Skocz do zawartości

Zdjęcie

potrzebuje zrobić praktyki na gospodarstwie, Pomocy!

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Sebastian_krk

Sebastian_krk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 23:02

potrzebuje zrobić praktyki na gospodarstwie, Pomocy! Witam jestem studentem 3 roku na Uniwersytecie Rolniczym i w te wakacje muszę odbyć praktyki w gospodarstwie rolnym. Poszukuje gospodarstwo z dosyć nowym sprzętem rolniczym i dużą powierzchnią uprawową ponieważ interesuje mnie mechanizacja rolnictwa oraz nowoczesne technologie uprawowe, jednym słowem chciałbym coś wynieść z tych praktyk;p Posiadam prawo jazdy na ciągnik i uprawnienia na wózki widłowe. Przez 3 poprzednie lata wakacji pracowałem na gospodarstwie w niemczech tam miałem przyjemność jeździć nowymi ciągnikami Fendta tak więc "jakieś" doświadczenie mam. Jeśli ktoś mógłby mi polecić jakieś gospodarstwo lub sam takie prowadzi to bardzo proszę o kontakt. Jestem miłośnikiem rolnictwa więc napewno nikt się na mnie nie zawiedzie. Pozdrawiam. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
potrzebuje zrobić praktyki na gospodarstwie, Pomocy! Dzisiaj, 11:11
  •  

#2 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 08:51

potrzebuje zrobić praktyki na gospodarstwie, Pomocy! A skąd jesteś kolego ????

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 styczeń 2014 - 09:19

potrzebuje zrobić praktyki na gospodarstwie, Pomocy! Kolega studiuje na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie zatem domyślam się poszukiwał będzie możliwości praktyk w okolicach Krakowa.

#4 Share Sebastian_krk

Sebastian_krk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 11:02

potrzebuje zrobić praktyki na gospodarstwie, Pomocy! Tak z Krakowa ale praktyki moge zrobić gdziekolwiek jeśli będzie opcja jakiegoś zamieszkania :)
Pozatym w Małopolsce trudno o jakieś konkretne gospodarstwo..

Edytowany przez Sebastian_krk, 15 styczeń 2014 - 11:04.

#5 Share farmer11441

farmer11441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 18:48

potrzebuje zrobić praktyki na gospodarstwie, Pomocy! a może do kombinatu kietrz przedzwoń,tam jest czym robić i na konkretnej pow. ja też jestem studentem z 4roku ale musiałem zrobić w własnym gospodarstwie

Edytowany przez farmer11441, 16 styczeń 2014 - 18:49.

#6 Share Sebastian_krk

Sebastian_krk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 16:52

potrzebuje zrobić praktyki na gospodarstwie, Pomocy! Napisałem do nich meila ale nie odpisali więc chyba faktycznie zadzwonie:)

#7 Share farmer11441

farmer11441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 16:43

potrzebuje zrobić praktyki na gospodarstwie, Pomocy! I jak zgodzili się?

#8 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 21 styczeń 2014 - 20:56

potrzebuje zrobić praktyki na gospodarstwie, Pomocy! kolego zorientuj się w OHZ Osiek... kilka osób ode mnie ze studiów miało tam praktykę
byliśmy też na wyjeździe w miejscowości szczytniki (koło wieliczki) i tam jest duże gospodarstwo nawet nieźle zmechanizowane i pamiętam że zapraszali nas na praktyki

Edytowany przez samo, 21 styczeń 2014 - 21:23.

#9 Share Sebastian_krk

Sebastian_krk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 16:24

potrzebuje zrobić praktyki na gospodarstwie, Pomocy! Do Kietrza narazie nie dzwoniłem bo odpisali mi z ZD Biebrza oferując 4 tygodnie praktyki bezpłatnej a potem praca na umowę zlecenie :) Ale jak zadzwonię to napisze co i jak.
Samo a masz może jakiś kontakt do tych Szczytnik albo jakiś adres konkretny?

Edytowany przez Sebastian_krk, 22 styczeń 2014 - 16:56.

