Skocz do zawartości

Zdjęcie

podłączenie sterownika prasy do ciągnika

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share daryjusz10

daryjusz10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 14:02

podłączenie sterownika prasy do ciągnika Mam mały problem. Kupiłem prasę zwijającą, ale nie ma przewodu, który łączy sterownik z gniazdem w ciągniku... sterownik już przerobiłem na zwykłą wtyczkę i chciałem podłączyć ją pod gniazdo w ciągniku ale tam chyba nie ma plusa na stałe... mam nadzieję, że mnie rozumiecie heh... i moje pytanie brzmi czy trzeba jakoś dodatkowo do tego gniazda na błotniku podłączyć na stałę plus czy zrobić drugie gniazdo specjalnie do prasy... i czy mogę ten plus pociągnąc bezpośrednio z akumulatora??
Jeśli pomogłem klikaj w zieloną strzałkę obok mojego posta :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
podłączenie sterownika prasy do ciągnika Dzisiaj, 02:21
  •  

#2 Share romero

romero

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 14:43

podłączenie sterownika prasy do ciągnika Ja zrobiłem dodatkowe gniazdo. Plus dałem z akumulatora, wstawiłem bezpiecznik i włącznik .

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 styczeń 2014 - 16:59

podłączenie sterownika prasy do ciągnika Kup gniazdo i wtyczkę takąjak w zachdnich ciągnikaj i podlącz to jak przystało plus z bezpiecznika i masa do śruby i tak żeby plus był po przekręceniu zapłonu.

#4 Share daryjusz10

daryjusz10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 09:30

podłączenie sterownika prasy do ciągnika a ten bezpiecznik musi byc taki jak w puszcze z bezpiecznikami czy moze byc taki jak od samochodu np??

#5 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 12:41

podłączenie sterownika prasy do ciągnika Jaki to ciągnik?
"Zwykła wtyczka i gniazdo w ciągniku" chodzi Ci o gniazdo- wtyka do przyczepy?
Nie wiadomo jaki masz ciągnik więc i bezpieczniki. W sumie co za różnica jaki użyjesz grunt by był na początku obwodu i miał odpowiednią wartość by zabezpieczyć układ.
Jaki prąd pobiera sterownik prasy? Bo oprócz doboru wartości bezpiecznika trzeba dobrać przekrój przewodu jak i zespół wtyka-gniazdo.

#6 Share daryjusz10

daryjusz10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 14:03

podłączenie sterownika prasy do ciągnika Ciągnik to ursus c 360... prasa rivierre casalis rc 115... w sterowniku potrzeba tylko +i- bo 2 kabelki tylko ida... w sumie to chyba pod gniazdo zapalniczki było by najprosciej podlaczyc ten sterownik...

#7 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 17 styczeń 2014 - 18:24

podłączenie sterownika prasy do ciągnika A więc tak: jeżeli pobór prądu ciągłego wynosi do 10A to zasilanie z 15 i bezpiecznik 10A, przewody 1,5 mm2. Natomiast jeżeli pobór prądu jest większy niż 10A to zasilanie z 30 przez przekaźnik sterowany z 15 i bezpiecznik 30A oraz przewody 4mm2. Jak widać cała sprawa opiera się na tym żebyś podał pobór prądu, bo od tego zależy rozwiązanie układowe.

#8 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 21:49

podłączenie sterownika prasy do ciągnika Kombajn Neptun do buraków zasilanie ciągłe "+" miał z gniazda świateł tylko musiały być włączone pozycyjne.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 22:21

A więc tak: jeżeli pobór prądu ciągłego wynosi do 10A to zasilanie z 15 i bezpiecznik 10A, przewody 1,5 mm2. Natomiast jeżeli pobór prądu jest większy niż 10A to zasilanie z 30 przez przekaźnik sterowany z 15 i bezpiecznik 30A oraz przewody 4mm2. Jak widać cała sprawa opiera się na tym żebyś podał pobór prądu, bo od tego zależy rozwiązanie układowe.

Nie spotkałem przekaźnika w 360 to raz, sterownik na pewno ma bezpiecznik wbudowany w sobie to dwa, najpierw trzeba się podłączyć pod istniejące gniazdo z zabezpieczeniem (jak nie wytrzyma obciążenia to bezpiecznik padnie)to trzy i co się stało z moim postem to cztery.

Z Twoim postem stało się to co powinno jak zamieszcza się tyle linków do aukcji. Należne punkty już sobie podarowałem.

Edytowany przez Elektrotechnik, 18 styczeń 2014 - 08:33.

