Skocz do zawartości

Reklama

Części zamienne do Gregoire Besson

Pługi obrotowe gregoire besson lemiesze odkładnice czesci zamienne

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
5 odpowiedzi na ten temat

#1 nht6030

nht6030

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 16:28

Witam !
W tym roku chcę zakupić pług obrotowy, przymierzam się pod Gregoire Besson, znajomy ze wsi zakupił używanego z 93 roku, i nie znalazł do niego lemieszy zamiennych i bulił po 800 zł za lemiesz z dłutem a to LEKKA przesada. Ktoś się orientuje czy są częsci zamienne do tych pługów czy tylko orginały.. ?

#2 grzegorz92

grzegorz92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • 11251546
  • Zainteresowania:Rolnictwo motoryzacja

Napisany 13 styczeń 2014 - 16:36

unirol produkuje zamienniki

#3 boku27

boku27

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 425 postów
  • 12312598

Napisany 13 styczeń 2014 - 16:43

Pługi GB słyną z drogich części a im starszy model tym części droższe przeważnie

#4 nht6030

nht6030

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 17:26

Zobacz postgrzegorz92, o 13 styczeń 2014 - 16:36, powiedział:

unirol produkuje zamienniki

Wiem, że unirol produkuje części zamienne, ale w ich katalogu nei znalazłem części do tej marki

#5 malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 20:43

na lemiesze.pl najdziesz wszystko co potrzeba, ja mam pług pewnie jeszcze starszy i nie ma problemu.
GB słynie z uniwersalnych części, na przykład odkładniczki i lemieszyki do przedpłużków nie zmieniły się od ponad 20 lat
zresztą oryginały do mojego nie są wcale takie drogie
jeśli już musisz oryginał to zadzwoń do GB Polska, u korbanków strasznie drogo

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#6 Leszek74

Leszek74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 21:07

Witam
Miałem pług Gregoire używany z 87 roku a od 2 lat mam nowy bo byłem bardzo zadowolony i wziąłem na PROW , raz kupiłem części w zamienniku właśnie z unirolu i powiem szczerze że tyle ile kosztują tyle są warte nie wytrzymały nawet sezonu a jeden lemiesz nawet pękł na kamieniach i oprucz tego że odleciał kawałek lemiesza to jeszcze z dłutem , podwójna strata . Nie chce mi się wierzyć w cenę 800 zł za lemiesz z dłutem do starego pługa bo ja do swojego staruszka kupowałem 4 lata temu oryginały za około 170 zł netto i dłuto chyba 32 zł a w zeszłym tygodniu robiłem przedsezonowe zakupy i kupiłem do mojego nowego pługa oryginalny lemiesz wzmocniony za 198 zł netto i dłuto za 39 zł tylko że kupowałem bezpośredni w Bessonie a jak szukacie u pośredników to może i zdzieraja ja napewno nie wezmę już zamiennika do ręki bo szkoda mi czasu na przykręcanie co chwilę nowych zamienników wolę kupić oryginał i orać zamiast bawić się kluczami .

Zobacz także