Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno używanego Renault 80-100 KM

78 odpowiedzi na ten temat

#21 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1240 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 20 styczeń 2014 - 13:33

Kupno używanego Renault 80-100 KM Kolego nasze pomiary mogą być względne (subiektywne).
Pomiary, żeby były miarodajne powinny być dokonywane jedną metodą i odbywać się podczas tego samego dnia, w takich samych warunkach pogodowych i glebowych oraz przez tą samą osobę.
Jeden zaokrągli w górę, drugi w dół. Inny znowu powie, że jego spalił tyle a tyle mierząc metodą tylko "na oko" bo tyle (tak mu sie wydaje) ubyło ze zbiornika.
Druga sprawa to warunki glebowe, pogodowe oraz ukształtowanie terenu. Inne spalanie będzie miał ciągnik podczas uprawy gleby klasy I gliniastej a inne klasy V lub VI piaszczystej. Spalanie będzie różne po deszczu i w upalny dzień.
Co do metody to należałoby przyjąć jedną.
U mnie:
(Renault 921-4S silnik MWM, skrzynia 12x12)
moc: 92 KM

spalanie: 7 - 8 l/h
Zdarzyło się że spalił 10 l/h przy bardzo suchej ziemi na glebie klasy III.
obroty silnika: 1700 - 1800 obr/min (max 2000 obr/ min)
prędkość: 7,5 - 9 km/h
uprawa: orka
głębokość: 15-20 cm max
pług Agro-Masz 4x40 szerokość robocza 160cm
klasa gleby: IV- V piach
ukształtowanie terenu: prawie równina
pomiar czasu: godzina zegarowa (h)
metoda pomiaru paliwa: pod korek (zalany pod korek przed orką po skończonej orce uzupełnienie do pełna)
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno używanego Renault 80-100 KM Dzisiaj, 11:28
  •  

#22 Share radekx90

radekx90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 13:56

4 litry ale chyba oleju...
Jacy ludzie są fałszywi to głowa mała. 4l na ha może spali ale przy opryskiwaczu.
Renówkę z jaką skrzynią chcesz? mechaniczna czy z reversem elektrohydraulicznym? Jeśli te drugie to sprawdzaj ciągnik zimny tj. teraz przy mrozach Oraz rozgrzany ( polatać z pługiem min godzinkę. Jeśli skrzynia czytaj : hydraulika będzie szwankować pojawią się problemu z delikatnym ruszeniem, bez szarpania. tak samo nalezy sprawdzić półbiegi, nie powinieneś czuć gdy zmieniasz półbiegi.

Wolałbym mechaniczne wszystko. Wątpię by jakiś handlarz zgodził się na godzinną próbę w polu.

#23 Share romero

romero

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 14:32

Kupno używanego Renault 80-100 KM Prawda jest taka ,ze jak ktoś ma coś nowszego w wersji mechanicznej to go nie sprzedaje z wiadomych powodów, a te sprowadzone z zachodu są albo dorżnięte albo już bardzo leciwe

#24 Share BIZULEK

BIZULEK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 14:34

Kupno używanego Renault 80-100 KM Mam Renault 9034 silnik MWM i z pługiem 4x35 pali 11 do 12l na hektar

#25 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 20 styczeń 2014 - 14:53

(Renault 921-4S silnik MWM, skrzynia 12x12)
moc: 92 KM

spalanie: 7 - 8 l/h
Zdarzyło się że spalił 10 l/h przy bardzo suchej ziemi na glebie klasy III.
obroty silnika: 1700 - 1800 obr/min (max 2000 obr/ min)
prędkość: 7,5 - 9 km/h
uprawa: orka
głębokość: 15-20 cm max
pług Agro-Masz 4x40 szerokość robocza 160cm
klasa gleby: IV- V piach
ukształtowanie terenu: prawie równina
pomiar czasu: godzina zegarowa (h)
metoda pomiaru paliwa: pod korek (zalany pod korek przed orką po skończonej orce uzupełnienie do pełna)

Chciałbym to zobaczyć jak orzesz z prędkością około 8 km/h na szerokość 1.6m i głebokość średnio 17 cm. ciągnikiem o mocy 92 KM i spalanie 10 l/h ( wychodzi że troszkę ponad hektar na godzinę czyli spalanie 10l/ha )

Chyba troszokę to ubarwiłeś

Edytowany przez andrejus, 20 styczeń 2014 - 14:55.

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#26 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1240 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 20 styczeń 2014 - 15:05

Kupno używanego Renault 80-100 KM Przejrzyj moją galerię podczas orki to przekonasz się, że tym pługiem PZ4 orzę nie tylko 160cm ale 180cm bez problemu spalając max 8l/h. Ciągnik nie puszcza dymu, zakopie się a nie zadymi.
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#27 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 styczeń 2014 - 16:02

Kupno używanego Renault 80-100 KM no tak silnik MWM jak mają ponad 20000 godz zaczynają brać olej ale jakieś 0,1 l na godzinę ale by brał 4 litr to dużo-wymaga remontu wystarczy wymienić pierścinie i poproblme

#28 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1220 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 16:59

Kupno używanego Renault 80-100 KM Kolego @antoni1 tutaj nie było mowy o tym że bierze 4l oleju tylko że tyle pali a z tym olejem to inni użytkownicy zaczęli się śmiać. Czytaj dokładnie i ze zrozumieniem.

Edytowany przez Renault85-15TX, 20 styczeń 2014 - 17:00.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#29 Share radekx90

radekx90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 17:31

Kupno używanego Renault 80-100 KM No to te na silniku MWM naprawdę ekonomiczne są. To teraz ciekawi mnie ile więcej (bo chyba na pewno więcej) spali DPS

#30 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 17:54

Kupno używanego Renault 80-100 KM chętnie bym się z tobą założył... jeśli na 1 ha ziemi spali więcej niż 9 litrów to następny hektar orzesz szpadlem :) ojjj ciekawe czy by się odważył założyć

U mnie są ziemie klasy 3 , czasem trafi się glina. orka na 1.7m - 1.8m głębokość nie mniej jak 20 cm. Moje renault o mocy 145 w niektóre górki ma ciężko ( w ogóle nie widać dymu z komina) i musze zrzucić półbieg a wtedy prędkość spada do 6-7 km/h normalnie prędkość około 10 km/h Więc nikiedy ma naprawdę ciężko i spalanie wychodzi około 15-17l na godzinę podczas której w długich kawałkach gdzie nie trzeba dużo manewrować spokojnie zrobie ponad 1.5 ha

Edytowany przez andrejus, 20 styczeń 2014 - 18:02.

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1240 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 20 styczeń 2014 - 18:06

Kupno używanego Renault 80-100 KM Szkoda, że tak daleko mieszkasz, ale zapraszam gdzieś w połowie kwietnia na orkę do mnie. Sam się przekonasz. :D
Nigdy nie orałem szpadlem, ale cóż człowiek uczy się całe życie :D Może i ja nauczę się czegoś od ciebie.

#32 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 18:56

Kupno używanego Renault 80-100 KM nie napisałeś czy sie zakładasz czy tez nie, jedynie tanie cwaniakowanie z twojej strony które do niczego nie prowadzi... nie mamy o czym pisać

Edytowany przez andrejus, 20 styczeń 2014 - 18:57.

#33 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1220 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 19:43

Kupno używanego Renault 80-100 KM Koledzy nie sprzeczajcie się kto ma rację. Wydaje mi się tylko że takie spalanie jest nie możliwe a poza tym widziałem twoje zdjęcia @AlaCapone i na pewno nie możesz zabierać 180cm bo nawet Ci pług za koło nie wychodzi więc to jest nie możliwe.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#34 Share daanny

daanny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna, rolnictwo, polityka , ekonomia

Napisany 20 styczeń 2014 - 19:54

Kupno używanego Renault 80-100 KM Moja Renia 95-14 85km w orce na IV klasie ziemi z pługiem 4x35cm na długich prostych kawałkach spala 8-9 litrów na hektar, kiedyś jeden kawałek też dość długi i prosty orał mi znajomy Zetorem 72-11 z pługiem 3x30cm i jak zmiezylismy to wyszło mu 14l/ha

#35 Share radekx90

radekx90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 19:59

Kupno używanego Renault 80-100 KM Ja w takie spalanie wierze. Mój ursus 902 w 4 skibach na V klasie weźmie 12-13 litrów, a nie jest to jak wiadomo super oszczędny ciągnik.

#36 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1240 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 21 styczeń 2014 - 01:24

Koledzy nie sprzeczajcie się kto ma rację. Wydaje mi się tylko że takie spalanie jest nie możliwe a poza tym widziałem twoje zdjęcia @AlaCapone i na pewno nie możesz zabierać 180cm bo nawet Ci pług za koło nie wychodzi więc to jest nie możliwe.

Kolego nie masz pojęcia o czym piszesz!
Pług zabiera ponad 180cm, ale to nie mieści się niektórych móźdżkach, dlatego nie pisałem, że zabiera więcej niź 180cm.
Poniżej zamieszczam dwa zdjęcia na których widać wyraźnie ile zabiera pług, ile wystaje pług za koło. I nie pisz kolego, że nie wystaje.
Jeżeli nie wierzysz w takie spalanie to twoja sprawa, ale nie pisz, że to nie możliwe. To, że twój ciągnik dużo pali to nie oznacza, że inne palą tyle samo.

Chciałbym to zobaczyć jak orzesz z prędkością około 8 km/h na szerokość 1.6m i głebokość średnio 17 cm. ciągnikiem o mocy 92 KM i spalanie 10 l/h ...

Chcesz zobaczyć to zobacz, jak orzę na szerokość 180cm, prędkość ok. 8km/h przy obrotach 1800 obr/min na biegu 4 II zakres, skrzynia 12x12.
Poniżej zamieszczam link do filmu:
http://www.youtube.com/watch?v=5ijUMXIgy8w

Załączone miniaturki

• 2013-11-18-673 - Kopia.jpg
  • 2013-11-18-681 - Kopia.jpg

#37 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1220 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 10:31

Kupno używanego Renault 80-100 KM Teraz kolego to dałeś popis, mógłbyś się już nie wypowiadać. Widać wyraźnie na zdjęciu że pług idzie równo z kołem i nie mów mi że zabiera aż 180cm czy nawet lepiej bo to jest nie możliwe. Ja mam pług 4x35 co daje 140cm wchodzi mi na początek koła od wewnątrz. Więc wiem że na pewno Twój tyle rady zabrać bo przecież ta renówka nie jest szersza od mojej. A poza tym widać że na zdjęciach jest rozkręcone ramiona w ciągniku żeby zabrać bruzdę. A na filmie wyraźnie widać że nie zabiera aż 180cm. I poza tym co do spalania to może i ci tyle pali jak widać że orzesz płytko i masz równe tereny. Chodź i tak jakoś to spalanie jest dla mnie podejrzane. Bo jak byś przyjechał w moje góry to byś nawet nie dał rady orać aż 180cm i takie małe spalanie już by Ci nie wyszło.

#38 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3432 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 14:46

Kupno używanego Renault 80-100 KM panowie nie ma sie co klucic, duzo zalezy od ziemi i uksztaltowania terenu i samych warunkow na polu, nalezy rozniez pamietac o cisnieniu w oponach, co czesto jest pomijane, juz o konstrukcjii pluga nie wspominajac

Polska B

#39 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1240 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 21 styczeń 2014 - 18:20

Teraz kolego to dałeś popis, mógłbyś się już nie wypowiadać. Widać wyraźnie na zdjęciu że pług idzie równo z kołem i nie mów mi że zabiera aż 180cm czy nawet lepiej bo to jest nie możliwe. Ja mam pług 4x35 co daje 140cm wchodzi mi na początek koła od wewnątrz. Więc wiem że na pewno Twój tyle rady zabrać bo przecież ta renówka nie jest szersza od mojej. A poza tym widać że na zdjęciach jest rozkręcone ramiona w ciągniku żeby zabrać bruzdę. A na filmie wyraźnie widać że nie zabiera aż 180cm. I poza tym co do spalania to może i ci tyle pali jak widać że orzesz płytko i masz równe tereny. Chodź i tak jakoś to spalanie jest dla mnie podejrzane. Bo jak byś przyjechał w moje góry to byś nawet nie dał rady orać aż 180cm i takie małe spalanie już by Ci nie wyszło.

Kolego nie gniewaj się, ale naucz się czytać ze zrozumieniem. Napisałem w jakich warunkach mam takie spalanie, ale skoro nie umiesz czytać, cóż ja na to poradzę.
Ty mi zabronisz się wypowiadać? Polecisz do mamusi, albo naskarżysz do moderatora? Nie pisz bzdur a nie będę musiał ich korygować.
Co do szerokości. Mierzona po zewnętrznej stronie opon w tamtym ustawieniu wynosiła 223cm, jedna opona ma 42cm. Teraz 223-42=181cm. Dziś i jutro pracuję w tartaku i nie mam czasu na zamieszczenie zdjęć ciągnika z miarą centymetrową, gdzie będzie widać ile ma szerokości, ale jak będę miał czas zamieszczę. Zapewne i wtedy będziesz zaprzeczał, że tyle nie ma.
Kolego napisz, jaki masz model Renault, bo może się okazać, że nie umiesz także pisać. ('Renault85-15TX')
Podejrzewam, że Renault 85-14 TX.
Dane techniczne ze strony tractoor.pl.
http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/114-renault/904-renault-75-12-ts-85-12tx.html
http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/114-renault/903-renault-891s-1181s.html
Renault 85-14 TX ma 78 KM i moment obrotowy 266 Nm, waga 4175 kg podczas, gdy
Renault 921-4 S ma 92 KM i moment obrotowy 337 Nm, waga 4920 kg.
Kto jest choć trochę <kumaty> będzie wiedział, że z taką różnicą mocy, momentu obrotowego i wagi przeciągnął bym cię tam i powrotem po tych twoich górkach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 18:32

Kupno używanego Renault 80-100 KM I po co te nerwy? masz najlepszy traktor, mocny , pali najmniej w swojej klasie więc nic tylko się cieszyć