#10 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 17 styczeń 2014 - 22:53

podłączenie sterownika prasy do ciągnika Przekaźnik samemu trzeba założyć...Pomyśl trochę....Przekonasz się jak spalisz sterownik.No może mieć diodę,ale wątpię abyś wymienił ją samemu.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#11 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 08:39

Nie spotkałem przekaźnika w 360 to raz, sterownik na pewno ma bezpiecznik wbudowany w sobie to dwa, najpierw trzeba się podłączyć pod istniejące gniazdo z zabezpieczeniem (jak nie wytrzyma obciążenia to bezpiecznik padnie)to trzy i co się stało z moim postem to cztery.

Bezpiecznik po to, żeby zabezpieczyć dodatkową instalację (przekaźnik, przewody i gniazdo). I nie ma znaczenia, że w sterowniku są bezpieczniki. A przekaźnik po to, bo stacyjka nie wytrzyma ciągłego prądu 30A, żeby podłączyć bezpośrednio do 15. A z kolei przy bezpośrednim podłączeniu do 30 napięcie w gnieździe będzie cały czas. A tak chronimy stacyjkę przed uszkodzeniem i napięcie w gnieździe zanika po wyjęciu kluczyka. Zaznaczam, że dalsza dyskusja jest zbędna dopóki autor nie poda jaki prąd pobiera sterownik.

#12 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 11:13

A przekaźnik po to, bo stacyjka nie wytrzyma ciągłego prądu 30A, żeby podłączyć bezpośrednio do 15. A z kolei przy bezpośrednim podłączeniu do 30 napięcie w gnieździe będzie cały czas.

Znaj miarę mocium Panie jak powiedział by Zagłoba, nie twierdzę że przekaźniki są złe tylko niepotrzebne rozbudowywanie instalacji w starych prostych konstrukcjach jakim jest 360 z małym źródłem prądu jest zbędną komplikacją.
Druga sprawa widać że masz małe pojęcie o maszynach rolniczych, pokaż mi taką która ma ciągłe zapotrzebowanie prądu 30A, pomijam tu już konkretną maszynę prasę rivierre casalis 115, która nie należy do najnowszych i elektryka jest tam znikoma.
Na potwierdzenie mojego wywodu w tym temacie też nie błysnąłeś znajomością;http://www.agrofoto....ik#entry1277101, a w poście 9 wręcz wprowadzasz w błąd co podobno jest karalne.
Co do podawania prze zemnie przykładowych linków, to zwróć uwagę na swoją kryptoreklamę plus linki która zajmuje więcej miejsca niż twoje posty co też nie do końca jest etyczne.
Siema.

#13 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 13:05

podłączenie sterownika prasy do ciągnika Czytaj ze zrozumieniem, bo widać, że masz z tym problemy. Nigdzie nie napisałem, że ta prasa pobiera 30A. Natomiast napisałem w dwóch postach, że autor ma podać pobór prądu i wtedy będzie można coś doradzić, oraz żeby nie pisać więcej na ten temat dopóki autor nie poda odpowiednich informacji. Ale Tobie średnio wychodzi zrozumienie tekstu i ciągle piszesz bez sensu. Druga sprawa to czy ja mam w sygnaturce tymczasowe linki? Otóż nie. Regulamin pozwala na taką sygnaturkę. A Ty umieściłeś cztery linki do aukcji i jeszcze robisz problemy. I nie pisz mi na temat mojej wiedzy, bo widać, że masz znikome doświadczenie w dziedzinie elektryki/elektroniki. Dla przykładu mogę podać prasę 1,8 DF, w której czasami są problemy z owijaniem siatką jeżeli układ zasilania ma za małą wydajność prądową.

#14 Share daryjusz10

daryjusz10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 14:21

podłączenie sterownika prasy do ciągnika pobór prądu to 10 A... Chyba o to wam chodzi tak?? :) wybaczcie ale nie jestem orłem jesli chodzi o takie sprawy...

Edytowany przez daryjusz10, 18 styczeń 2014 - 14:21.

#15 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 16:36

podłączenie sterownika prasy do ciągnika Czyli tak jak napisałem poprzednio, zasilanie bierzesz z 15, oczywiście bezpiecznik 10A, dobra masa i będzie działać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share kirzuch89

kirzuch89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 grudzień 2015 - 22:25

ja dodam ze przy poborze prądu 30A przewód zasilający 4mm2 na dlugosci ok 1m to lekka przesada.

A ja dodam, że otrzymujesz ostrzeżenie za odkopywanie tematu zgodnie z pkt. 1.15.

Widzę że ktoś albo tu się nie zna albo psycha komuś siada jak zwróci mu się grzecznie uwagę

Edytowany przez kirzuch89, 01 luty 2016 - 23:43.