Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wał cambella

36 odpowiedzi na ten temat

#1 Share daro602

daro602

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:Piekna dziewczyny szybkie zamochody itp

Napisany 14 listopad 2006 - 17:16

Wał cambella Co sądzicie o wałach cambella? A jaki wał był by naj lepszy na lekką ziemie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wał cambella Dzisiaj, 10:15
  •  

#2 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 14 listopad 2006 - 17:22

Wał cambella Godne polecenia. Mam komplet trzech połączonych, łączna szerokość 4,2 - kupiłem kiedyś niemal za grosze na przetargu w PGR. Można dołączyć jeden do pługa, do niego jakiś strunowy i na lekkiej ziemi można zaraz jechać siewnikiem. Wada takiego zestawu, kłopotliwy skręt w lewo.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#3 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 24 listopad 2006 - 18:56

Wał cambella ciagam taki za plugiem i naprawde super sprawa, kruszy brylki, wyrownuje a przedewszystkim bardzo dobrze ugniata ziemie, tak ze bez problemu mozna uprawiac swiezo orane pole... ma jeszcze jedna zalete... wbija w ziemie kamienie  ;D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 06 grudzień 2006 - 21:56

Wał cambella bez cambella nie jade orac pod ozimie. idealne rozwiazanie nalekkie gleby. podzielam opinie kolegów wciskakamienie przyspiesza osiadanie gleby jak dobrze zaorasz to możesz odrazu siac :D co do skretu w lewo prz pługu zegonowym rozwiazanie jest proste dorobic ramie jak w pacomacie kverdzia wypuszczone do tyłu po skosie i nakoncu hak i do tego na krótszym łancuch wał. jak orałem turem 5x40 do tego cambella 2metry jak pług był podniesiony do konca to mogłem zawracac w lewo i prawo jak chciałem i wał nie chaczyl pługa fakt cofac to nie da rady ;)
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#5 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 07 grudzień 2006 - 21:20

Wał cambella jakie zabezpieczenia masz przy tym TURze, u mnie są spręzyny i ramię jest z samego przodu, bardziej z tyłu ciężko to przyczepić zresztą jak będzie przyczepione to bardziej z tyłu to nie skręci przy lekkim traktorze- takim jak MTZ, chyba że hamulcami.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#6 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 07 grudzień 2006 - 21:47

Wał cambella Tura miałem na sprezynach. ramie do wału było mocowane tak jak orginalne zaraz nad belka zaaczepowa a poprzeczka wzacniajaca wychodzi z drugiego miejsca wiec pług nie został nawet drasniety. ramie ma długosc 3 metrów i wystawione jest tak ze wął brał pół przejadu p[oprzedniego. ramie stanowiła rama do skrobaków do brony wirnikowej wiec była dosyc stabilna tylko trzeba było odszlifowac skrobaki. ogólnie wygladało to bardzo podobnie do ramiena wału w kverneladach ked wał jest podnoszony razem z pługiem tylko ze tutaj na koncu jest hak
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#7 Share Marcin

Marcin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 08 styczeń 2007 - 15:45

Wał cambella A co myślicie o campbellu na przedni tuz + agragat uprawowosiewny na tylnym tuzie i takim zestawem od razu siać na świeżo zaoranym polu? Czy campbell lepiej sie nadaje do zagęszczania gleby niż cambridge (chyba tak to sie pisze) mam trochę obawy że taki cmbell na lekkiej i suchej glebie wpadnie tylko w nią i nie bardzo zagęści...

#8 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 08 styczeń 2007 - 16:55

Wał cambella nie masz się o co obawiać :unsure:

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#9 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 09 styczeń 2007 - 20:12

Wał cambella a ile taki 3 m na przedi tuz może kosztowć :unsure:

#10 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 10 styczeń 2007 - 08:16

Wał cambella Na traktorpool są po 2 - 2,5tyś euro. Też myślę o takim rozwiązaniu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ursusik123

ursusik123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 styczeń 2007 - 12:56

Wał cambella te wały potrzebują dużo mocy(w KM)??
Ilo metrowy pociągnie ursus C-360?

#12 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 16 styczeń 2007 - 17:48

Wał cambella C-360 to takiemu 4,2m powinien dać radę. Mam taki zestaw i jakiś czas ciągałem C-330, ale szkoda traktora.

#13 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 16 styczeń 2007 - 20:12

Wał cambella to wsztstko zależy jaki wał jest wyskoi, im wyższy tym mniejsze opory toczenia a co za tym idzie mniejsze zapotrzebowanie na koniki <_<

#14 Share ursus1634

ursus1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 11:04

Wał cambella Wał cambella pojedynczy czy podwojny do pługa zagonowego 5 skibowego jaki na jakie gleby?

Jakie pierscienie lepsze 70cm czy 90cm.?

Nie pisz posta pod postem.
................................
Mój I filmik
http://pl.youtube.co...h?v=pS0RE4CqVSw

#15 Share MACGYVER

MACGYVER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 20:25

Wał cambella Wał Cambella bardzo dobra rzecz kruszy ładnie bryłki. Ja mam wał cięzki gdyż kruszy bryłki gliny na polu rozkładany szerokośc 6,40 kupiłem za grosze.

#16 Share kasztelan

kasztelan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 11:11

Wał cambella Czy ktoś posiada ,,JACKA'' z pierścieniami campbella.Słyszałem ,że jest taka opcja.

#17 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 17:46

Wał cambella a czy ktoś z was ma wał cambella z Unii Grudziądz? Jak się spisuje i ile kosztuje?

#18 Share Damianrolnik

Damianrolnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Muzyka, Rolnictwo

Napisany 24 styczeń 2008 - 13:40

Wał cambella Wały gładkie Służą do ugniecenia i wyrównania spulchnionej powierzchni gleby przed siewem drobnych nasion, lub po wysiewie, w celu lepszego ppodsiąkania wody.
Wały pierścieniowe Croskilla rozbijają grudy ziemi i wyrównują powierzchnię pola.
Wały Campbella działają wgłębnie, gdyż powodują dociśnięcie dolnej warstwy gleby do podskibia , gdy tymczasem warstwa górna pozostaje nie ugnieciona , a nwet dodatkowo spulchniona .
Wały Strunowe stosuje się w celu zagęszczenia powierzchniowej warstwy gleby bez jej ugniatania oraz dodatkowo kruszą bryły ziemi. :P :)
U-R-S-U-S C330 ---WSZECHMOCNY I NIE ZAWODNY

MOJE FILMY <<<http://pl.youtube.co...er/222rolnik>>>

MOJE GALLERY <<<http://www.agrofoto....ser2482.html>>>

#19 Share krowka

krowka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 15:03

Wał cambella Krótko zwięzle i na temat. Wał Campbella to piekna rzez a jeszcze piekniejsza to w połączeniu z wałem kołeczkowym. A tak poważnie dobór Campbella uzalezniony jest od posiadanej gleby - duzo na ten temat jest informacji w necie, ja mam osobiscie 900 mm i o katu natarcia 45 stopni. Dobrze sie spisuje na tych moich lekkich ziemiach a ma cięższych ma tendencje do oklejania się i "chodzenia" po orce - braku ugniatania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share krowka

krowka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 15:05

Wał cambella

a czy ktoś z was ma wał cambella z Unii Grudziądz? Jak się spisuje i ile kosztuje?

Wał Campbella to nie pług obojętnie z jakiej firmy spełnia taką samą funkcję a polecam używany sprzęt przedewszystkim o wiele tańszy a trochę farby i nowe łożyska i masz jak nówke

Dodaj odpowiedź