#10 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 22 styczeń 2014 - 16:30

potrzebuje zrobić praktyki na gospodarstwie, Pomocy! Zapraszam do mnie. W żniwa się przydasz do zwożenia słomy, rozładunku ziarna (oczywiście ręcznie). A z mechanizacji mogę zaoferować czyszczenie maszyn przed naprawą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Sebastian_krk

Sebastian_krk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 16:58

potrzebuje zrobić praktyki na gospodarstwie, Pomocy! Elektrotechnik za takie praktyki to ja podziękuje hehe xD

#12 Share cash8791

cash8791

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 17:41

potrzebuje zrobić praktyki na gospodarstwie, Pomocy! pewnie bo lepiej siedzieć i jeździć a robić nie ma komu :D

#13 Share Sebastian_krk

Sebastian_krk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 19:35

potrzebuje zrobić praktyki na gospodarstwie, Pomocy! hehe ja wychodzę bardziej z tego, że skoro tyle lat się uczę to wole robić coś bardziej kreatywnego a takie rzeczy zostawię osobom które do tego się "nadają" ;p

#14 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 23 styczeń 2014 - 08:22

potrzebuje zrobić praktyki na gospodarstwie, Pomocy! Na razie żyjesz w innym świecie, ale nie przejmuj się, życie szybko zweryfikuje Twoje poglądy.

#15 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 23 styczeń 2014 - 18:16

potrzebuje zrobić praktyki na gospodarstwie, Pomocy! niestety nie posiadam żadnych namiarów

#16 Share speeeder

speeeder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 20:42

potrzebuje zrobić praktyki na gospodarstwie, Pomocy! W okolicach Krakowa rzeczywiście ciężko znaleźć cos konkretnego na praktykę, najlepszym rozwiązaniem to złapać kontakt z jakimś gosp. zagranicą. (Niemcy, Szwecja, Francja Szwajcaria) w zależności od preferencji językowej.
Tam na pewno nauczysz się wiele nowych rzeczy, podszkolisz język i no i trochę kasy zarobisz.
Na uczelni na Mydlnikach doktorzy czy profesorowie mają kontakty do takich gosp. wystarczy popytaći poprosić.
Ech, kiedyś muszę tam zajrzeć, może w tym roku uda mi się dojechać na zjazd absolwentów :D

#17 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 11 luty 2014 - 21:58

potrzebuje zrobić praktyki na gospodarstwie, Pomocy! Kurcze noga! Miałam pół roku praktyki po 2 roku na Akademii Rolniczej w Krakowie i wraz z kumpelami wszystkie stanowiska pracy poznawałyśmy od fizycznych po biurowe i nikt nie grymasił-żadna praca nie hańbi przyszły absolwencie! Koledzy , którzy byli w Kietrzu mieli m.in zajęcie przy kopaniu rowów.I z tego powodu nikomu korona z głowy nie spadła.Widać to moje pokolenie mgr inż. było bardziej odpowiedzialne i w sumie lepiej wyedukowane.

#18 Share Sebastian_krk

Sebastian_krk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 23 luty 2014 - 11:37

potrzebuje zrobić praktyki na gospodarstwie, Pomocy! Nie powiedziałem, że nie chce pracować fizycznie ale nie będe robił głupiej pracy z której nic nie wyniose bo przez 3 poprzednie lata już taką miałem. A praktyki udało mi się załatwić koło Krakowa na dość dużym gospodarstwie gdzie przez 4 tygodnie będę pracował za darmo a przez 2 miesiące normalnie będa mi płacić a praca będzie polegać na przygotowywaniu pasz w paszowozie, koszenie zielonki itp. a przy okazji zrobie sobie badania do mojej pracy inż. Reszte czasu będe pracował na ciągnikach, szczególnie przy żniwach. I czegoś takiego szukałem ponieważ mają ciekawy nowy sprzęt np. fendt 820 , new holand 6, class 650. Dzięki za wszystkie odpowiedzi co prawda nie które były kolejnym dowodem na to jak polak potrafi polakowi "dobrze życzyć" .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 23 luty 2014 - 12:16

potrzebuje zrobić praktyki na gospodarstwie, Pomocy! Powodzenia z takim podejściem do życia. Jeszcze dużo wody w rzece przepłynie puki zrozumiesz o co w życiu chodzi i popieram kolegę @elektrotechnik.