Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault 103.54 hamulce a hydraulika

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share OveerDRIVE

OveerDRIVE

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 22:19

Tak, w takiej pompce jest kulka (śrut). 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault 103.54 hamulce a hydraulika Dzisiaj, 03:06
  •  

#22 Share Waldi91

Waldi91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 27 wrzesień 2016 - 08:45

Witam. Mam problem z hamulcami w Renault 103.54 tx, a dokładniej ich brak. Płyn hamulcowy pociekł po tylnej feldze, i teraz mam Pytanie jak się do tego zabrać ? Czy muszę odkręcać koło i wyciągać półoś IMG_20160927_085411.jpg czy może po prostu odkręcić Pokrywę od hamulców ?IMG_20160927_085517.jpg  

Wyczytałem że może to być wina uszczelniacza na cylinderku, ale czy wtedy puścił by mi on płyn hamulcowy felgą ? A może to coś innego ?

Edytowany przez Waldi91, 27 wrzesień 2016 - 08:50.

#23 Share OveerDRIVE

OveerDRIVE

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 wrzesień 2016 - 08:58

Renault 103.54 hamulce a hydraulika Nie. Jeżeli puści uszczelnienie na tłoczku wtedy płyn hamulcowy wypłynie do obudowy hamulców i będzie tam razem z olejem. Bardzo łatwo to sprawdzić, odkręcając korek spustowy, który znajduje się w dolnej części tej obudowy. Gdy w pierwszej kolejności wypłynie płyn a później olej to awaria jest na tłoczku. W moim Reno 110.14 tak było.

W tym przypadku sprawdziłbym przewód, którym dochodzi płyn hamulcowy do obudowy hamulca.

Jeżeli pytasz o wymianę uszczelnień w tłoczku hamulcowym, to robi się to bardzo szybko i sprawnie. Nie trzeba wyciągać półosi. Wystarczy odkręcić obudowę po wcześniejszym zlaniu oleju ( wypłynie go około 1.5 litra, nie ma potrzeby spuszczać z całego mostu) i odkręceniu przewodu hydraulicznego. Uważaj bo jest trochę ciężka. Trzeba wyjąć pierwsze tarcze hamulcowe i masz swobodny dostęp do cylinderka. Odczepiasz zawleczkę, odkręcasz elastyczny przewód hamulcowy i wyjmujesz cały cylinderek.

#24 Share Waldi91

Waldi91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 wrzesień 2016 - 22:08

Renault 103.54 hamulce a hydraulika Dzięki za radę. Postaram się to rozebrać, myślę że nie będzie wielkiego problemu.
Ale teraz pytanie, skąd wziął się olej na tylnej feldze ? Wg mnie skoro w tylnej pieście/półosi/moście (to na czym trzyma się felga i jest przykręcone mocowanie ramion podnośnika) jest kalamidka do smarowania to nie ma tam chyba oleju, czy się myle ? Bo jak jest to muszę chyba wyjmować całą półoś, która wiem jest zabezpieczona śrubą od strony skrzyni :/
Czy może po prostu smar się "wtyopił" ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3424 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 11:53

dobre pytanie, to olej czy smar ?

olej jest tylko przy samym moście, jeśli się przelewa dalej to uszczelniacz puszcza

Polska B

#26 Share Waldi91

Waldi91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 październik 2016 - 07:11

Hamulce chyba naprawione. Faktycznie był płyn hamulcowy w obudowie hamulców, i tak jak to zauważył "OveerDRIVE" wystarczyło odkręcić korek spustowy i wyleciał najpierw płyn hamulcowy a następnie olej. Co do samej ilości oleju, to wypłynęło go dla mnie około 8l z każdej obudowy, także nie wiem co jest grane.

Powodem rozszczelnienia się tłoczka był zapewne brud jaki znajdował się w układzie hamulcowym, ponieważ po dokładnym wyczyszczeniu cylinderków z całego szlamu, oraz konkretnym odpowietrzeniu problem zniknął. Bynajmniej jak na razie :) Po złożeniu wszystkiego do kupy, na następny dzień nie widziałem  w okienku rewizyjnym (tym co służy do odpowietrzania hamulców) aby cylinderek się spocił, albo cokolwiek z niego wyciekało. Póki co Renia hamuje jak żyleta :D

Co do tego smaru na felgach tylnych to może był to jakiś smar, który poprzedni właściciel zastosował za dużo, i może po prostu od wysokiej temperatury (ciepły dzień, słonce) po prostu się stopił ? Bo nie wygląda mi to na uszczelniacz półosi, ponieważ w takim przypadku cały czas by coś ciekło.

A teraz Panowie mam jeszcze inne pytanie, trochę z innej beczki, co to za czujnik jaki znajduje się niedaleko obudowy hamulców w skrzyni biegów ?

IMG_20160927_085346.jpg

Edytowany przez Waldi91, 05 październik 2016 - 07:13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share Konstanty

Konstanty

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 05 październik 2016 - 18:33

Też jestem ciekawy co to jest za czujnik.

http://www.agrofoto....prędkości-acet/