Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 6150m czy Deutz-Fahr 6160

39 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MrRadziu15

MrRadziu15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 18:18

John Deere 6150m czy Deutz-Fahr 6160 Drodzy forumowicze!
Od pewnego czasu myślę nad kupnem ciągnika o mocy 150-170 km. Najbardziej pasują mi John deere i deutz-fahr. Prosiłbym o wasze sugestie i opinie na ich temat. Słyszałem o nowych John Deere-ach, że są "mułowate". Nie wiem czy to mit czy to prawda, więc was pytam. Ciągnik ma być na skrzyni powershift, (power quad itp.) nie jakieś, bezstopniówki itp. jest jeszcze jeden ciągnik o którym myśle ale on jest na 3. miejscu, mianowicie New Holland t7.210 co powiecie o nim ? Na końcu dodam, że ciągnik będzie pracował w pługu 4 skiby overum, agregat uprawowo-siewny 3m, agregat pożniwny 4m, głębosz, śrutownik gruber.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6150m czy Deutz-Fahr 6160 Dzisiaj, 07:25
  •  

#2 Share matek1810

matek1810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 18:54

John Deere 6150m czy Deutz-Fahr 6160 ja bym wybrał deutz fahra ze wzglendu na silnik i skrzynię biegów. a drugą kwestią która zniecheca do johna jest to ze spadłą jakość johna nowe bardzo się psują

#3 Share AgroSlask

AgroSlask

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 19:13

John Deere 6150m czy Deutz-Fahr 6160 Chodź jestem fanem JD to sam przyznam że 6R to trochę nie to co powinno być a o DF chodź ladne to dam Ci przykład - TTV 7250 260 km - 8000 ton ! :o To jest absurd po prostu,kolega miał na testach i troche lipa :/

#4 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 19:51

ja bym wybrał deutz fahra ze wzglendu na silnik i skrzynię biegów. a drugą kwestią która zniecheca do johna jest to ze spadłą jakość johna nowe bardzo się psują

Zaraz cię zlinczują obrońcy Jeleni :lol:

#5 Share MrRadziu15

MrRadziu15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 21:00

Zaraz cię zlinczują obrońcy Jeleni :lol:

hahahahahha właśnie ;D

Edytowany przez MrRadziu15, 07 luty 2014 - 19:06.

#6 Share rafal2511

rafal2511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 15 styczeń 2014 - 21:16

John Deere 6150m czy Deutz-Fahr 6160 wiem ze wygląd zbytnio się nie liczy gdyż ważniejsza jest jego niezawodność i osiągi ale jak dla mnie pod tym względem jeleń jest daleko w tyle za deutzem. nowe jelenie są ohydne z wyglądu modele wcześniejsze wyglądały całkiem ładnie nowy jest paskudny. porównując osiągi to chyba żaden z nich nie ma się czego wstydzić, każdy ma swoje słabe i mocne strony.

mając taki dylemat skłaniałbym się w kierunku deutza

#7 Share podlach93

podlach93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 21:36

John Deere 6150m czy Deutz-Fahr 6160 a czy to musi być koniecznie nowy traktor?

#8 Share MrRadziu15

MrRadziu15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 23:30

John Deere 6150m czy Deutz-Fahr 6160 @podlach93 tak ;)

#9 Share krzysztoftores

krzysztoftores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 09:28

John Deere 6150m czy Deutz-Fahr 6160 Witam;Ja na twoi miejscu obstawil bym deutz fahr ze wzgledu na ekonomie tego ciagnika.Moze dla niektorych spalanie nie jest wazne, ale ja stwierdzam ze w dzisiejszych czasach to bardzo wazna cecha.Co do bezawaryjnosci nowych JD to na dzien dzisiejszy czar prysl.A zreszta wystarczy popatrzec w ogloszenia ile jest stron uzywanych jd a innych marek i wnioski sie same nasuwaja.

#10 Share PawGaw112

PawGaw112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 09 luty 2014 - 11:11

John Deere 6150m czy Deutz-Fahr 6160 Witam. MrRadziu15 nie zastanawiałeś sie nad Valtra t153 hitech?? cena bd raczej podobana do DF i JD 6150M

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share luk269

luk269

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 09 luty 2014 - 19:29

John Deere 6150m czy Deutz-Fahr 6160 rozwazając rózne decyzje wystarczy byc oczytanym w prasie rolniczej,John Deere wyszedł na na prowadzenie w swojej sprzedazy to powinno dac duzo do myslenia.Jezeli ktos wypowiada sie na temat ciągnika z którym nie miał stycznosci nie pracował nim to raczej na takich nie ma co polegać. Ja uważam ze John Deere jest dobrym wyborem a nawet bardzo dobrym. Polecam

#12 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 09 luty 2014 - 19:46

John Deere 6150m czy Deutz-Fahr 6160 belarus też jest bardzo wyskoko w rankingach sprzedaży i czy to oznacza ze to bardzo dobry wybór, co do samego JD to statystyli podciągneły mu trochę modele serii m a to przez cene bo w "rozsądnych " pienądzach mamy jelenia

#13 Share albinkolano

albinkolano

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 luty 2014 - 20:41

John Deere 6150m czy Deutz-Fahr 6160 Gdzie john deere nie jest reklamowany.To jakas paranoja .Uwazam ze jak jest cos dobre to niema potrzeby az takiej reklamy .Jaki by nie ogladal program rolniczy cz czytal gazete wszedzie tylko zachwalanie.Wynika z nich ze nic lepszego nie znajdziesz.Tak sie sklada ze posiadam jd7810 z 98r i nie jestem nim az tak zachwycony .Zakopilem go przez sasiada i innych uzytkownikow bo mial byc bez awaryjny i w miare oszczedny.Okazalo sie ze wiele z tym niema wspolnego.Wiecej nie dam sie nabrac na ta scieme.Malo kto ci powie prawde .Sory ale takie sa realia .

#14 Share overrange

overrange

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 12 luty 2014 - 17:10

rozwazając rózne decyzje wystarczy byc oczytanym w prasie rolniczej,John Deere wyszedł na na prowadzenie w swojej sprzedazy to powinno dac duzo do myslenia.Jezeli ktos wypowiada sie na temat ciągnika z którym nie miał stycznosci nie pracował nim to raczej na takich nie ma co polegać. Ja uważam ze John Deere jest dobrym wyborem a nawet bardzo dobrym. Polecam

J.D, bardzo dobry produkt z wyższej półki lecz co powiesz ludziom, którzy na mase kupują DF itp wynalazki, że JD jest lepszy? Zjedzą Cię wzrokiem, a to co zostanie rzucą psom do pożarcia...

Ludzie to tak jakby porównywać Daewoo do Mercedesa :) oczywiście tym Mercedesem będzie JD.

Wystarczy spojrzeć jakie maszyny pracują w dużych gospodarstwach, porozmawiać z ludżmi DLACZEGO i odpowiedż dostaniecie sami!

#15 Share krzysztoftores

krzysztoftores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 12 luty 2014 - 21:14

John Deere 6150m czy Deutz-Fahr 6160 Masz racje te marki sa bardzo podobne.Mercedes dzisiaj to poraszka pod wzgledem awaryjnosci .Wiec uzyles trafnego poruwnania do jd. :lol: Druga sprawa to taka ze nie zgodze sie z toba ze wszyscy duzi rolnicy maja tylko jd.Lepiej napisz ile rolnikow zeszlo z jd a weszli na wynalazki jak ty to mowisz.Pytanie powstaje dlaczego.

#16 Share slawekr6

slawekr6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 13 luty 2014 - 00:40

John Deere 6150m czy Deutz-Fahr 6160 Jeśli chodzi o statystyki JD to tak jak to ktoś zauwazył że seria m je nadciagnęła a mianowicie tanie i proste modele z minimum elektroniki, gdzie człowiek nie spojrzał do jakiejkolwiek prasy rolniczej to ciagle sie ogłaszają. Do mnie na podwórko to nie ma miesiąca żeby nie przyjechali sie reklamować, ciagle tylko żeby brać.Co do jakości to słyszałem tez że to już nie te ciagniki co kiedyś zresztą jak kazda inna marka. Ale główna jd to paliwożerność. Wiem to na przykładach kuzyna i znajomych. Ja bym wybrał Df a jeśli ktos powie że za lekki to przeciez zawsze mozna go dociazyć.

#17 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 13 luty 2014 - 17:11

J.D, bardzo dobry produkt z wyższej półki lecz co powiesz ludziom, którzy na mase kupują DF itp wynalazki, że JD jest lepszy? Zjedzą Cię wzrokiem, a to co zostanie rzucą psom do pożarcia...

Ludzie to tak jakby porównywać Daewoo do Mercedesa :) oczywiście tym Mercedesem będzie JD.

Wystarczy spojrzeć jakie maszyny pracują w dużych gospodarstwach, porozmawiać z ludżmi DLACZEGO i odpowiedż dostaniecie sami!

Nie wiem jak w takim wieku pisownia i sposób wypowiadania się może pozostać na poziomie podstawówki. Ale gratuluje nauczycielom.

Brawa dla tych, którzy kierują się statystykami. Już wiem dzięki komu wszystkie wybory mają taki wynik.

Jeleń podniósł się w sprzedaży tak jak ktoś napisał przez wersję m która teraz schodzi na potęgę. Czemu tak? Bo właśnie tacy ludzie marzący od dzieciństwa o jeleniu albo posiadający starsze egzemplarze (które to były bardzo udane), czekali całe życie na ten dzień kiedy będą mogli zakupić zielony ciągnik, kiedy to już będzie ich stać i oto jest seria m. Ludzie pędzą po zakup ale dopiero później okazuje się jaki to on jest "świetny" w porównaniu do innych. Oczywiście nikt głośno nie powie źle o swoim JD. :)

Masy DF i JD praktycznie się nie różnią. Udźwig już znacząco na korzyść DF. Wygląd to akurat kwestia gustu ale pamiętajmy, że ciągnik ma pracować a nie wyglądać. Najlepiej poszukaj ich wykresów i porównaj a jeszcze lepiej jak przetestujesz oba za nim zdecydujesz się na zakup. :)

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 luty 2014 - 19:01

John Deere 6150m czy Deutz-Fahr 6160 Przy teście hamowania w Deutz'u urwał się przedni most a jd wyszedł z tego testu cało
Pozdrawiam :)

#19 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 13 luty 2014 - 19:17

John Deere 6150m czy Deutz-Fahr 6160 Podaj źródło bo suchymi faktami mogę rzucić również w kierunku Jelenia ale bez potwierdzenia to będą tylko suche fakty. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share dominator108

dominator108

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 luty 2014 - 20:37

John Deere 6150m czy Deutz-Fahr 6160 Przod odlecial w deutz, to faktycznie argument. :lol: Napisz lepiej z jakich podzespoluw do 120km skladany jd[CHINA].I to dlatego mu przod nie odlecial bo sie wygiol. :lol:

Dodaj odpowiedź