Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wał cambella

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 24 marzec 2008 - 15:49

Wał cambella wał piękna sprawa aby ubić ziemie i powstrzymać ja od wysychania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wał cambella Dzisiaj, 13:58
  •  

#22 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 24 marzec 2008 - 16:24

Wał cambella Mialem pojedynczy i podwojny wal Cambella i pojedynczy chowal sie kilka razy przy podwojnym. Podwojny lepsza robote. Mialem je ale sprzedalem bo kupilem nowy plug a byl bez ramienia do walu. Teraz myslimy nad Packomatem lecz jest on lekki w porownaniu z Cambella
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#23 Share Bodzio110

Bodzio110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 16:56

Wał cambella Ja myślę, że jak ktoś ma dylemat, czy podwójny, czy pojedynczy cambell, to niech weźmie pojedynczy i do tego crosskil. Glebę zagęści i ubije, a do tego rozkruszy więcej bryłek. A pojedynczy to nie jest połowa podwójnego, ponieważ podwójny ma na każdej osi pierścienie co 20cm, czyli wychodzi przy dwóch wałach odstęp 10cm, a pojedynczy ma co 15cm. Jak dla mnie to super rozwiązanie, ale wiadomo każdy stosuje jak uważa. <_<

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 18:13

Wał cambella

Wał Campbella to nie pług obojętnie z jakiej firmy spełnia taką samą funkcję a polecam używany sprzęt przedewszystkim o wiele tańszy a trochę farby i nowe łożyska i masz jak nówke

nikt nigdy nie namówi mnie na kupno urzywanego sprzętu,jeśli coś kupuje to chce mieć gwarancje że mi posłuży i niech to ładnie wygląda,a nie jakoś używana staroć!!!!!!!

Czy ktoś z agrofotowiczów posiada wał z Uni Grodziądz który nazywa się TERRA?? Proszę o opinie.

#25 Share Bodzio110

Bodzio110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 19:05

Wał cambella Jeśli można kupić pojedynczego cambella np 1.6m plus crosskil 1.6m i zapłacić za używany około 3tys to nie wiem czy jest sens kupować nowy za 11tys. W przypadku wałów ,a o tym mowa to naprawdę można kupić niezużyty sprzęt mało różniący się od nowego, a kasę przeznaczyć na inne cele.
Wiadomo, że używany można kupić również złom, ale wiele sprzętów jest w dobrym stanie.
Jedno jest pewne- nigdy nie kupiłbym używanego ciągnika. <_<

#26 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 19:10

Wał cambella

Jeśli można kupić pojedynczego cambella np 1.6m plus crosskil 1.6m i zapłacić za używany około 3tys to nie wiem czy jest sens kupować nowy za 11tys. W przypadku wałów ,a o tym mowa to naprawdę można kupić niezużyty sprzęt mało różniący się od nowego, a kasę przeznaczyć na inne cele.
Wiadomo, że używany można kupić również złom, ale wiele sprzętów jest w dobrym stanie.
Jedno jest pewne- nigdy nie kupiłbym używanego ciągnika. <_<

A czemu nie kupilbys uzywanego ciagnika?
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#27 Share Bodzio110

Bodzio110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 19:17

Wał cambella Powiem Ci szczerze, że w przypadku ciągnika jestem bardzo sceptycznie nastawiony, bo nigdy nie wiadomo co w nim siedzi i jak szybko zacznie się wkładanie w remont- wiadomo też, że trafiają się dobre sprzęty. Wiadomą rzeczą jest to, że nie każdego stać na nowy i wtedy ma to sens żeby kupić używkę. Chociaż nowy też się może psuć - oby tylko na gwarancji.

#28 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 19:22

Wał cambella Ja kupuje teraz NH TM175 z firmy w ktorej goscie sa uczciwi i jak jest jakas usterka to mowia o tym przy kupnie ale sami robia. Ciagnik mial slaby akumulator to wstawia nowy, nie bylo ciegla z przodu (ma przedni TUZ) i z tylu bo nie mial to dostane nowe od nich i te rzeczy calkiem za darmo. Wejdz do mojej galerii i go zobacz. Ciagnik ma 1900 mtg. No i ta firma jest w Niemczech.

#29 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 19:17

Wał cambella

Jeśli można kupić pojedynczego cambella np 1.6m plus crosskil 1.6m i zapłacić za używany około 3tys to nie wiem czy jest sens kupować nowy za 11tys. W przypadku wałów ,a o tym mowa to naprawdę można kupić niezużyty sprzęt mało różniący się od nowego, a kasę przeznaczyć na inne cele.
Jedno jest pewne- nigdy nie kupiłbym używanego ciągnika. :)

rzecz gustu,ja raz w życiu kupiłem używany sprzęt i ciesze się że udało mi się go sprzedać. Odradzam kupowanie używanego sprzętu,wole wydać więcej i mieć porządny sprzęt skoro wiem że przez 30 lat ma działać i to nie ważne o jaki sprzęt chodzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share Bodzio110

Bodzio110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 19:23

Wał cambella No w przypadku wału to się nie zgodzę z Tobą, tam widać, co się kupuje, jak jest zużyte i decyzja jest prosta- nie ma co się zepsuć. Natomiast przyznaje Ci rację w przypadku maszyn, bo jeśli wchodzi w grę bardziej złożona konstrukcja, niż ta prosta(chodzi o wał) to można się niemiło naciąć.

#31 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 19:27

Wał cambella po to produkują nowe wały żeby je ludzie kupowali

#32 Share Bodzio110

Bodzio110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 20:10

Wał cambella Ja też wole nowe, ale gdyby wszyscy mieli takie podejście jak Ty, to gdzie byśmy sprzedali nasze stare sprzęty po wymianie na nowe :)

#33 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 09:36

Wał cambella Po to się kupuje nowy sprzęt żeby go do końca wyeksploatować.

#34 Share Bodzio110

Bodzio110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 19:50

Wał cambella Czyli kupując sprzęt eksploatujesz go, aż do sprzedania na złom. A kupując nowy to ten co posiadałeś też oddajesz na złom.
Pomijając ten fakt to zakup nowych maszyn powinien być ekonomicznie poparty i jeśli ktoś nie posiada tylu ha żeby mu się ten nowy sprzęt zamortyzował, pomijając brak funduszy na niego to wtedy kupuje o wiele tańszy używany, którego pozbywa się inny kolo, który kupuję nowy sprzęt w nowocześniejszej technologii.

Dobra bo nie chodzi tu o nasze wywody na ten temat bo każdy robi tak jak sam uważa i jak jest mu dobrze. Prawda? :)

#35 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 20:52

Wał cambella prawda

#36 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 21 kwiecień 2008 - 22:23

Wał cambella ja już kupiłem kilka używanych maszyn i jestem z nich bardzo zadowolony, od pewnego czasu to tylko uzywane kupuje bo na moje 30ha to bzdura wydawac kase na nowki, trzeba troszke pojezdzic ale pozniej sie smieje jak widze ile wydałem.
dla przykładu ciągnik, dałem za niego 60tys, miał nabite cos koło 3.5tys godzin było ryzyko i pytania a czemu ktos go sprzedał?
po jakims czasie wyszło ze ma cos powalone z elektryka, przyjechał macher 2 razy wymieniło sie to i tamto, przerobił ładnie i działa bajka,
waliło się coś przy hamulcach, przyjechał macher, tu wymienił pierdółke tu podregulował i chodzi zyleta.
Ciagnik chodzi juz 3 sezon na moim gospodarstwie, robi teraz prawie wszystko za wyjatkiem oprysków, w ciagu tego czasu to nie wiem czy wsadziłem w niego 5tys zł i powiedz mi w czym byłby lepszy traktor za który musiałbym dać 100tys czy moze nawet 2 razy tyle - wiadomo bardziej by sie lakier lsnił i miałby klime i obłe kształty - dla mnie na moich hektarach ciągnik ma robić robotę a nie wyglądać i szpanowac.

2 kwestia, kupiłem używana talerzówke - z miejsca było widac ze jest do lekkiego czy tez wiekszego remontu, ale przekalkulowam ze maszyna banalnie prosta w konstrukcji i działająca sprawnie ale słabo i kosztowała 2x cena złomu więc nad czym było się zastanawiać? Owszem teraz robie jej kapitalny remont - bedzie mnie to kosztowało około 8-10tys, ale jak policze to co za nią dałem plus remont, który bedzie trwał łącznie 1dzien to i tak jestem ponizej 50% ceny nowej - więc? szczegolnie ze ta telerzówka bede robił łącznie około 2dni w ciagu roku ;)

kolejna kwestia, teraz kupiłem uprawowo siewny - dałem za niego około 30% wartości nowej maszyny, myślę ze jak dołoze do niego około 2-3tys to bede nim jeździł do usranej smierci na pełnym wypasie.
Moze jakbym miał 100ha i miał problem z tym ze zawsze musze miec maszyne sprawna i nie moge sobie pozwolic na strate pol dnia bo tak sa napiete terminy to bym sie martwil o lepszy sprzet, ale poki co mam 30ha i uwazam ze tym sprzetem co mam z palcem w nosie jestem w stanie obrobic 100ha wiec po co mi sie napinac?

i nie mow mi ze jak kupisz nowa maszyne to nic przy niej nie trzeba robic, w pierwszym sezonie to pewnie tylko przesmarowac przeczyscic ale pozniej to i tak wszystko trzeba serwisowac, a przeciez zadna maszyna nie ma w kółko roku, tylko coraz wiecej i wiecej i wiecej

ryzyko jest ale trzeba umiec go jakos minimalizowac, jadac na zakup uzywanej maszyny czytac, szukac, pytac znajomych, czy nawet zabrac ze soba jakiegos machera który ci podpowie w jakim stanie jest maszyna

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share Trophy

Trophy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 październik 2008 - 11:25

Wał cambella """"Wały Strunowe stosuje się w celu zagęszczenia powierzchniowej warstwy gleby bez jej ugniatania oraz dodatkowo kruszą bryły ziemi. """"

Mam 2 sprawy

1.Potrzebuje tych wałków co możecie powiedzieć ( Kupić nowe czy urzwane i gdzie mogę je dostać )

2.Potrzebuje także ciężkie brony gdzie moge kupić używane ( chce połączyć brony z wałkami )

Pomuszcie mi Plisss :o :o

Dodaj odpowiedź