Zaloguj się, aby obserwować  
daro602

Wał cambella

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ralfMTX140    3
Jeśli można kupić pojedynczego cambella np 1.6m plus crosskil 1.6m i zapłacić za używany około 3tys to nie wiem czy jest sens kupować nowy za 11tys. W przypadku wałów ,a o tym mowa to naprawdę można kupić niezużyty sprzęt mało różniący się od nowego, a kasę przeznaczyć na inne cele.

Wiadomo, że używany można kupić również złom, ale wiele sprzętów jest w dobrym stanie.

Jedno jest pewne- nigdy nie kupiłbym używanego ciągnika. <_<

A czemu nie kupilbys uzywanego ciagnika?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3

Powiem Ci szczerze, że w przypadku ciągnika jestem bardzo sceptycznie nastawiony, bo nigdy nie wiadomo co w nim siedzi i jak szybko zacznie się wkładanie w remont- wiadomo też, że trafiają się dobre sprzęty. Wiadomą rzeczą jest to, że nie każdego stać na nowy i wtedy ma to sens żeby kupić używkę. Chociaż nowy też się może psuć - oby tylko na gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja kupuje teraz NH TM175 z firmy w ktorej goscie sa uczciwi i jak jest jakas usterka to mowia o tym przy kupnie ale sami robia. Ciagnik mial slaby akumulator to wstawia nowy, nie bylo ciegla z przodu (ma przedni TUZ) i z tylu bo nie mial to dostane nowe od nich i te rzeczy calkiem za darmo. Wejdz do mojej galerii i go zobacz. Ciagnik ma 1900 mtg. No i ta firma jest w Niemczech.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16
Jeśli można kupić pojedynczego cambella np 1.6m plus crosskil 1.6m i zapłacić za używany około 3tys to nie wiem czy jest sens kupować nowy za 11tys. W przypadku wałów ,a o tym mowa to naprawdę można kupić niezużyty sprzęt mało różniący się od nowego, a kasę przeznaczyć na inne cele.

Wiadomo, że używany można kupić również złom, ale wiele sprzętów jest w dobrym stanie.

Jedno jest pewne- nigdy nie kupiłbym używanego ciągnika. :)

rzecz gustu,ja raz w życiu kupiłem używany sprzęt i ciesze się że udało mi się go sprzedać. Odradzam kupowanie używanego sprzętu,wole wydać więcej i mieć porządny sprzęt skoro wiem że przez 30 lat ma działać i to nie ważne o jaki sprzęt chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3

No w przypadku wału to się nie zgodzę z Tobą, tam widać, co się kupuje, jak jest zużyte i decyzja jest prosta- nie ma co się zepsuć. Natomiast przyznaje Ci rację w przypadku maszyn, bo jeśli wchodzi w grę bardziej złożona konstrukcja, niż ta prosta(chodzi o wał) to można się niemiło naciąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3

Ja też wole nowe, ale gdyby wszyscy mieli takie podejście jak Ty, to gdzie byśmy sprzedali nasze stare sprzęty po wymianie na nowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

Po to się kupuje nowy sprzęt żeby go do końca wyeksploatować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3

Czyli kupując sprzęt eksploatujesz go, aż do sprzedania na złom. A kupując nowy to ten co posiadałeś też oddajesz na złom.

Pomijając ten fakt to zakup nowych maszyn powinien być ekonomicznie poparty i jeśli ktoś nie posiada tylu ha żeby mu się ten nowy sprzęt zamortyzował, pomijając brak funduszy na niego to wtedy kupuje o wiele tańszy używany, którego pozbywa się inny kolo, który kupuję nowy sprzęt w nowocześniejszej technologii.

 

Dobra bo nie chodzi tu o nasze wywody na ten temat bo każdy robi tak jak sam uważa i jak jest mu dobrze. Prawda? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

ja już kupiłem kilka używanych maszyn i jestem z nich bardzo zadowolony, od pewnego czasu to tylko uzywane kupuje bo na moje 30ha to bzdura wydawac kase na nowki, trzeba troszke pojezdzic ale pozniej sie smieje jak widze ile wydałem.

dla przykładu ciągnik, dałem za niego 60tys, miał nabite cos koło 3.5tys godzin było ryzyko i pytania a czemu ktos go sprzedał?

po jakims czasie wyszło ze ma cos powalone z elektryka, przyjechał macher 2 razy wymieniło sie to i tamto, przerobił ładnie i działa bajka,

waliło się coś przy hamulcach, przyjechał macher, tu wymienił pierdółke tu podregulował i chodzi zyleta.

Ciagnik chodzi juz 3 sezon na moim gospodarstwie, robi teraz prawie wszystko za wyjatkiem oprysków, w ciagu tego czasu to nie wiem czy wsadziłem w niego 5tys zł i powiedz mi w czym byłby lepszy traktor za który musiałbym dać 100tys czy moze nawet 2 razy tyle - wiadomo bardziej by sie lakier lsnił i miałby klime i obłe kształty - dla mnie na moich hektarach ciągnik ma robić robotę a nie wyglądać i szpanowac.

 

2 kwestia, kupiłem używana talerzówke - z miejsca było widac ze jest do lekkiego czy tez wiekszego remontu, ale przekalkulowam ze maszyna banalnie prosta w konstrukcji i działająca sprawnie ale słabo i kosztowała 2x cena złomu więc nad czym było się zastanawiać? Owszem teraz robie jej kapitalny remont - bedzie mnie to kosztowało około 8-10tys, ale jak policze to co za nią dałem plus remont, który bedzie trwał łącznie 1dzien to i tak jestem ponizej 50% ceny nowej - więc? szczegolnie ze ta telerzówka bede robił łącznie około 2dni w ciagu roku ;)

 

kolejna kwestia, teraz kupiłem uprawowo siewny - dałem za niego około 30% wartości nowej maszyny, myślę ze jak dołoze do niego około 2-3tys to bede nim jeździł do usranej smierci na pełnym wypasie.

Moze jakbym miał 100ha i miał problem z tym ze zawsze musze miec maszyne sprawna i nie moge sobie pozwolic na strate pol dnia bo tak sa napiete terminy to bym sie martwil o lepszy sprzet, ale poki co mam 30ha i uwazam ze tym sprzetem co mam z palcem w nosie jestem w stanie obrobic 100ha wiec po co mi sie napinac?

 

i nie mow mi ze jak kupisz nowa maszyne to nic przy niej nie trzeba robic, w pierwszym sezonie to pewnie tylko przesmarowac przeczyscic ale pozniej to i tak wszystko trzeba serwisowac, a przeciez zadna maszyna nie ma w kółko roku, tylko coraz wiecej i wiecej i wiecej

 

ryzyko jest ale trzeba umiec go jakos minimalizowac, jadac na zakup uzywanej maszyny czytac, szukac, pytac znajomych, czy nawet zabrac ze soba jakiegos machera który ci podpowie w jakim stanie jest maszyna


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trophy    0

""""Wały Strunowe stosuje się w celu zagęszczenia powierzchniowej warstwy gleby bez jej ugniatania oraz dodatkowo kruszą bryły ziemi. """"

 

Mam 2 sprawy

 

1.Potrzebuje tych wałków co możecie powiedzieć ( Kupić nowe czy urzwane i gdzie mogę je dostać )

 

2.Potrzebuje także ciężkie brony gdzie moge kupić używane ( chce połączyć brony z wałkami )

 

Pomuszcie mi Plisss :o :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj