Polecane posty

karol2306    12

Witam

 

Mam troszkę nietypowy problem. Otóż wymieniałem w swoim deutzu tarcze sprzęgła i łożysko oporowe i po złożeniu nie działa mi wałem WOM. Jest on napędzany wałkiem i tarcza od sprzęgła (sprzęgło ma dwie tarcze, jedna od WOM a druga jezdna). Podczas rozjeżdżania ciągnika wysunął mi się wałek ten od WOM z 30 cm ale po wsunięciu i kręceniu ręką wałem WOM z tyłu działał. Podczas składania niby wszystko było OK lecz wom nie działa. Dodam że regulacja śruba od cięgna womu (sprzęgła) nic nie daje a podczas włączania wajchą od wałka w kabinie wałem WOM tak jakby troszeczkę drgnie lecz nie kreci sie..

 

Możliwe że ten wałek jak mi się wysunął to spadł z niego jakiś tryb czy coś innego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

jak by mogło coś z niego spaść to by ci się nie wysuną zaczynaj remont od nowa i tym razem ustaw je odpowiednio


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2306    12

Ale mogło coś z niego spaść w skrzyni??? Do frezy dobrze weszły na tarcze. Gdzie mam zaczać tego szukac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

czytaj ze zrozumieniem i zaczynaj od nowa jak by ci się frez w tarcze nie wsuną to raczej byś go nie zjechał


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2306    12

Ale o to chodzi że frezy od womu i od jazdy dobrze weszły na tarcze i lekko się zeszedł. Tylko jak składałem(zjeżdżałem) to wysunąłem kilka cm ten wałek (od tarczy wom) i włożyłem w tarcze i docisk i dopiero wtedy zjechałam do końca. Czy możliwe jest że wałek nie wszedł na miejsce (w skrzyni)??

 

Dodam że jak składałem to był moment że szło ciężko a podczas kręcenia ręką za wałek wom ( z tyłu) było słychać było jak ocierają o siebie frezy (tak jakby nie wszedł frez w rowki) ale potem to ustało i sadziłem że jest ok a tu nie jest bo nie działa....

Edytowano przez karol2306

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj