Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wałek Wom Dx

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share karol2306

karol2306

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 18:23

Wałek Wom Dx Witam

Mam troszkę nietypowy problem. Otóż wymieniałem w swoim deutzu tarcze sprzęgła i łożysko oporowe i po złożeniu nie działa mi wałem WOM. Jest on napędzany wałkiem i tarcza od sprzęgła (sprzęgło ma dwie tarcze, jedna od WOM a druga jezdna). Podczas rozjeżdżania ciągnika wysunął mi się wałek ten od WOM z 30 cm ale po wsunięciu i kręceniu ręką wałem WOM z tyłu działał. Podczas składania niby wszystko było OK lecz wom nie działa. Dodam że regulacja śruba od cięgna womu (sprzęgła) nic nie daje a podczas włączania wajchą od wałka w kabinie wałem WOM tak jakby troszeczkę drgnie lecz nie kreci sie..

Możliwe że ten wałek jak mi się wysunął to spadł z niego jakiś tryb czy coś innego???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wałek Wom Dx Dzisiaj, 02:16
  •  

#2 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 19:52

Wałek Wom Dx jak by mogło coś z niego spaść to by ci się nie wysuną zaczynaj remont od nowa i tym razem ustaw je odpowiednio
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#3 Share karol2306

karol2306

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 20:43

Wałek Wom Dx Ale mogło coś z niego spaść w skrzyni??? Do frezy dobrze weszły na tarcze. Gdzie mam zaczać tego szukac???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 21:07

Wałek Wom Dx czytaj ze zrozumieniem i zaczynaj od nowa jak by ci się frez w tarcze nie wsuną to raczej byś go nie zjechał
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share karol2306

karol2306

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 21:29

Wałek Wom Dx Ale o to chodzi że frezy od womu i od jazdy dobrze weszły na tarcze i lekko się zeszedł. Tylko jak składałem(zjeżdżałem) to wysunąłem kilka cm ten wałek (od tarczy wom) i włożyłem w tarcze i docisk i dopiero wtedy zjechałam do końca. Czy możliwe jest że wałek nie wszedł na miejsce (w skrzyni)??

Dodam że jak składałem to był moment że szło ciężko a podczas kręcenia ręką za wałek wom ( z tyłu) było słychać było jak ocierają o siebie frezy (tak jakby nie wszedł frez w rowki) ale potem to ustało i sadziłem że jest ok a tu nie jest bo nie działa....

Edytowany przez karol2306, 13 styczeń 2014 - 21:34.

Dodaj odpowiedź