Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie lejecie oleje do Farmtrac

53 odpowiedzi na ten temat

#41 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 08:33

Jak widać po tabeli kto mieszka w zimnych rejonach i dużo używa ciągnika zimą to olej min 10W jest dobry choć sąsiad we wszystkich ciągnikach używa mimo że drogi 5W ,drugi parametr na lato to 40 i ja nic nie kombinuję używam po gwarancji 10W40 choć nowy był zalany 15w30

Posiadacz Farmtraca 80 ? jaki dokładnie olej do niego lejesz :)? i czy półsyntetyk nadaje się do tego silnika ?

Po mojemu nic strasznego nie powinno się stać. Co do dotychczas wlewałeś.... jakiej firmy i czy to były oleje dedykowane do silników maszyn rolniczych/ciężarówek? Jakie wrażenia z Texaco 15W30 SUTO , silnik miał apetyt na ten olej?

Teraz leje turdus 15W40 SHPD do silników disla wysokoobciąrzonych , cięrzarowych samochodów

Nie wiem czy ta zasada nadal obowiązuje bo tyczyło się to głównie płukanie silnika. Kiedyś oleje mineralne miały niski tbn przez co słabo płukały i zostawiały nagar, wlanie oleju wyższej klasy czyli z wyższym tbn mogło powodować wypłukanie nagarów i rozszczelnienie silnika(wycieki oleju na zewnątrz).

Obecnie dobre oleje mineralne mają wysoką liczbę tbn i dobrze wypłukują nagary tak samo jak oleje syntetyczne.

No też tak myślę :) mechanik robił mi kapitalke w c 360 ale nie za dobrze wyczyścił klawiatury bo poprostu była czarna, po kapitalce leje olej Turdus SHPD 15W40 i po 100mth ściągnołem  dekielek z klawiatury i wydać że zaczyna się świecić poprostu ją myje :)

Edytowany przez farmtraczek, 08 styczeń 2016 - 09:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie lejecie oleje do Farmtrac Dzisiaj, 17:55
  •  

#42 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 11:13

Agrol stou plus 10w40 taki leje banka ok 260 -270 zł  dostępny we wszystkich CPN ,co orientuje się leją go większość posiadaczy ciągników różnych marek tak mówił mi kolega pracujący na CPN  np sasiad ma MF i JD na turbinach i też taki leje

#43 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 18:41

Jakie lejecie oleje do Farmtrac Co ile mtg zmieniacie olej chodzi mi o texaco.

#44 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 10:34

Agrol stou plus 10w40 taki leje banka ok 260 -270 zł  dostępny we wszystkich CPN ,co orientuje się leją go większość posiadaczy ciągników różnych marek tak mówił mi kolega pracujący na CPN  np sasiad ma MF i JD na turbinach i też taki leje

Agrol stou plus 10w40 to jest olej wielofunkcyjny , do silnika skrzyni hydrauliki :) Czy to jest minieralny olej czy półsyntetyk bo mysłałem coś o tym Platinum Agro Supreme 10W40 to jest półsyntetyk http://www.okazje.in...,szczegoly.html

#45 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 19:21

A o co chodzi w tym rozszczelnianiu silnika tzn że olej morze przerzreć uszczelnienia i robią się wycieki na zewnątrz :)?  czy Farmtraci  (Perkins ) mają  uszczelnienia pod półsyntetyk :)?

#46 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3533 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 19:37

W każdym silniku ze starości uszczelki parcieją/sztywnieją i mogą puszczać olej, jak silnik ma dużo nagaru to (ten nagar) może ograniczyć wycieki uszkodzonymi uszczelkami.

Jak do takiego silnika wlejesz lepszy olej i wypłucze nagar to wtedy mogą się pojawić wycieki.

Domniemam, ze farmtrac nie jest stary i silnik też w dobrej kondycji to lejąc lepszy olej napewno mu nie zaszkodzisz.

#47 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 20:10

W każdym silniku ze starości uszczelki parcieją/sztywnieją i mogą puszczać olej, jak silnik ma dużo nagaru to (ten nagar) może ograniczyć wycieki uszkodzonymi uszczelkami.

Jak do takiego silnika wlejesz lepszy olej i wypłucze nagar to wtedy mogą się pojawić wycieki.

Domniemam, ze farmtrac nie jest stary i silnik też w dobrej kondycji to lejąc lepszy olej napewno mu nie zaszkodzisz.

Yhym...  jak do tej pory  silniczek jest czyściutki, suchutki :D nie ma żadnych przecieków :)

Platinium Agro Supreme 10W40 jest to olej półsyntetyczny czy leje ktoś taki olej , i czy macie jakieś opinie na jego temat :)?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 18:00

Co do olejów fabryczny zalany był 15w 30 olej ani na nasze lato szybko robi się rzadki ani mrożną zimę w mrozy gęsty przy rozruchy na przeglądzie zalali 10 w 30 lepszy na zimę już jest a potem zalałem 10w 40 w naszych Polskich warunkach optymalny a kto dużo używa ciągnika w mrożnych rejonach zalałbym 5w

Jaki olej dokładnie j 10w40 To półsyntetyk ?tak ? po ilu mth zmieniłeś na ten olej :)?

ile już na nim przejechałeś :)

Pablo1970 lejesz Turdus skoro jest zimą gęsty to zmien na też Turdus tylko 10W-30 a lepiej na 10W-40 zimą nie będzie gęsty latem w dużych gorączkach nie zrobi się woda ,oznaczenia są ważniejsze jak jakiej firmy jest olej, fabryka nalała taki olej serwis nalał mi inny olej chyba z jakim dostawcą mają umowę a ja leję już potem 10W-40 Agrol

Ten Agrol 10w-40 to półsyntetyk ?

#49 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 18:23

Tak to półsyntetyk pierwszą zmianę zrobił serwis olejem jaki mieli potem robię tym Agrol 10w40 zmiany robię między 200 a 300 mtg dokładnie nie pilnuję tego jak mi pasuje, dolewać nie potrzeba jednak troszkę na miarce ubędzie od zmiany do zmiany

#50 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 18:41

Tak to półsyntetyk pierwszą zmianę zrobił serwis olejem jaki mieli potem robię tym Agrol 10w40 zmiany robię między 200 a 300 mtg dokładnie nie pilnuję tego jak mi pasuje, dolewać nie potrzeba jednak troszkę na miarce ubędzie od zmiany do zmiany

A jaki dokładnie model FT posiadasz z turbo czy bez , pytałeś się kogoś czy ten olej sie nadaje do tego silnika :)?

#51 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 20:29

Jakie lejecie oleje do Farmtrac Chcę wymienić olej w przednim moście w Ft 690 serwisie mówią zeby zmienić na 85w-140 a w instrukcji obsługi jest olej 80w-90 czy ten 85w-140 nie będzie za gęsty .

#52 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3533 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 21:11

Wlej taki jak instrukcja nakazuje.

#53 Share 86maxkk

86maxkk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 21 luty 2016 - 07:08

A jaki model masz farmtraka? Ja mam w ursusie silnik perkinsa i są oleja fuscha

Ja leje 15w 40

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#54 Share slawek90

slawek90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 23 luty 2016 - 10:55

ja u siebie w silniku stosuje olej 15w40   platinum ultra diesel

ja u siebie w silniku stosuje olej 15w40   platinum ultra diesel  10l  ok.120 zł