Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno używanego Renault 80-100 KM

78 odpowiedzi na ten temat

#1 Share radekx90

radekx90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 17:35

Kupno używanego Renault 80-100 KM Witam,
Mam zamiar kupić Renówke o mocy około 90KM z silnikiem MWM.
W okolicy już widziałem Ceresa 95 i 106-54.
Zastanawiam się z której wersji wybrać, czy ceresa czy z tej niby starszej wersji?
Te w tych starych maskach są znacznie masywniejsze i mają szersze opony.
Co byście polecali?
Dodatkowo oglądając Ceresa nie usłyszałem takiego brzęczka po przekręceniu stacyjki, czy to normalne, czy świadczy o awarii?
Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno używanego Renault 80-100 KM Dzisiaj, 11:46
  •  

#2 Share Gal

Gal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 18:14

Kupno używanego Renault 80-100 KM Najlepiej zastanów się ile chcesz wydać poszukaj na allegro który Ci się najbardziej podoba, wybierz kilka modeli poszukaj kto ma jaki model na AG napisz do niego i porównaj z innymi. Proponuje Ceresa 550 rx oglądałem ostatnio, bardzo fajne ciągniki o mocy 95km ten model kosztował 59tys. ale znalazł byś taniej

#3 Share radekx90

radekx90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 18:33

Kupno używanego Renault 80-100 KM Mogę wydac 50-55 tysięcy. Zainteresował mnie taki model http://tablica.pl/of...tml#677476e9e6.
Dobry rocznik w dobrej cenie, ciekawe jaki stan. Plusem też to, że wszystko mechaniczne.

#4 Share Gal

Gal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 11:45

Kupno używanego Renault 80-100 KM za 55tys możesz już kupić nowszy model jak dobrze poszukasz, a elektronika też jest dobra zależy od kogo kupisz jak ktoś użytkował.

#5 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 11:53

Kupno używanego Renault 80-100 KM drogo i wiekszosc malowana, blotniki jak widac dorabiane, wiec pewnie przyjechal w oplakanym stanie

Polska B

#6 Share radekx90

radekx90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 12:33

Kupno używanego Renault 80-100 KM Wiem, że kupie nowszy model, ale mnie interesuje ekonomiczny silnik MWM. A po 95 te nowsze modele w tej mocy wychodziły w lubiących paliwo silnikach John Deera.
Co do elektroniki to super jak działa, masakra jak się zepsuje :).

#7 Share romero

romero

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 12:42

Wiem, że kupie nowszy model, ale mnie interesuje ekonomiczny silnik MWM. A po 95 te nowsze modele w tej mocy wychodziły w lubiących paliwo silnikach John Deera.
Co do elektroniki to super jak działa, masakra jak się zepsuje :).

Ciężko jest teraz znaleźć coś dobrego na MWM-ie rok temu sam to przerabiałem. Skończyło się na zakupie celtisa i też obawiałem się tego spalania ale w sumie nie taki diabeł straszny :)

#8 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 14 styczeń 2014 - 22:05

Kupno używanego Renault 80-100 KM Zwróć przy okazji uwagę na opony - komplet nowych opon to wydatek minimum 10 tys. (piszę o radialnych). Więc czasami warto dać te 2 czy 3 tysiące więcej i kupić traktor z dobrymi oponami. A używane opony, przynajmniej te na allegro to żenada. Piszą, że 30% bieżnika, a ze zdjęć widać że ledwo 10% zostało, a cena to prtawie połowa nowej, nie mówiąc o gwarancji.

#9 Share 0980909

0980909

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 23:00

Kupno używanego Renault 80-100 KM Przod z obciaznikami ma od aresa, z tylu swiatla przerobione, zamiast w blotnikach to na kabinie, tlumik malowany, brak filtra powietrza, siedzenie drugie, 2000 rok, ciekawe czy tak, też jest w dowodzie rejestracyjnym

#10 Share radekx90

radekx90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 09:39

Kupno używanego Renault 80-100 KM Dzięki za rady. Jednak nikt mi nie odpowiedzial co z tym brzeczkiem w ceresie i czy lepszy stary ceres, czy te 100.xx?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 16 styczeń 2014 - 13:53

Kupno używanego Renault 80-100 KM Prawdopodobnie brak brzęczyka świadczy o tym, że ktoś celowo go odłączył, żeby nie brzęczał - wskazywał awarię. Wyszedł z założenia, że brak brzęczyka to brak awarii. Awaria może być błaha, ale nieuczciwy sprzedawca zawsze będzie nieuczciwy - takiego omijałbym z daleka.
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#12 Share radekx90

radekx90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 15:08

Kupno używanego Renault 80-100 KM A do ilu motogodzin warto kupić ciągnik z silnikiem MWM? Dziwne jest to, że większość z nich ma przebieg około 6-7 tysi.

#13 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 16:46

Kupno używanego Renault 80-100 KM mnie to wcale nie dziwi, przyjezdza z przebiegiem 10-15tys, godzin a nasi magicy odmladzaja licznik o polowe, czasem nawet gumy sie starzeja lub szybko scieraja i zmienia sie kolor lub odcien :D

nie patrz na licznik, patrz an stan ogolny

Edytowany przez izydor6280, 16 styczeń 2014 - 16:46.

Polska B

#14 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 16 styczeń 2014 - 17:19

A do ilu motogodzin warto kupić ciągnik z silnikiem MWM? Dziwne jest to, że większość z nich ma przebieg około 6-7 tysi.

Mało który ciągnik ma oryginalny licznik to tak, jak z autami sprowadzanymi z zachodu. Nie ma czegoś takiego, że jak ma 5 tyś to warto kupić a jak 10 tyś przebiegu to już tylko na złom.
Tak, jak pisze izydor:

nie patrz na licznik, patrz an stan ogolny

Jak masz jakieś doświadczenie z ciągnikami i trochę wyczucia to będziesz wiedział o co chodzi :)
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#15 Share radekx90

radekx90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 17:37

Kupno używanego Renault 80-100 KM No w sumie racja. Tylko w Ceresach licznik jest elektroniczny, teoretycznie taki najłatwiej cofnąć, jednak trzeba mieć specjalny program, który chyba nie jest zbyt łatwo dostępny i tacy mali handlarze wątpię by dali rade to zrobić. Bo w zwykły licznik wystarczy założyć z innego ciągnika.Taki, w którym obrotomierz i licznik nie działa a ma te 6 tysi to nie mal na pewno był przekładany, a taki też oglądałem( chociaż stan na oko był dosyć pozytytwny)

#16 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 20:14

Kupno używanego Renault 80-100 KM Kolego @radek nikt ci nie powie jaki będzie lepszy- jedno co każdy wie - czym młodszy tym lepszy.
Najważniejszą sprawą jest stan techniczny, nie ma co kupować młodego i zdewastowanego. Gdybyś miał ciągle naprawiać np ARESA a jeździć sprawną i bezawaryjną np ...14 to co byś wybrał???? Tak więc kup coś według swoich możliwości w miarę ładnego, sprawnego i utrzymanego niż przytyrany nowszy sprzęt. Te modele o których myślisz nie są złe - zależy tylko na co trafisz.

#17 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 16 styczeń 2014 - 20:43

Kupno używanego Renault 80-100 KM Kolego @radek w pełni podzielam zdanie kolegów powyżej... Mnieman że miałeś już do czynienia z jakimkolwiek ciągnikiem... Tak więc wiesz chyba na co patrzeć w szczególności? Ciągniki z serii 14 czy 54 to nie są statki kosmiczne żeby nie można było ich ogarnąć. Jeśli silnik ładnie chodzi hydraulika i podnosnik działa dobrze stan ogólny nie budzi zastrzeżeń i nie ma podejrzen że ten ciągnik jest z zagranicznych krzaków wyciągnięty, to nie ma co szukać dziury w całym tylko brać! Bo takie wybrzydzanie że tu to a tam tamto doprowadzi do tego że ciągnik będziesz kupować 5 lat:-) tak więc powodzenia w zakupie maszynki!

#18 Share radekx90

radekx90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 12:16

Kupno używanego Renault 80-100 KM Kurcze ceny silników MWM są takie same jak dużo młodszych z Dżonami. Duża jest różnica w spalaniu? Ile litrów na hektar orki wam spalą? Licze na szczere wypowiedzi bez kolorowania. (przykładowo mój znajomy mówi, że nowy Zetor 90km pali mu 4l na hektar :D )

#19 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 20 styczeń 2014 - 12:29

Kupno używanego Renault 80-100 KM 4 litry ale chyba oleju...
Jacy ludzie są fałszywi to głowa mała. 4l na ha może spali ale przy opryskiwaczu.
Renówkę z jaką skrzynią chcesz? mechaniczna czy z reversem elektrohydraulicznym? Jeśli te drugie to sprawdzaj ciągnik zimny tj. teraz przy mrozach Oraz rozgrzany ( polatać z pługiem min godzinkę. Jeśli skrzynia czytaj : hydraulika będzie szwankować pojawią się problemu z delikatnym ruszeniem, bez szarpania. tak samo nalezy sprawdzić półbiegi, nie powinieneś czuć gdy zmieniasz półbiegi.
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 20 styczeń 2014 - 12:59

Kurcze ceny silników MWM są takie same jak dużo młodszych z Dżonami. Duża jest różnica w spalaniu? Ile litrów na hektar orki wam spalą? Licze na szczere wypowiedzi bez kolorowania. (przykładowo mój znajomy mówi, że nowy Zetor 90km pali mu 4l na hektar :D )

bez kozery powiem u mnie 110-54 z pługiem obrotowym 4x45 + wał campbella orka na ok 25cm spala 16-18 L/ha (czytaj hektar)
tyle tylko że z tym wałem to już ma co robić...
bez wału w 15L się zmieści...
4 litry to tak jak napisał @andrejus -chodzi za pewne o olej:)