Zaloguj się, aby obserwować  
Raczo

Pług Kverneland do NH t6.155

Polecane posty

boku27    226

Zależy od masy. Bo 4 skiby może ważyć 1300 kg a może 1800 kg. Zależy od rozstawu czy 90 czy ponad 100. Osobiście nie kupiłbym 2 raz pługa na 90 cm bo mam Overuma i w 2010 jak zboże powylegało i pogniło, kur.wicy szło dostać. Do ciągników tej serii NH nie brałbym 5 skib chyba żeby coś lekkiego, ale jak lekkie a sucho to też d*py nie urwie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Dlatego wolałbym coś cięższego 4x50cm


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Kolegi Potinger jeszcze cięższy od mojego Kuhna i na max ma chyba 4x52 . Ale na tanie części bym nie liczył. :lol: A że tak w ogóle zapytam ile ha masz do orania???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Ponad 60 ha. Wolałbym coś używanego bo nie ma żadnego dofinansowania. A nie widzi mi się wydawać 80 tysięcy zł na pług.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

oj z używkami jest ciężko, rok temu kupowałem to wiem, sam szmelc, zależy jeszcze gdzie się mieszka

to doradzę Ci tak że nie patżrz na markę i model tylko aby był w dobrym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Tak 5 korpusów niema co, weź 4 z największą szerokościa cięcia na skibe i regulowana szerokościa. Pottinger ma bodajże do 54cm ale jeśli używka to zapomnij o pottingerze jak i bassonie. KV ma 55cm ale nie wiem czy w 4 korpusach.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

No niestety jest mało ofert ale nie ma pośpiechu, może coś się znajdzie, a jak nie to może coś z nowych ostatecznie. Co bd lepsze do tego ciągnika, packomat, wał ciągniony za pługiem czy wał na przedni tuz?

Mój AB100 dawał się rozkręcić na ponad 50cm/korpus wiec ES/EG pewnie też ;-).

Właśnie! Na co zwrócić szczególną uwagę przy kupnie obrotówki? Jakieś luzy na głowicy itd.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Masz lekkie ziemie wiec i Pacomatem dociśniesz bo na suchej glinie to szału nie zrobisz, wtedy lepszy Cambel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja mam KV LB 5 Vario do 55 na skibę, waży 1720 kg, na kołkach i ciągam go Case 150 km, ziemie średnie, i nie ma problemu z uciągiem, Radził bym ci coś podobnego kupić, a jak nie będzie dawał rady to odkręcisz jedną skibę.

Kupi takiego za 25-30 spokojnie w ładnym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

LB odpada ze względu na kamienie. Sąsiad ma pług na kołkach i żal patrzeć jak się męczy.

Obawiam się trochę, że 5 skib to za duży ciężar, mój NH nie ma 150km tylko 115 KM mocy minimalnej. Chociaż faktycznie w razie większego ciągnika pług już by był.

Co sądzicie o czymś takim? http://tablica.pl/oferta/plug-kverneland-es-95-vario-ID40XWt.html#9d28cfaac7


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

On ma maksymalnej 155 z tym całym boostem. Niby czemu mam zapomnieć o pacomacie? Pociągnąć na pewno da rade tylko czy nie bd nim bujać przy obrocie i podnoszeniu.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Bo do pacomatu przy tej szerokości orki jaką chcesz to okolice 140km raczej, ale nie wiem jakie masz gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

U nas ziemie lekkie i sądzę, że poszedłby nawet z jakimś 5-skibowym ustawionym na 2, 4-2,5 m. Więc z czwórką ustawioną na 2m plus jakiś wał da rade. Boje się jedynie o stabilność z takim packomatem.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Powinien dawać radę. Masz Tuz to i obciążnik dalej wystawiony od ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

To jak 2.5m pociągnie to strasznie lekkie gleby. Czy wał ciągany nie będzie się topić w piasku, tak samo myślę pacomat mechaniczny bo hydrauliczny bez problemu.

Wogóle to po co wał na lekkie gleby? :huh: Siejesz zaraz po orce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Ziemie raczej 4-5 klasa czasami 3 więc nie są ciężkie ale piaski to też nie są. Od razu po orce nie siejemy, ale zawsze to jakieś dodatkowe zagęszczenie gleby i już nie będzie tak wysychać, no chyba, że on nic nie daje na lekkich ziemiach. Pytam o packomat bo wiele używanych pługów można kupić tylko w zestawie z packomatem, dlatego zastanawiam sie czy warto i czy będą wymierne korzyści z jego zastosowania.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Witaj. Ja również miałem pług Kverneland AB100 a obecnie mam 2 obrotowe Kvernelandy EM85. Więc coś w tym jest.... Twój NH ma chyba 155koni? Ja orze John Deerem 6930 z jednym pługiem a drugi ciąga 7730. Mniejszy chodzi z 4ką, a większy z piątką i oba w zasadzie mają lekko. Po prostu w tym modelu możesz kupić albo 4ke albo dokupujesz korpus razem z ramą i masz piątke. Mimo dołożonej ramy nie ma problemu z jej trwałością, tak samo jakbyś miał stałą. Pługi są na resorach oczywiście. 6930 na początku chodził z piątką i bez problemu także i ma również 155koni mocy nominalnej oczywiście na glinach już ma co ciągnąć i większy rozstaw nie wchodzi w gre. W ogóle jeśli masz mieszane ziemi to nie daj się namówić na jakieś rozstawy powyżej 50cm bo to nie ma sensu.... Bo jak później doprawić np 55cm skibe??? Zmieniana szerokość roboza również jest bez sensu jeżeli masz na jednym polu różne rodzaje gleby tak jak u mnie. Ja proponowałbym ci 4ke dlatego że po pierwsze NH jest lżejszy od Johna i w mokrej glinie z 5tką będzie po prostu się ślizgał, a po drugie do 4ki możesz jeszcze podczepić np campbell jakiś bądź pakcomat i da rade, 5tką zapomnij..... Po drugie 5tke podniesiesz raczej swobodnie ale z pacomatem ani nie dźwigniesz, ani nie pociągniesz. I jeszcze jedno. Jak nie masz kukurydzy a uprzesz się na 5tke to tylko z rozstawem 85 a nie 100 bo przód będzie ci latał w powietrzu, a poza tym musisz dobrać liniowanie bo kółko kopiujące zachaczać będzie o ziemie i nie obrócisz. EM85 da rade. Jeszcze jakieś pytania? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez domel27
      Witam wszystkich na forum... jestem na etapie poszukiwan pługa dzis ogladalem kverneland 4-skiby obort zabez. resor  szeorkosc robocza skiba 40... Co wy o takim pługu sadzicie jakies opinie a moze inne propozycje jaki wybrac?
       https://www.olx.pl/oferta/kverneland-4-obrotowy-nie-khun-lemken-overum-CID757-IDxdkVB.html
      pozdrawiam 
    • Przez MarcinSp10
      Witam poszukuje pługa 2 skibowego może ktoś akurat ma do oddania. tylko Warminsko-mazurskie.
      Pozdrawiam
    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi jaki pług będzie lepszy na ciężkie ziemię Do wyboru mam Lemken Opal 120 3+1 i Kverneland AB 100 4 skiby, Wiem że jeden jest obrotowy a drugi zagonowy ale chodzi mi głównie o to który będzie się lepiej sprawował na ciężkiej ziemi bo ma lekkiej to byle czym się nawet zaora. Ogólnie na razie pług będzie pracował z Ursusem 914 ale mam zamiar zmienić na 1224. Myślę że 4 skiby będą odpowiednie bo ursusem 914 będę orał 3 skibami a jak zmienię ciągnik to założę 4 skibę i po problemie.  Myślę że do 15000 coś znajdę.
    • Przez MarcinSp10
      Witam poszukuje pługa 2 skibowego i obsypnika nie za miliony!!!!  może ktoś akurat ma do oddania. tylko Warminsko-mazurskie.
      Pozdrawiam
    • Przez kaamil12
      Siemka, ktoś ma jakieś opinie o opryskiwaczach kuhn/ kverneland  ??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj