Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problemy z prasą rivierre casalis

45 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 11 listopad 2012 - 15:43

Problemy z prasą rivierre casalis Witam. Mam tą prasę i w niej fabrycznie jest tak że jak obwiązuje sznurkiem to muszę sam tym sterować, tzn przesuwać joystikiem sznurek w miejsce gdzie powinien być owinięty. i chciałem sie zapytać czy może ma ktoś pomysł jak to przerobić, aby było tak jak w większości pras, że tylko włączę jak chce owijać i samo się owija. Chciałem dopasować od jakieś innej prasy pasowej zmiennokomorowej. albo podpatrzeć jak to zrobione jest, ale nie mam nikogo w okolicy kto ma taka maszynę, i bym musiał najlepiej jechać na jakaś składnice , a w okolicy nic nie ma, i musiałbym jechać kilka set kilometrów.

Proszę o pomoc, bo to owijanie strasznie denerwujące jest. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problemy z prasą rivierre casalis Dzisiaj, 21:45
  •  

#2 Share EnergyUrsus

EnergyUrsus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Sport

Napisany 11 listopad 2012 - 18:43

Problemy z prasą rivierre casalis mam Feraboli ff44h i też mi działa owijanie tylko na manualu bo automat jest zepsuty tzn wysuwa sie siłownik do końca ale nie wraca a do recznego da sie przyłożyc chociaż wiadomo że lepiej jak by działał automat.Ale jak u cb jest sam manual to ci nie pomoge.

#3 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 18:56

Problemy z prasą rivierre casalis Ale tak myślę, że te obwiązywanie jest podobne jak u ciebie, tylko w sterowniku musi być jakiś regulator prądu, który odpowiednio co jakiś czas go podaje. Nie wiem czy dobrze kombinuje. Tylko jest jeszcze takie coś, że ta rurka podająca sznurek przesuwa się po ćwierć okręgu i ten prąd też nie może byc w takich samych ilościach podawany, bo wtedy od jednej strony balot by był gęsto owinięty, a od drugiej rzadko.Pomózcie coś z tym, bo to wkurzające jest.

EnergyUrsus Mógłbys wstawić zdjęcie tego aparatu obwiązywania w twojej prasie? Albo wysłać na maila. ursus1991@gmail.com. z góry dzieki

#4 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów

Napisany 17 listopad 2012 - 21:16

Problemy z prasą rivierre casalis A może by wstawic sterownik od innej prasy np jakiego hesstona albo starszego jd.
Wiadomo, że wskaźniki nie bedą działać w tym sterowniku, ale jak by dobrze podłączyc to owijanie powinno byc automatczne.

#5 Share EnergyUrsus

EnergyUrsus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Sport

Napisany 30 grudzień 2012 - 11:28

Problemy z prasą rivierre casalis Ten sterownik jest u mnie w galerii . Czytałem gdzies nie dawno że to może byc wina ciągnika ma słaba moc prądu .Ciągnik z alternatorem ma łatwiej ale u mnie też nie działa jest to wkurzające ale kwestia przyzwyczajenia nawet jak by działał automat to te sznurki były by "porozrzucane" po beli bo ta rurka sie własnie nie zatrzymuje a regulacja gestosci sznurka nie działa.

#6 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 15:17

Problemy z prasą rivierre casalis TEn Twój sterownik to po kombinacjach to moze by pasował do rc 121

#7 Share robertrolnik27

robertrolnik27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 11:30

Problemy z prasą rivierre casalis Witam

podczas prasowania drobnego siana zdarzało się że sznurki były zbyt blisko boków-krawędzi balota i wówczas spadały. Wie ktoś może jak sobie z tym poradzic?

#8 Share SARNABMW

SARNABMW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:Lowiectwo , mechanika

Napisany 10 luty 2013 - 15:22

Problemy z prasą rivierre casalis Do ustawiania odległości sznurka od lewej krawędzi balota (patrząc od strony ciągnika) służy tulejka ze śrubką na klucz 10, która znajduje się na jednej z rurek podających sznurek z lewej strony-przesuwając tulejkę w prawo odległość od krawędzi balota będzie większa .
Odległość od prawej krawędzi balota(patrząc od strony ciągnika) reguluje się przesuwając czujnik który zatrzymuje rurki przed nożem (czujnik znajduje się przy ramieniu prowadzącym rurki)

#9 Share robertrolnik27

robertrolnik27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 10 luty 2013 - 17:59

Problemy z prasą rivierre casalis Dziękuję jutro wszystko sprawdzę. Jakoś musiała mi się ta śrubka nie rzucac w oczy. :mellow:

#10 Share robertrolnik27

robertrolnik27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 22:13

Problemy z prasą rivierre casalis Mam problem z automatycznym wiązaniem sznurka w Prasie Rivierre casalis 126 L a konkretnie chodzi o to że sznurek na automatycznym wiązaniu nie dochodzi do końca krawędzi, żeby doszedł muszę naciskac przycisk start. Wie ktoś co może byc przyczyną?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share daryjusz10

daryjusz10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 09:10

Problemy z prasą rivierre casalis Potrzebuje waszej pomocy, nie mam pojęcia jak ustawic wielkość balota w mojej prasie. Wielkość jaka mnie interesuje to 120...P140114_09.000001.JPG
Jeśli pomogłem klikaj w zieloną strzałkę obok mojego posta :)

#12 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3444 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 14 styczeń 2014 - 09:45

Problemy z prasą rivierre casalis Wskaźnik na 4 na skali to będzie ok 120cm , jedna cyfra na skali to ok 30 cm czyli stopa

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#13 Share daryjusz10

daryjusz10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 11:53

Problemy z prasą rivierre casalis Dzięki kolego :)

Edytowany przez daryjusz10, 17 styczeń 2014 - 09:26.

#14 Share daryjusz10

daryjusz10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 03 luty 2014 - 12:32

Problemy z prasą rivierre casalis Witam. W jednym z pasów przy mojej prasie puściła spinka i chciałbym założyc nową i moje pytanie brzmi czy jak zdejmę tą starą spinke to muszę obciąć kawałek pasa z jednej i drugiej strony żeby założyć nową czy jak to wygląda?? jeśli tak to po ile cm obciąć ten pas i czy nie będzie miało to wpływu na pracę prasy?? no bo jednak pas sie troche skróci... prasa to rivierre casalis rc 115 docisk hydrauliczny...

pozdrawiam :)

#15 Share MF3065

MF3065

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:ciągniki maszyny rolnicze

Napisany 03 luty 2014 - 16:11

Problemy z prasą rivierre casalis musisz zmierzyć jakiś cały dobry pas i od tego rozwalonego obciąć np. 0.5 i kupić tyle nowego pasa żeby po dołożeniu do tego rozwalonego miał taką długość jak orginalny bo jak skrócisz ten pas co ci się rozwalił do będzie ci się spinka rwała jak będziesz prasował ja tak miałem przy swojej prasie

#16 Share daryjusz10

daryjusz10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 05 luty 2014 - 17:07

Problemy z prasą rivierre casalis a jest jakas tolerancja co do dlugosci jednego pasa od drugiego?? np jak jeden bylby krotszy o powiedzmy 3-5 cm od drugiego?? czy tez bedzie sie rwal??

#17 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 05 luty 2014 - 18:37

Problemy z prasą rivierre casalis a jakby wszystkie pasy wyjąć i skrócić na taką samą długość

#18 Share daryjusz10

daryjusz10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 05 luty 2014 - 19:00

Problemy z prasą rivierre casalis jak dla mnie to niepotrzebne koszty bo wszystkie trzeba by bylo znowu zakuć :) a tak tylko tego jednego :)

#19 Share MF3065

MF3065

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:ciągniki maszyny rolnicze

Napisany 05 luty 2014 - 20:24

Problemy z prasą rivierre casalis jaka jest tolerancja to nw ale jak bezie krótszy to będzie się spinka rwała

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share jacki31

jacki31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 05 luty 2014 - 20:58

Problemy z prasą rivierre casalis W instrukcji obsługi NH 648 pisze że różnica długości pomiędzy pasami może być max 25mm.