Skocz do zawartości

Zdjęcie

Instalacja pneumatyczna Ursus 385

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MarkoPolo93

MarkoPolo93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 18:06

Instalacja pneumatyczna Ursus 385 Witam Panowie mam pytanie odnośnie instalacji pneumatycznej w Ursusie 385 mianowicie chodzi mi o to czy u was tez jak podpinacie przyczepę i zawór zbija powietrze to zbija wam na raz występuje takie psuknięcie i po chwili znowu czy cały czas wam syczy powietrze. U mnie wygląda to tak ciśnienie dochodzi do 4,5 bar i podczas jazdy pod pomostem słychac jak ucieka powietrze a nie ma takiego psukniecia i ciszy. jak jest u was można to jakoś naprawić by było to fajne psukniecie jak w ciężarówce bo takie syczenie to jest strasznie denerwujące podczas transportu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Instalacja pneumatyczna Ursus 385 Dzisiaj, 12:18
  •  

#2 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 18:40

Instalacja pneumatyczna Ursus 385 w starej 80tce i nieco młodszej 60 mi kichało (w tych traktorach regulator ciśnienia wyglądał tak: http://www.sklep-gre...ducts_id/264598)
natomaist w 1014 z początku lat 90-tych już rzadko kiedy mi kichnie, a praktycznie zawsze sobie syczy (z tym ze tu jest inny regulator bo taki http://www.sklep-gre...ducts_id/263653)

ps
nie masz dziurawego zmiornika?
to syczenie wydobywa sie z regulatora?

ps2
powinieneś sobie podnieść nieco ciśnienie na jakieś przynajmniej 5,5. Tak jest bezpieczniej (jak jedziesz z wiekszej góry i kilka razy pod rzad użyjesz hamulca, to Ci się nagle powietrze nie skończy)

#3 Share MarkoPolo93

MarkoPolo93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 19:57

Instalacja pneumatyczna Ursus 385 Tak syczenie wydobywa się z regulatora poprostu nie chce spuścić na raz powietrza tylko cały czas syczy. U ciebie też tak jest że cały czas syczy?? czasami mi zbije na raz ale to rzadkość przeważnie syczy. Wiesz może jak podnieść ciśnienie??? i jeszcze jedno nie wiem czy dam radę podnieść bo sprężarka nabije układ do 4 bar i pózniej coś kiepsko nie może dobić albo może mi się już otwiera lekko regulator nie przy 4.5 tylko przy 4 już zaczyna. jak to wyregulować. Sprężarkę mam prawie nową nowa głowica tłok cylinder i pierścienie nowe układ dobrze uszczelniony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 20:10

Instalacja pneumatyczna Ursus 385 jak masz regulator ciśnienia taki jak w pierwszym moim linku, to wystarczy odkontrować tę srubke na klucz 10 (która na zamieszczonym obrazku jest najniżej, jrdnak u ciebie, w zależnosci od tego jak zamontowany jest regulator możesz ja mieć u góry) i wkręcic o 1 obrót. Zobaczysz wówczas, czy utrzymywane ciśnienie spadło, czy wzrosło i o ile. jeśłi spadło, tzn, że trzeba ją jednak wykręcać a nie wkręcać). TAm nie ma co zepsuć, spróbuj albo w prawo albo w lewo. Już nie pamiętam, bo dawno sie z tym bawiłem.
Ustaw między 5,5 a 6, bo tak powinno być i przy odrobinie szczęscia, moze samo z siebie zacznie kichać zamiast syczeć.
Być moze przy tak niskim ciśnieniu jak miałeś wyregulowane kichanie nie chciało zachodzic, a przy wyższym juz bedzie.

Edytowany przez nunu85, 13 styczeń 2014 - 20:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share MarkoPolo93

MarkoPolo93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 13:55

Instalacja pneumatyczna Ursus 385 Dzięki śliczne za pomoc. Wszystko zrobie tylko nie teraz bo aktualnie mam rozebrany cały przód ciągnika bo naprawiam oś.