Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasy Mascar

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ptrk690

Ptrk690

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 18:12

Prasy Mascar Tak jak w temacie interesują mnie opinie o prasach mascar. Wiosną tego roku mamy zamiar kupić nową prasę(dla pewności nie, nie może być używana nawet 1-5 letnia). Ma być ona możliwie tania, a przy tym mieć noże,rotor,siatke. W gre wchodzą prasy z uni group(wersja VD), Sipma powercut oraz mascar tuareg. O 2 pierwszych markach wiadomo jakie są opinie. Jak się trafi egzemtlarz to chwalą jak nie to piekło a nie ulga w robocie. Dodam że NH rownież był opcją ale podobno ostatnie ich prasy nie są już tak udane. O mascar'ach ciężko jest znaleźć opinie, ale jeśli jakieś są to pozytywne. Model jaki mnie najbardziej interesuja to ta walcowo- łańcuchowa, ale z chęcią dowiem się ogólnej opini o marce i poczytam wasze rozsądne propozycje co można kupić zamiast. Prasa początkowo(w najbliższych 2-3 latach) nie będzie robiła więcej niż 1000belek rocznie(ostatnio było to ok 700-800).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasy Mascar Dzisiaj, 06:46
  •  

#2 Share lukasz983

lukasz983

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 18:16

Prasy Mascar Witam prasa jest na pewno lepsza bo nie Polska

post bez argumentacji - zastrzegam: "bo nie Polska" to nie argument

Edytowany przez Marcin91, 17 styczeń 2014 - 08:24.

#3 Share zenekkrasowski

zenekkrasowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 18:44

Prasy Mascar mam starszego mascara 120l i poza wąskim podbieraczem złego słowa nie mogę powiedzieć, lekka dla ciągnika, prosta , mało się psuje a jak już coś to łożyska palce podbieracza pierdoły same nic się nie urwało nic połamało jak ta wieksza jest podobnej jakości t polecam

#4 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 21:40

Prasy Mascar
@Ptrk690 rozwiń swoją sugestie dlaczego nowe prasy New hollanda nie są już takie dobre jak ich starsze roczniki ?

#5 Share Ptrk690

Ptrk690

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 10:44

Prasy Mascar Oczywiście oto kilka przykładów z tego forum:
-"Minusy:
hałaśliwa, słaba stal - pęka podbieracz, słabe smarowanie - w ogole nie smaruje drugiej strony, wymieniany siłownik tylnej klapy." z tematu NH rb6090
-"Brak poważnej awarii tylko po długim prasowaniu tak jak u mnie po 8000 łańcuch pęk ale dostaniesz go w każdym sklepie z częśćmi." temat j/w.
-"krzywka w podbieraku była tylko pospawana punktowo i od zamka w klapie z amortyzatora osłona się urwała i go złamało po czym zamek nie zamykał" temat j/w
Oczywiście opini jest więcej nie tylko w tym temacie. Słyszałem również o zmiejszeniu ogólnej wytrzymałości pras w porównaniu ze starszymi

#6 Share Ptrk690

Ptrk690

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 02 luty 2014 - 18:05

Prasy Mascar Czyżby ruch w temacie się wyczerpał nikt nie ma?? nikt nic nie wie...

#7 Share ferdek-6160

ferdek-6160

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 06 luty 2014 - 17:37

Prasy Mascar ja kupuje mascar corse 350 miła być mustang ale bedzie ta zobaczymy jak będzie

#8 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 06 luty 2014 - 20:22

Prasy Mascar @ferdek-6160 a ile kosztuje taka łańcuchowa 120/150 corse 350 ?

#9 Share risen21

risen21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 21:48

Prasy Mascar Mam Mascara 120 z 2000r od nowości. Prasa prosta i dość solidna. Nigdy nie miała większych awarii. Małe zapotrzebowanie mocy. Co jakiś czas muszę uzupełniac zęby w podbieraku (nieoryginalnymi i może dlatego lecą) W skali 1-6 dałbym jej 4.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share ferdek-6160

ferdek-6160

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 19:47

Prasy Mascar

@ferdek-6160 a ile kosztuje taka łańcuchowa 120/150 corse 350 ?

Mascar corsa 350 obwiązywanie siatka i sznurek kosztuje 55tyś.

#11 Share kedarko

kedarko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 maj 2014 - 19:37

Prasy Mascar potrzebuję palce do pracy mascar 2120 czy ktoś mógłby mi dac jakis namiar

#12 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 16 maj 2014 - 21:26

Prasy Mascar w grene powinieneś dobrać coś

#13 Share Bogdan675

Bogdan675

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 17 maj 2014 - 07:31

Prasy Mascar W Białymstoku jest serwis mascara ,wszystko dostaniesz.

#14 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 17 maj 2014 - 14:11

Prasy Mascar znając każdy serwis będzie dwa razy drożej za to samo

#15 Share andrzeju207

andrzeju207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:motocykle, auta, piłka czyli to co każdy facet lubi najbardziej :D

Napisany 03 sierpień 2014 - 12:04

Prasy Mascar Witam. Panowie mam prasę Mascar 2120 od 2005 roku i naprawdę nie mogę o niej złego słowa powiedzieć. Współpracuje z Pronarem 82 SA i jest to naprawdę dobry sprzęt prosty i solidny. Ale ma dwa zasadnicze minusy (no w zasadzie jeden naprawdę poważny) :
- pierwszy to słaba hydraulika (ciekną siłowniki, ale u siebie wymieniłem uszczelniacze i narazie jest ok)
- i ten poważny mianowicie nawijająca się trawa, słoma na główny wał w prasie.
Ten problem jest poważny bo jeżeli nie będzie się tego regularnie czyścić prasa może się zapalić.Przy prasowaniu sianokiszonki to jakoby nie stwarza problemu lecz przy prasowaniu suchej słomy i temperatury do jakiej nagrzewa się wał jak nawinie się słoma (nie dotknie się go ręką) może to prowadzić do zapalenia się prasy. Radą jest regularne czyszczenie ( co jest trochę uciążliwe bo co każdy wyjazd w pole należy to czyścić) lub jak byłem w SaMaszu w ich serwisie (swojego czasu sprowadzali te maszyny i składali je) można naspawać tzw. półksiężyce i podobno problem znika.
Jeżeli ktoś ten problem rozwiązał to proszę o odpowiedź

#16 Share dawidx

dawidx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 19 czerwiec 2015 - 17:38

Prasy Mascar

Witam.

Mam Mascara 120 bardzo dobra prasa,pracuje z Zetorem 7211. Miałem ten sam problem z grzaniem sie wału ale podobnie jak napisano wyżej przyspawałem kawałek płaskownika i problem znikł.

Ile teraz kosztuje nowy Mascar stałokomorowy ?

Edytowany przez dawidx, 19 czerwiec 2015 - 17:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share BartekTruszkowski

BartekTruszkowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 16:12

Prasy Mascar

Obecnie można znaleźć w Ełku za 62k. Na szerokim podbieraczu, centralne smarowanie, podwójny sznurek, siatka.