Skocz do zawartości

Zdjęcie

kombajn do jagodowych-opinie, jaki?

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kamilus1025

kamilus1025

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo

Napisany 15 styczeń 2014 - 11:18

kombajn do jagodowych-opinie, jaki? Czy ktoś użytkuje takie kombajny do zbioru jagodowych ( aronia, porzeczka i w przyszłości agrest takie jak JOANNA 4 z weremczuka, aronoic z karmaszu czy AREK 3 z sfamaszu ? Jak one sprawują się Wam, jak dokładnie zbierają. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kombajn do jagodowych-opinie, jaki? Dzisiaj, 15:43
  •  

#2 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 13:33

kombajn do jagodowych-opinie, jaki? Kolego ja mam KPS-3 kombajn to to samo jak werenczuk tylko ze starszy i umnie sie spisuje bardzo dobrze:):)w sezonie zrywa 50 ha porzeczek i 10 aroni .
Kupilem teraz nowy kombajn do Wisni i malin Korva 9000 Amerykanski bardzo fajna konstrukcjia Równiez Polecam :)

#3 Share kamilus1025

kamilus1025

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo

Napisany 15 styczeń 2014 - 13:44

kombajn do jagodowych-opinie, jaki? Myślałem właśnie też nad KPS-em, a nie grzeje się Ci on w dłuższej pracy, a jeszcze jak z awaryjnością u niego ? ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 14:05

kombajn do jagodowych-opinie, jaki? Kolego jade nim od 6 do 20 praktycznie bez gaszenia i nigdy mi sie nie zagrzał nawet w najwikesze upały :)Bez problemu działa tylko uwazaj na tasmy i wytrzasacze jakbys kupował to tylko to sie wyrabia ja mam teraz w regeneracji wytrzasacze i kupilem 4 nowe tasmy i chodzi bez zarzutu :) rocznie jak u Nas zarabiam nim okolo 20-25 tys na usługach .Bardzo dobra maszynka w okolicy chodza takie 4 mszynki :) Ja bede swojego sprzedawał wiec jakbyc chcial kiedys kupic to mozna sie dogadac :):)Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Mlooody

Mlooody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 17 maj 2014 - 06:12

kombajn do jagodowych-opinie, jaki? Prawda jest taka że KPS jest nie do zajezdżenia :D Jestem jednym z największych producentów Aronii w Polsce, mamy tego ponad 40ha i jak się trafia ziemia to dalej dosadzamy. Z tą opłacalnością przy 50gr to bym nie przesadzał, ale 1zł to już jest cena która jest OK i dla zakładów i dla plantatora.

Co do maszyn Weremczuka - obecnie nie ma alternatywy, a przynajmniej ja nie wiem nic o żadnej zagranicznej firmie produkującej kombajny aroniowe. Mam joanne-3 i Victora, oba działają spoko, co jakiś czas zdarzy sie jakaś awaria, ale dajemy rade obskoczyć wszystkie powierzchnie w ciągu sezonu tymi dwoma maszynami więc sprzęt musi działać w miarę ok :)

Powiem na koniec tak - jak macie sucho na plantacjach, i nie macie podlewania, Victor bedzie często stawał, zapychał się itp. Jak jest łądny, jędrny, ciężki owoc co pozwala na obniżenie obrotów na otrząsaczu, można jechać od 6 do 20 z przerwą tylko na ew tankowanie i rozładunek palet :)

#6 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 23 lipiec 2015 - 15:15

kombajn do jagodowych-opinie, jaki? Witam gdzie kupujecie druty do otrzasacza? Lub gdzie jakies zamienniki, zeby bylo taniej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Goliat85

Goliat85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 sierpień 2015 - 12:26

kombajn do jagodowych-opinie, jaki?

Myślę, że w internecie będzie najtaniej, trzeba szukać na allegro itp warto się też rozejrzeć po firmach rolniczych, często dają jakieś rabaty