostać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share nowaczek96

nowaczek96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, motoryzacja, hodowla bydła,

Napisany 01 luty 2014 - 11:47

wady i zalety ursus 1224 de lux-na co zwracać uwagę przy zakupie Mój Zetor 16245 ma dwa siłowniki pomocnicze do podnośnika i daje sobie radę świetnie z pługiem 4skibowym obrotowym czy też agregatem uprawowo-siewnym 4m co prawda jak się podniesie rozłożony zasypany zbożem do ciężko jest skręcić gdyż koła się zsuwają po ziemi, a jak się go złoży na hydropaku to całkiem nie ma problemu ;)

#6 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 01 luty 2014 - 12:20

wady i zalety ursus 1224 de lux-na co zwracać uwagę przy zakupie Podnośnik nie powinien być problemem. 1224 ma udźwig 5500kg, więc nie jest tak źle, ale 1222 ma 4125kg i jeśli ktoś dołożył do 1222 przodek i sprzedaje jako 1224, to podnośnik faktycznie będzie trochę słaby. 1614 też ma 5500kg i na tą moc to słabo. Rzadko spotykane są wersje 1634 z podnośnikiem o udźwigu 6700kg i tu udźwig jest już przyzwoity. 1614 fabrycznie nie miały możliwości montażu takiego podnośnika.
Wszystko też zależy od stanu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share jarooo3013

jarooo3013

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 01 luty 2014 - 13:56

wady i zalety ursus 1224 de lux-na co zwracać uwagę przy zakupie No i czesci zamienne nie sa tak bardzo straszne dla kieszeni rolnika. Mi w 1224de lux pekla obudowa skrzyni to nowa obudowa bez trybow cos chyba okolo 8 tysia a za uzywke komlpet dalem 2300. I wlasnie te biegi ciezka sprawa ale troche praktyki i sie ogarna. No i zawracanie czaba hektar pola ;[ Jak cos chcesz wiedziec wiecej o tej poteznej moc ;) pytaj pare lat juz uzytkuje to cos.

Dodaj odpowiedź