mari2014

wady i zalety ursus 1224 de lux-na co zwracać uwagę przy zakupie

Polecane posty

mari2014    0

witam proszę o pomoc jak napisałem w tytule jakie są jego wady i zalety oraz który lepszy 1224 de lux czy 16245 zts pozdrawiam i czekam na rady od was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowaczek96    3

Ja mam 16245 i myślę że najprostrze porównanie to takie że 16245 jest nowszy i ma lepszy komfort jeśli o takowym można mówić, mówiąc o starszych ciągnikach Ursus/zetor. No i ma 160KM a 1224 120KM i to był by największa różnica, choć jak by się trafił taki zadbany 1224 to czemu i nie ;P No i kabina w 1224 jest ta duża i może przeszkadzać czasami np. przy pługu obrotowym lub jakimś uprawowo-siewnym ale to też zależy od maszyny.

A ja uwagę zwrócił bym;

1. na pewno skrzynia jest ważna w tych ciągnikach bo niektóre są już wiekowe i może co nieco pukać czy coś, no i wiadomo żeby ten bieg jakoś wchodził lekko, bo u nich to jest różnie, no i te zgrzyty ;/

2. ważna też by była sprawność wzmacniacza momentu (żółwia) bo przydaje się w transporcie i pracy a często jest nie sprawny

3. ciśnienie oleju w silniku bo często nie trzymają ale to wyszło by dopiero w robocie więc ciężko sprawdzić... ;/

 

A tak jako wady tych ciągników można by wymienić chociaż by wąskie opony... Ja z swojego 16245 i 1201 jestem zadowolony wiadomo czasami trzeba coś wymienić, nowe nie są ;D Ale pracują na przyzwoitym poziomie. Możesz je zobaczyć na moim kanale na YtouTube Nowaczek096

 

Jak miałbyś jakieś konkretnie sprecyzowane pytanie to pisz na pw. postaram się odpowiedzieć ;) pozdrawiam

Edytowano przez nowaczek96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9200

kolego, 1224 i 16145 mają do swojej mocy za słaby podnośnik. Z pługiem obrotowym 4 lub agregatem siewnym ledwo daje radę, zacina się rozdzielacz, nie chce opadać. Te ciągniki są przystosowane do maszyn półzawieszanych, jak np B200 5 skibowy.

Zwróć uwagę , czy na łączeniach skrzyń nie ma śladów nowych uszczelnień i kleju. Niestety, konstrukcja jest słaba i czesto są tam wycieki. W mocno wyeksploatowanych sprzętach pourywane sa gwinty na blokach skrzyń i po krótkim czasie ciągnik zaczyna się rozkręcac i gubi olej. Zauważyłem to zwłaszcza w sprzętach od handlarzy - kleją śruby i uszczelki, potem malowanie i przy sprzedaży wszystko jest ok, a potem zaczyna się lać.

Silnik 6 drogi szczególnie w naprawie nie jest, ale parę złotych to kosztuje i trochę czasu schodzi. Ze skrzynią jest większy problem i trudniej się dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowaczek96    3

Mój Zetor 16245 ma dwa siłowniki pomocnicze do podnośnika i daje sobie radę świetnie z pługiem 4skibowym obrotowym czy też agregatem uprawowo-siewnym 4m co prawda jak się podniesie rozłożony zasypany zbożem do ciężko jest skręcić gdyż koła się zsuwają po ziemi, a jak się go złoży na hydropaku to całkiem nie ma problemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Podnośnik nie powinien być problemem. 1224 ma udźwig 5500kg, więc nie jest tak źle, ale 1222 ma 4125kg i jeśli ktoś dołożył do 1222 przodek i sprzedaje jako 1224, to podnośnik faktycznie będzie trochę słaby. 1614 też ma 5500kg i na tą moc to słabo. Rzadko spotykane są wersje 1634 z podnośnikiem o udźwigu 6700kg i tu udźwig jest już przyzwoity. 1614 fabrycznie nie miały możliwości montażu takiego podnośnika.

Wszystko też zależy od stanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarooo3013    1

No i czesci zamienne nie sa tak bardzo straszne dla kieszeni rolnika. Mi w 1224de lux pekla obudowa skrzyni to nowa obudowa bez trybow cos chyba okolo 8 tysia a za uzywke komlpet dalem 2300. I wlasnie te biegi ciezka sprawa ale troche praktyki i sie ogarna. No i zawracanie czaba hektar pola ;[ Jak cos chcesz wiedziec wiecej o tej poteznej moc ;) pytaj pare lat juz uzytkuje to cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemq    54
Dnia 1.02.2014 o 13:56, jarooo3013 napisał:

No i czesci zamienne nie sa tak bardzo straszne dla kieszeni rolnika. Mi w 1224de lux pekla obudowa skrzyni to nowa obudowa bez trybow cos chyba okolo 8 tysia a za uzywke komlpet dalem 2300. I wlasnie te biegi ciezka sprawa ale troche praktyki i sie ogarna. No i zawracanie czaba hektar pola ;[ Jak cos chcesz wiedziec wiecej o tej poteznej moc ;) pytaj pare lat juz uzytkuje to cos.

Cześć kolego☺ mam taki przypadek że w ursusie 1214 de lux przy jeździe  po asfalcie dostaje jakiś  wibracji i bicia jakby ze skrzyni lub tylnego mostu miałeś może  taki przypadek?czy to może  być coś z wałkiem ataku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj