kornik1

czy ciągnik który stał 20 lat nieruszany...

Polecane posty

kornik1    0

Witam kolegów.

Mam pytanie, czy ciągnik (C4011) który stał nieruszany 20 lat da sę uratować, tzn. uruchomić i użytkować? Na jakie koszty trzeba się nastawić?

Proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

jak był chociaż olej w silniku i w skrzyni i stał pod dachem, to nawet ma prawo zagadać.(chyba, ze stał, bo nie gadał :/)

jak nie to będzie potrzebny jakiś pomniejszy remont. Najlepiej rozebrać i zobaczyć co nie tak. Skrzynia jak nie była martwa, to jej raczej czas nie zaszkodził , chyba, ze miała wodę zamiast oleju.

No i hamulce pewnie nie będą działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kornik1    0

Stał w szopie, pod dachem, w tej chwili na czterech kapciach. Właściciel twierdzi, że do końca był sprawny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Taki długi odpoczynek na pewno na dobre mu nie wyszedł. Skrzynia może i ok. ale silnik nawet jak będzie ok. w krótkim czasie do remontu. Hamulce i ogumienie już do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Zanim go bedziesz próbował odpalić to sprawdz czy silnik sie kreci bo na 100% pierścienie chyciło i tuleje zardzewiały znajomy kupił taki silnik który stał kilka lat to go pojił naftą kilka dni i puściło co do reszty to ząb czasu nie powinien zaszkodzić


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

witam ja naprawiałem kilka takich sprzętów na początek to zaciąg go do mechanika bo jak nie był silnik zabezpieczony na tak długi postój to jak go ruszysz to morze szlak go trafić , ale jak motor jest ok to wystarczy go rozebrać i wyczyścić i będzie chodził lepiej i jak na nowych częściach a przede wszystkim wymień wszędzie olej na nowy

 

z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

Jeżeli ciągnik zjechał zalany olejem to nie będzie problemu z jego odpaleniem. Jeżeli chcesz, możesz ryzykować i starać się go odpalić. Ale ja polecałbym najpierw rozebrać silnik, wyczyścić, wymienić wątpliwe elementy i dopiero odpalać. Czas robi swoje, uszczelki mogły pójść itp. Potem zająć się skrzynią, innymi elementami itp. U mnie stał fiat 125p od 1993 do 2012 roku, auto zjechało do garażu na kołach, silnik został zalany olejem i po 17 latach silnik zagadał :)


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

powiem tak jeśli zawory były by zamknięte na wszystkich tłokach to ok ale jeśli był otwarty na jakimś cylindrze to mogła wdać się rda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Assasin    502

Zależy ile za niego dasz.Możesz liczyć się z wymianą tulei.Pewnie nie był pod windowany to opony są do wymiany.Jako tako wałowi może nie być nic ale tłokowi owszem gumki mogły pójść na tulejach tłoki mogły przyrdzewieć. Tak że jak dałeś za niego grosze lub masz go to czasem może się opłacać.Kolega kupił c-330 i zaczął jeździć za chwilę mu poszła woda do oleju i gumki na tulejach mu zgniły.Może tak być że będziesz mógł jeździć albo i nie trzeba wszystko przepatrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muflon19    0

Zdejmij głowice i sprawdź co tam sie dzieje. Po odpaleniu w takim stanie pochodzi 20 minut i zacznie wydmuchiwać uszczelki pod głowicą po kolei . Ja bym mu zdjął głowice i napewno dał je do sprawdzenia i tak jak ktoś wyżej mówił poić go naftą ze dwa dni wybić tłoki i tuleje. Jeśli tuleje nie pordzewiałe bez rys głębszych to wymienić oringi na tulejach i spowrotem w silnik. I Napewno dałbym do sprawdzenia pompe i wtryskiwacze. Co do skrzyni to nie powinno nic jej być skoro zostawili ją w dobrym stanie ale mogło skleić sie sprzęgło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kornik1    0

Teraz to sam już nie wim co robic, gośc chce za niego 4.500PLN, może lepiej dołożyc ze 2 tysiące i kupić na chodzie. Tylko czy za tyle kupię coś do jazdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

moja c 360 stała 7 lat co musiałem zrobić po tak krótkim czasie w porównaniu do autora postu

głowice kpl

uszczelki pod gł

pierscienie

wszelkie gumowe przewody

hamulce

pompa paliwowa zardzewiała w środku

wtryski

termostat

i przednie opony

ursus był do końca używany i dziadek nie dał nim jeździć a po 7 latach mu się odmieniło parę tysi musiałem dołożyć ale warto w przyszłości będę musiał kupić tylne opony ale może jeszcze ze dwa lata i go sprzedam razem mtz dołożę i chcę kupić steyr 4075 z turem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Bez papierów za te pieniądze to bym się głeboko zastanowił :wacko: za 10000zł to już można ładny sprzęt kupić z papierami!


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kornik1    0

Tak to jest jak niema za dużo kasy.... będę musiał chyba kupić sobie Ursusa, ale C 308

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hajer25    0

Witam ja nabyłem podobnego T 25 wyczyściłem pompę paliwa powymieniałem filtry wlałem olej. pół syntetyk. żeby rozpuścić nagary zauważyłem że zapchane były kanały smarowania klawiatury i gada maszyna a co dalej to się okaże samo wyjdzie poco wcześniej rozbierać i wymieniać jak niewiadomo co jest do roboty
A jeszcze jedno w jakim stanie jest ile miał właścicieli dołożysz kupisz a zachwilę i tak może remont trzeba będzie robić .
jak nie wyeksploatowany to bierz dziadek pewnie dbał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj