Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno używanego Renault 80-100 KM

78 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 18:35

Kupno używanego Renault 80-100 KM Coś się tak oburzył. Prawda boli i od razu zaczynasz się tu denerwować. Po pierwsze to nick jest taki iż z odpowiednim moim modelem czyli "Renault85-14TX" był zajęty bynajmniej tak mi wyskoczyło jak zakładałem konto i musiałem to zmienić więc proszę tu nie obrażać i nie mówić że nie umiem pisać jak nie wiesz o co chodzi. Po drugi to dalej gadasz bzdury bo porównujesz mój model do swojego i podajesz moc i że niby byś mnie tak przeciągną. Więc nie zaczynaj kłótni bo to nie o to w tym chodzi. A po trzecie rozmawiamy tutaj o spalaniu i o szerokości orki (tak dla przypomnienia) i nie mów że tak mało pali bo to jest nie możliwe nawet na lekkich ziemiach a zwłaszcza jak orzesz pługiem polskim co nie ma porównania do zagranicznych marek i każdy użytkownik to powie że takie pługi ciężej idą, A z tą miarką to z chęcią zobaczę te zdjęcia bo pewnie znowu tak poprzestawiasz pług i ramiona w ciągniku że będzie widać jak jest naciągnięty w lewą stronę jak patrząc od tyłu. Bo wyraźnie widać na powyższym Twoim zdjęciu ile zabiera więcej pierwsza skiba a ile pozostałe. Nie ma sensu z Tobą ta dyskusja bo widać że na rolnictwie i ustawianiu pługa to ty się jeszcze mało znasz.

Edytowany przez Renault85-15TX, 21 styczeń 2014 - 18:39.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno używanego Renault 80-100 KM Dzisiaj, 19:14
  •  

#42 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 21 styczeń 2014 - 18:45

Kupno używanego Renault 80-100 KM Wiadomo że każdy chciałby mieć super nowy mocny traktor który pali 9l/h ale na miłość Boską nie próbujmy z naszych starych ciągników robić nie wiadomo czego...
Sądzę że dalsza dyskusja nie przyniesie nic mądrego.
Ps. temat dotyczy czegoś innego.
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#43 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 18:55

Kupno używanego Renault 80-100 KM Dokładnie, bo wiadomo że nasze maszyny już nie są nowe i tyle nie mogą spalić w ciężkiej pracy, no chyba że nasz kolega @AlaCapone mówi o jeździ z pługiem po polu ale podniesionym to wtedy mu takie spalanie wyjdzie :D. Nie mam zamiaru nic już na ten temat pisać bo jak mówisz kolego ten temat jest do czego innego przeznaczony.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#44 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 21 styczeń 2014 - 19:47

Kupno używanego Renault 80-100 KM Kolego Renault85-15TX masz rację, że na niektórych zdjęciach nie widać owego zabierania 180 cm, bo nie zawsze orzę z taką szerokością. Napisałem tak, ponieważ jest taka możliwość, szczególnie od miedzy i często tak orzę. Te 180 cm wynika z faktu, że pierwsza skiba zabiera 60 cm ziemi a pozostałe już normalnie. Gdybyś przeczytał komentarze pod jednym ze zdjęć to byś wiedział.

Dodaję tak, jak obiecałem zdjęcia szerokości ciągnika:
1) szerokość całego ciągnika od zewnętrznej strony opon
2) szerokość od wewnętrznej strony opony widok z daleka
3) szerokość od wewnętrznej strony zbliżenie

Spalanie oczywiście 8l/h

Załączone miniaturki

• szerokość całkowita.jpg
  • szerokość od opony  widok z daleka.jpg
  • szerokość od wewnetrznej strony opony.jpg

Edytowany przez AlaCapone, 24 styczeń 2014 - 20:32.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#45 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 20:01

Kupno używanego Renault 80-100 KM No widzisz w końcu mówisz rozsądnie. Tak to się mogę zgodzić że wtedy Ci zabierze jak chcesz przy miedzy odebrać i rozkręcisz ale też wtedy ziemia na pierwszej skibie nie jest dobrze przerzucona. Tylko że nie pisz że orzesz na takiej szerokości bo jak sam napisałeś taka orka jest tylko wokół miedzy. I jedną rzecz udało się już ustalić teraz tylko powiedz prawdziwe spalanie i koniec dyskusji.

