Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opłacalność niewielkiego gosp.

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share DoradcaKT

DoradcaKT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 09:02

Opłacalność niewielkiego gosp. do poczytania, slajd 8

http://www.google.pl....59568121,d.bGE

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opłacalność niewielkiego gosp. Dzisiaj, 12:55
  •  

#22 Share Mosull

Mosull

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 10:22

Opłacalność niewielkiego gosp. Do tej pory (obecnie) w rolnictwie zrównoważonym było tak, że w ciągu 5 lat na każdej działce rolnej trzeba było mieć 3 grupy roślin np:
I grupa zboże (pszenica),
II grupa kukurydza,
III grupa ziemniaki,
I grupa zboże
III grupa ziemniaki

np: taki płodozmian przy 3 grupach upraw (zgodnie z rozpiską grup z ARiMR).
Rzeczywiście, też coś słyszałem o planach by zmienić grupy na gatunki. Co moim zdaniem będzie dużo łatwiejsze, troche może dublować się z planowaną dywersyfikacją upraw i zazielenianiem, przez co nie każdy będzie mógł starać się o płatności rolnośrodowiskowe by nie było podwójnego finansowania (oczywiście to domysły moje oparte na informacjach z konferencji, planów PROW 2014-2020). No i jeszcze ważne odnośnie programu rolnośrodowiskowego:
od 1 do 10 ha 100% płatności rolnośrodowiskowych
od 10 do 20 ha 50 % płatności rolnośrodowiskowych
powyżej 20 ha 0 % płatności rolnośrodowiskowych
Takie są plany ale nie wiadomo do końca jak to interpretować.

#23 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 10:36

Opłacalność niewielkiego gosp. A kiedy będzie wiadomo za 2 miesiące rusza nabór a nikt nic nie wie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share DoradcaKT

DoradcaKT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 10:43

Opłacalność niewielkiego gosp. w zeszłym roku rozporządzenie weszło w życie 14 marca jak dobrze pamiętam :) a i tak w listopadzie zrobili nowelizacje bo przecież nie jeden sadownik ekologiczny na zawał by zszedł po tym co wymyślili.

Czekajmy do 15 marca- na pewno coś się wyjaśni :)

#25 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 10:44

Opłacalność niewielkiego gosp. Moim zdaniem wszystko zależy od tego czy możesz znaleźć w swojej okolicy jakąś dobrą i satysfakcjonującą pracę. Jeżeli tak to zrezygnuj z hodowli i tak jak piszą Koledzy wyżej skorzystać z różnych dopłat jakie oferuje Agencja. Stała praca zawsze da Tobie stały dochód a pracę na roli możesz potraktować jako dodatkowe zajęcie czy hobby. Hodowla uwiąże Cię a im mniej zmodernizowane budynki tym więcej pracy a przede wszystkim zero urlopu chyba że sąsiad zaopiekuje się zwierzakami. Tak czy inaczej życzę powodzenia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share misiek30m2

misiek30m2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 17:05

Opłacalność niewielkiego gosp. Ja też mam 20 ha,w tym 2 ha łąk.łąki oddałem w dzierżawę za dopłaty.Reszta ziemi w kl.2 i 3,z przewagą 3. Pola obsiewam pszenicą i rzepakiem po policzeniu kosztów wyszedł mi dochód 3500 zł na miesiąc od tego trzeba odjąć amortyzację sprzętu,ale tego już nie liczyłem.
Miałem też taki rok że nic mi nie zostało ,z tym tez trzeba się liczyć wystarczy zła pogoda,nieprzewidziane remonty,zakup maszyny,lub ziemi.