Polecane posty

Ptrk690    0

Tak jak w temacie interesują mnie opinie o prasach mascar. Wiosną tego roku mamy zamiar kupić nową prasę(dla pewności nie, nie może być używana nawet 1-5 letnia). Ma być ona możliwie tania, a przy tym mieć noże,rotor,siatke. W gre wchodzą prasy z uni group(wersja VD), Sipma powercut oraz mascar tuareg. O 2 pierwszych markach wiadomo jakie są opinie. Jak się trafi egzemtlarz to chwalą jak nie to piekło a nie ulga w robocie. Dodam że NH rownież był opcją ale podobno ostatnie ich prasy nie są już tak udane. O mascar'ach ciężko jest znaleźć opinie, ale jeśli jakieś są to pozytywne. Model jaki mnie najbardziej interesuja to ta walcowo- łańcuchowa, ale z chęcią dowiem się ogólnej opini o marce i poczytam wasze rozsądne propozycje co można kupić zamiast. Prasa początkowo(w najbliższych 2-3 latach) nie będzie robiła więcej niż 1000belek rocznie(ostatnio było to ok 700-800).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz983    0

Witam prasa jest na pewno lepsza bo nie Polska

 

post bez argumentacji - zastrzegam: "bo nie Polska" to nie argument

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam starszego mascara 120l i poza wąskim podbieraczem złego słowa nie mogę powiedzieć, lekka dla ciągnika, prosta , mało się psuje a jak już coś to łożyska palce podbieracza pierdoły same nic się nie urwało nic połamało jak ta wieksza jest podobnej jakości t polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

@Ptrk690 rozwiń swoją sugestie dlaczego nowe prasy New hollanda nie są już takie dobre jak ich starsze roczniki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ptrk690    0

Oczywiście oto kilka przykładów z tego forum:

-"Minusy:

hałaśliwa, słaba stal - pęka podbieracz, słabe smarowanie - w ogole nie smaruje drugiej strony, wymieniany siłownik tylnej klapy." z tematu NH rb6090

-"Brak poważnej awarii tylko po długim prasowaniu tak jak u mnie po 8000 łańcuch pęk ale dostaniesz go w każdym sklepie z częśćmi." temat j/w.

-"krzywka w podbieraku była tylko pospawana punktowo i od zamka w klapie z amortyzatora osłona się urwała i go złamało po czym zamek nie zamykał" temat j/w

Oczywiście opini jest więcej nie tylko w tym temacie. Słyszałem również o zmiejszeniu ogólnej wytrzymałości pras w porównaniu ze starszymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ptrk690    0

Czyżby ruch w temacie się wyczerpał nikt nie ma?? nikt nic nie wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

@ferdek-6160 a ile kosztuje taka łańcuchowa 120/150 corse 350 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
risen21    12

Mam Mascara 120 z 2000r od nowości. Prasa prosta i dość solidna. Nigdy nie miała większych awarii. Małe zapotrzebowanie mocy. Co jakiś czas muszę uzupełniac zęby w podbieraku (nieoryginalnymi i może dlatego lecą) W skali 1-6 dałbym jej 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek-6160    11

@ferdek-6160 a ile kosztuje taka łańcuchowa 120/150 corse 350 ?

Mascar corsa 350 obwiązywanie siatka i sznurek kosztuje 55tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedarko    0

potrzebuję palce do pracy mascar 2120 czy ktoś mógłby mi dac jakis namiar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju207    12

Witam. Panowie mam prasę Mascar 2120 od 2005 roku i naprawdę nie mogę o niej złego słowa powiedzieć. Współpracuje z Pronarem 82 SA i jest to naprawdę dobry sprzęt prosty i solidny. Ale ma dwa zasadnicze minusy (no w zasadzie jeden naprawdę poważny) :

- pierwszy to słaba hydraulika (ciekną siłowniki, ale u siebie wymieniłem uszczelniacze i narazie jest ok)

- i ten poważny mianowicie nawijająca się trawa, słoma na główny wał w prasie.

Ten problem jest poważny bo jeżeli nie będzie się tego regularnie czyścić prasa może się zapalić.Przy prasowaniu sianokiszonki to jakoby nie stwarza problemu lecz przy prasowaniu suchej słomy i temperatury do jakiej nagrzewa się wał jak nawinie się słoma (nie dotknie się go ręką) może to prowadzić do zapalenia się prasy. Radą jest regularne czyszczenie ( co jest trochę uciążliwe bo co każdy wyjazd w pole należy to czyścić) lub jak byłem w SaMaszu w ich serwisie (swojego czasu sprowadzali te maszyny i składali je) można naspawać tzw. półksiężyce i podobno problem znika.

Jeżeli ktoś ten problem rozwiązał to proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidx    1

Witam.

Mam Mascara 120 bardzo dobra prasa,pracuje z Zetorem 7211. Miałem ten sam problem z grzaniem sie wału ale podobnie jak napisano wyżej przyspawałem kawałek płaskownika i problem znikł.

Ile teraz kosztuje nowy Mascar stałokomorowy ?

Edytowano przez dawidx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rbit    5

Ten mascar 320 ma blokadę komory mechaniczną? Feraboli Entry 120 ma hydrauliczną? Zależy mi na tym żeby nie obciążać hydrauliki ciągnika.Czy w porównaniu do MF Z562 lub sipmy 1211 farmy plus to są lepsze prasy?

Edytowano przez rbit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1430

Kolego widzę że czegoś nie rozumiesz. Poczytaj na czym polega zamek hydrauliczny, wykorzystywany jest np. w cyklopie do podpór czy prasie ursus/warfama. Nie obciąża on hydrauliki ciągnika, co więcej, prawidłowo działający (zablokowany) zamek hydrauliczny powinien trzymać ciśnienie przy odłączonej hydraulice ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rbit    5

Zna ktoś jakichś dealerów Mascara z południowej Polski?

Edytowano przez rbit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez zyzek
      Ostrzył ktoś może nóż w tej belarce? Co trzeba zdemontować aby się do niego dostać?
    • Przez Hipo453
      Witam, a więc tak mam problem w sipmie z owijaniem sznurka, gdy puszczę sznurek i owija do lewej strony dochodzi do ogranicznika i sznurek pęka. Tak dzieje się prawie za każdym razem co to może być przyczyną? Dodam że w tamtym roku wymieniłem na nowy rozprowadzacz sznurka. Drugi problem z łozyskiem z przekładni kontowej wychodzi walek na scianke i tam jest to łozysko. Przy dobijaniu beli ono się sypie po 20 belkach trzeba nowe łożysko. Czy to wina wałka, że jest podgięty i ma bicie ? Nwm już sam. Dzieki za pomoc :)
    • Przez prasamchalle
      Witam. Jeżeli ktokolwiek ma problem z nowymi prasami McHale dotyczący siły zgniotu, lub podobnych rzeczy - proszę o kontakt pod numerem: 512054681.
      Planuję zebrać osoby do pozwu zbiorowego. Więcej informacji pod wyżej podanym numerem.
    • Przez Hubi102
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem Sipmy z279/1. Problem tkwi w tym, że bardzo słabo zbija bele. Pracuje z MTZ 80, jade na wolnym biegu, podbieracz cały czas pełny, a belki i tak wychodzą słabo zbite. Czy pomoże regulacja tego zaworu w prasie (bardzo proszę o instrukcję, jak to zrobić), czy wina leży po stronie łańcucha, co obraca belą, bo też jest trochę luźny? Proszę o jakieś podpowiedzi co i jak. 😀
      Z góry dziękuję
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj