Skocz do zawartości

Zdjęcie

John deere 7700 remont silnika

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share farmer78

farmer78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 20:13

John deere 7700 remont silnika Mam pytanie,czy warto zastosować pierścienie w zamienniku chodzi mi o jakość i wytrzymałość, może ktoś z was przerabial taki temat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John deere 7700 remont silnika Dzisiaj, 23:02
  •  

#2 Share piterwx2

piterwx2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Mechanika

Napisany 17 styczeń 2014 - 21:39

John deere 7700 remont silnika Witam, nie przerabiałem ale jak już robisz remont to zainwestuj trochę więcej pieniędzy i kup oryginał. Chyba że za 1 rok chcesz robić jeszcze raz remont.

Edytowany przez Marcin91, 18 styczeń 2014 - 10:31.

Jak pomogłem to daj strzałkę w górę. :)

#3 Share farmer78

farmer78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 22:12

John deere 7700 remont silnika tak tylko ze orginal kosztuje 100 euro na jeden garnek

#4 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 09:13

John deere 7700 remont silnika Pamiętaj - z a w s z e - to tanie wychodzi drogo

ps. znam to z autopsji

Edytowany przez czadowywicek, 18 styczeń 2014 - 09:14.

#5 Share podlach93

podlach93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 10:40

John deere 7700 remont silnika a ile godzin ma 7700?

#6 Share farmer78

farmer78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 20:25

John deere 7700 remont silnika 16 TYS MG

#7 Share podlach93

podlach93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 22:26

John deere 7700 remont silnika o to już ładny przebieg. ja osobiście radził bym kpić albo oryginalne albo zamiennik ale z wyższej półki

#8 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 23:34

John deere 7700 remont silnika oryginalne teraz nie wytrzymają tyle co te zakładane na pierwszy montaż a co dopiero zamiennik.Przy remoncie takiego silnika niema co oszczędzać bo dziś nie włożysz tych paru tyś więcej to za rok lub dwa będziesz robił to samo a koszta wyciągnięcia i rozebrania też pewnie nie są małe jedynie że robisz sam

#9 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 451 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 09:29

John deere 7700 remont silnika Czy po takim przebiegu ma wyczuwalne progi na tulejach.Jeśli tak to szkoda pieniędzy na oryginał bo to nie będzie chodzić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share farmer78

farmer78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 12:04

John deere 7700 remont silnika progow nie ma na tulejach robie to sam a rozebralem go ze wzgledu na to ze poszedl plyn do oleju uszczelniacze na tulejach puściły

#11 Share podlach93

podlach93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 08:32

John deere 7700 remont silnika mój ociec pracuje w servisie jd i przy tym przebiegu często zmieniają tylko pierścienie a gdy klient życzy sobie coś tańszego to zakładają zamiennik.

#12 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 09:34

John deere 7700 remont silnika To już i tak nie wytrzyma tyle co orginał. Nowe pierścienie będą bardziej spręzyste od tych starych więc na początku zaczną szybciej wycierać tuleje. Jesli na tulejach progów nie ma to trzeba by przyjzeć się tłokom. Może z nich materiał został bardziej zebrany. Nie chce mi się wierzyć, że po 16 tys godzin tłoki i tuleje się nie zużyły. Jeśli pasowanie jest zbyt luxne samymi pierścieniami nie wiele zdziałasz. Ale i tak lepiej kupić orginał. Dlatego, że nie wiadomo w przypadku zamiennika z czym tak naprawdę mamy doczynienia. Jeśli poszła woda do oleju radzę dokładnie przyjżec się panewkom i wałowi.

#13 Share farmer78

farmer78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 23:25

John deere 7700 remont silnika a no widzisz ani tuleja ani tluk nie ruszony a wasze ciagniki myslisz ze maja mniej godzin

#14 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 451 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 23:31

John deere 7700 remont silnika Panie ja takiego nie mam ,tylko zetory.Warto taki kupić jak widzę.

#15 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 10:22

John deere 7700 remont silnika Dla nie może być wszystko nówka sztuka co mnie to obchodzi. Ciekawe jak doszedłeś do tego, że tłok nie ruszony. Obejżałes go czy jak? Po co wogóle go rozbierałeś skoro tam wszysto takie dobre. Radzisz ludziom dobrze to jeszcze jakieś nerwy. Mój ma 3200 i napewno jakieś slady zużycia i na tłoku i na tulei są. Ale twój to jd i ma wszystko jak nowe a ty go tylko tak sobie rozebrałeś dla zabawy. Napisze jeszcze raz albo silnik był juz robiony i luzy są nie wielkie i wtedy można pokusić się o wymianę samych pierścieni. Pod warunkiem, że znamy pasowanie tłok tuleja i jesteśmy w stanie to zmierzyć. Albo przy tym przebiegu starły się bardziej tłoki i dlatego na tulejach progu nie ma i pierścienie nie wiele tu dadzą. Bajki, że po 16 tys godzin bez remontu śladów zużycia na tulejach i tłokach nie ma można dzieciom wciskać.

#16 Share kubas777

kubas777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 11:02

John deere 7700 remont silnika W takie cuda nie uwierzy nikt, że po 16tys. godzin bez remontu i nie ma zużycia. Nie rozumiem sensu zakupu oryginalnych pierścieni skoro pozatym, że mamy na polskim rynku tanie zamienniki są też droższe wysokiej klasy. I w cenie zakupu org pierścieni na dziurę można załatwić b.dobrej jakości zestaw naprawczy na dziurę. W cenie ok 450zł masz zestaw (tuleja, tłok,sworzeń, pierścienie, zestaw uszczelnień tulei). I znika problem doszukiwania się jakichkolwiek zużyć na tłoku pierścieniach i tulei.

#17 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 11:25

John deere 7700 remont silnika Ok jeśli ktoś ma doświadczenie z zamiennikami i wie co dobre można poszukac zamiennika. Właściciel nie wiem jak ocenia, że tloki nie ruszone a więc wszystko jak nowe. Chce tylko pierścienie. Już widziałem nie jeden taki remont. Byle tanio było a potem, silnik nie ma takiej mocy itd. Ale kto pamięta jaką miał jak był nowy do czego to porównać chodzi. Za rok czy dwa następny remont. Jeśli remont był juz kiedyś robiony i miedzy tłokiem a tuleją nie ma dużego luzu (jeśli zostało to zmierzone nie na oko) można pomyslec o samych pierścieniach.

Edytowany przez hubertuss, 21 styczeń 2014 - 11:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share langedorf

langedorf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 08 wrzesień 2014 - 19:31

John deere 7700 remont silnika jd 6400 przebieg 9500 godzin na zegarze nie wiem ile w rzeczywistości. Podobna sytuacja z wodą w oleju, czyli uszczelka tulei. Jak już był silnik rozebrany poszły nowe panewki i pierścienie. Jeśli chodzi o tuleje to w zetorze po przebiegu 5 tys mth były większe zużycia jak w JD przy 9500. Wiec tuleje zostały. I w bajki panie hubertuss wierze bo widziałem na własne oczy.