#46 Share maciekn1210

maciekn1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,łowiectwo / myślistwo, piłka nożna ,sport

Napisany 23 styczeń 2014 - 13:16

Kupno używanego Renault 80-100 KM dokładnie trafisz na felerny ciągnik z ładnym lakierem i zaczynają się problemy

#47 Share radekx90

radekx90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 11:58

Kupno używanego Renault 80-100 KM A jak panowie wygląda awaryjność EHR w 106.54? Znalazłem fajny ciągnik, na zdjęciach wygląda super, ale nie wygląda malowanego i jedyny mankament to to EHR. Macie ten bajer? Jak się spisuje i czy ewentualna naprawa jest kosztowna?

#48 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 19:47

Kupno używanego Renault 80-100 KM ehr to świetna rzecz. Kiedyś mi szwankowała ale to przez to że zostawiłem uchylone okno na noc i wody nakapało do środka kompa. Nie zamieniłbym na zwykły podnośnik. dużym plusem jest to że w błotnikach masz już sterowanie tuzem. Podnoszenie opuszczanie czy to pługa czy agregatu za pomoca jednego przycisku. Mój ojciec też się bał elektroniki ale teraz już sie przekonał że to lepsze niż mechaniczna dźwignia.
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#49 Share radekx90

radekx90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 22:27

Kupno używanego Renault 80-100 KM Ja wiem, że to wielkie udogodnienie, tylko dla kogoś kto przesiada się z Ursusa to nawet mechaniczny w nich jest bajerem. Chodzi mi o awaryjność i ewentualne koszty napraw. Myślę o używanym ciągniku więc w każdej chwili może to się zepsuć. I jak sprawdzić sprawność takiego EHR?

#50 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 23:37

Kupno używanego Renault 80-100 KM podepnij pług czy coś innego i sprawdzaj. żółty przycisk to góra - dół następny służy do recznej regulacji wyżej - niżej jeśli to działą to reszta też bedzie działać. Nie obawiaj się elektroniki, nie jest tak zawodna jak ta teraz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share marko969

marko969

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 17:17

Kupno używanego Renault 80-100 KM Witam Panowie
Podłączam się pod temat. Poszukuję ciągnika o mocy 80-90 KM (4x4).
Obejrzałem już kilka sztuk które w moim rejonie są akurat do sprzedania.
Kwota przeznaczona - do 70 tys.
Co doradzacie. Te z silnikiem MWM to już starsze ciągniki i może dobre ale jednak minimum 20 lat. Za 70 tys można już kupić Celtisa.
Co sądzicie o tym modelu? Na co zwrócić uwagę. Jakie dokumenty wymagać przy zakupie ciągnika z Francji albo Belgii?
Jaka jest wasza opinia o modelach Cergos i Cerex?
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
Ile kosztuje w takich ciągnikach naprawa sprzęgła lub skrzyni? Słyszałem że 7 tys za sprzęgło a nawet 30 tys za skrzynie? Czy to prawda?

Edytowany przez marko969, 28 styczeń 2014 - 17:17.

#52 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 19:51

Kupno używanego Renault 80-100 KM Należałoby ci nakleić naklejkę : "jestem leniem, nie chce mi się czytać" temat wałkowany kilkanaście razy, tu masz przykład : http://www.agrofoto....-renault-10354/
Jeśli to dla ciebiie za mało to poczytaj z czym ludzie mają problemy, co się psuje w renówkach. Gwarantuje ci że jeśli będziesz chciał to w ciągu 2-3 godz siedzenia na forum wszystkiego się dowiesz

#53 Share marko969

marko969

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 20:12

Kupno używanego Renault 80-100 KM Witam,
Dzięki za szybką odpowiedź. Naklej tą naklejkę sobie bo chyba nawet nie przeczytałeś posta tylko tytuł. Nie uważam że temat wałkowany, inaczej bym nie pisał, w ciągu ostatnich tygodni przejrzałem kilka portali i nie znalazłem rzeczowych informacji.
Własnie takich komentarzy nie chcę, link podesłany dotyczy 103.54 o który nie pytałem. Prosiłem o opinie na temat Celtisa ewentualnie Cerex lub Cergos.
Nie zakladam nowego tematu chociaż w tym dyskusja zeszla na bok. Licze na informacje które będą pomocne.

#54 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 955 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 28 styczeń 2014 - 20:14

Kupno używanego Renault 80-100 KM Andrejus aż dziw że nie bierzesz udziału w obszernej dyskusji pod jednym ze zdjęć w galerii renault...:-)
Mógłbyś rzucić jakąś ciętą riposte:-)

#55 Share radekx90

radekx90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 22:30

Witam Panowie
Podłączam się pod temat. Poszukuję ciągnika o mocy 80-90 KM (4x4).
Obejrzałem już kilka sztuk które w moim rejonie są akurat do sprzedania.
Kwota przeznaczona - do 70 tys.
Co doradzacie. Te z silnikiem MWM to już starsze ciągniki i może dobre ale jednak minimum 20 lat. Za 70 tys można już kupić Celtisa.
Co sądzicie o tym modelu? Na co zwrócić uwagę. Jakie dokumenty wymagać przy zakupie ciągnika z Francji albo Belgii?
Jaka jest wasza opinia o modelach Cergos i Cerex?
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
Ile kosztuje w takich ciągnikach naprawa sprzęgła lub skrzyni? Słyszałem że 7 tys za sprzęgło a nawet 30 tys za skrzynie? Czy to prawda?

Z silnikiem MWM wychodziły do 2000 roku.

#56 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 23:31

Andrejus aż dziw że nie bierzesz udziału w obszernej dyskusji pod jednym ze zdjęć w galerii renault...:-)
Mógłbyś rzucić jakąś ciętą riposte:-)

nie rozumiem twojego zachowania? co chcesz osiągnąć?

Witam,
Dzięki za szybką odpowiedź. Naklej tą naklejkę sobie bo chyba nawet nie przeczytałeś posta tylko tytuł. Nie uważam że temat wałkowany, inaczej bym nie pisał, w ciągu ostatnich tygodni przejrzałem kilka portali i nie znalazłem rzeczowych informacji.
Własnie takich komentarzy nie chcę, link podesłany dotyczy 103.54 o który nie pytałem. Prosiłem o opinie na temat Celtisa ewentualnie Cerex lub Cergos.
Nie zakladam nowego tematu chociaż w tym dyskusja zeszla na bok. Licze na informacje które będą pomocne.

Proszę tu masz swoje odpowiedzi:

http://www.agrofoto....nault-ceres-85/
http://www.agrofoto....s-446-rx-oleje/

http://www.agrofoto....m-z-opdalaniem/
http://www.agrofoto....-celtis-456-rc/
http://www.agrofoto....tis-446-rx-cdn/
W czymś jeszcze pomóc?

#57 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 955 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 29 styczeń 2014 - 07:27

Kupno używanego Renault 80-100 KM nie miałem na myśli nic złego...
Twoje wypowiedzi przeważnie zawierają taką nutkę sarkazmu i są bardzo bezpośrednie... po prostu w tamtej dyskusji byś się przydał:)

#58 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 11:41

Kupno używanego Renault 80-100 KM szkoda zdzierac klawiatury i tak kazdy sie upiera na swoim :P

silniki MWM owszem montowano do roku 99 wlacznie, ale w serii .54
Ceres mi osobisciesie jakos widzi, moze dlatego ze dosc popularny nastepca starszej serii, wiekszosc mechaniczna, wiec wiekszych problemow z naprawa nie bedziesz mial

Polska B

#59 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 14:08

nie miałem na myśli nic złego...
po prostu w tamtej dyskusji byś się przydał :)

Szukasz wrażeń? Jeśli tak to idź do cyrku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share marcincase5150

marcincase5150

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 17:33

Kupno używanego Renault 80-100 KM ja ci sprzedam moja cereske poł roku w kraju model 345 silnik john deere 85 koni w orginale i ma mały przebieg 4700 godzin 2001 rok tylne buty jeszcze orginalne ale słabe przod nowy z turem mx 100 trzysekcyjnym zainteresowani dzwonic 505488760