Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uwaga na oszusta, sprzedaje przecięte fabrycznie opony Michelin

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tom1

tom1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 08:42

Uwaga na oszusta, sprzedaje przecięte fabrycznie opony Michelin Chciałbym ostrzec forumowiczów przed kupnem nowych opon od oszusta, jeździ białym busem po powiecie złotoryjskim(a może i po całym kraju na niemieckich pewnie lewych blachach) i sprzedaje nowe opony rolnicze michelin z przeciętym fabrycznie opasaniem. Przecięcie to jest sprytnie naprawione czarnym klejem i dla zmylenia pobrudzone błotem. Poszkodowani zwracają się na Złotoryjską Komende ale myśle, że jak nie podamy im go na tacy to nic z tego nie będzie. Proceder trwa kilka lat i nie wiedzieć czemu ciągle jeszcze Policja nie może go złapać. Może dzięki forum uda się coś więcej ustalić w sprawie sprytnego oszusta, gdzie mieszka itp. Jakby do kogoś przyjechał to od razu dzwońcie na 997.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uwaga na oszusta, sprzedaje przecięte fabrycznie opony Michelin Dzisiaj, 02:09
  •  

#2 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 09:10

Uwaga na oszusta, sprzedaje przecięte fabrycznie opony Michelin Ale on nie informuję że te opony były naprawiane?
Sprzedaję je jako nowe?
Czy jako uszkodzonę, naprawiane.
Bo teściu kupił takie opony z 6 lat temu z wyciętymi trójkąntami na boku, opony wyrzucane przez fabrykę, wulkanizowane u nas i sprzedawane jako dobre uszudzone, za 40-50 % ceny nowej.
Było mówione od razu że może się coś stać z nimi i kupuję się je na własnę ryzyko.
Płacisz dużo taniej ale ryzykujesz.
Jak nie podoba się do do sklepu kup nowe za 5 tyś a nie za 2 tyś.
Pod Złotoryją, kamienną Górą też nimi handlowali.

#3 Share Assasin

Assasin

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 166 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 09:16

Uwaga na oszusta, sprzedaje przecięte fabrycznie opony Michelin Nie dość że każdy rolnik ma zawsze pod górkę i musi liczyć każdy grosz.To jeszcze taki przyjedzie i Cię "orżnie" z pieniędzy ...... Co za społeczeństwo .Pewnie dałeś się naciąć na tego złoczyńcę??

#4 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 09:26

Uwaga na oszusta, sprzedaje przecięte fabrycznie opony Michelin No nie wiem czy on dał się naciąć, czy tez tom1 kupił i liczył że uda się za 30% ceny będzei miał nowe opony, a jak rozleciała się to płacz. Przecież ten gość handluję tymi oponami parę lat, tam piszę tom1, i nagle oszust, trochę dziwne. Ludzie latami patrzyli jak innych robi w jajo i nic nie mowili. Przecież to się kupy nie trzyma.
Nie raz słyszałem o tych oponach i widziałem je, a jedna na 15 rozlatywała się, ale 14 chodzą już z 6 lat i dają rady.
Jak chce się super tanio nowe,i jescze firmowe, to tak wychodzi nie raz.

Teściu za opony contynental 540 R 38 dał 4 tyś, a Polskie kosztowały ponad 6 tyś, albo i lepiej, do tej pory chodzą, ale te popękały przy feldze, za to kormarany 2 lata starsze tak pękły że przy feldze można rękę włożyć.
Więc raczej opłacało się ryzykować

Edytowany przez tomek73, 13 styczeń 2014 - 10:23.

#5 Share tom1

tom1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 10:37

Uwaga na oszusta, sprzedaje przecięte fabrycznie opony Michelin U mnie był 2 razy w ciągu ostatnich ośmiu lat. Pierwszym razem rozmiary mi nie pasowały na szczęście, a jak był rok temu to już wiedziałem co to za jeden i próba ujęcia po prostu się nie powiodła :( Przyjeżdża zazwyczaj wieczorem jak się ściemnia i mówi że ma nowe opony, zazwyczaj pobrudzone błotem w miejscu naprawiania co ciężko dostrzec w półmroku. Jak dochodzi do handlu to znika z terenu na dłuższy czas. Opony jak pisałem wcześniej mają przecięte opasanie(to te druty przy samej feldze) co dyskwalifikuje je do jakiegokolwiek używania. Celem mojego tematu jest namierzenie i ujęcie tego oszusta.

#6 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 10:56

Uwaga na oszusta, sprzedaje przecięte fabrycznie opony Michelin Każdy chce kupić tanio. Wiele osób jak widzi towar ma klapki na oczach tym bardziej jeśli wie że nowa opona kosztuje powiedzmy 6 tyś a ktoś z "bagażnika" oferuje za 2 tyś to albo to jest kradzione albo uszkodzone ale racjonalne myślenie w tym momencie nie działa. Tak samo jak nie żal mi ludzi którzy kupują Ś.O.R. za pół ceny bo okazja była a w rzeczywistości jest to woda. Nie ma okazji są naiwni ludzie.

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 styczeń 2014 - 11:14

Uwaga na oszusta, sprzedaje przecięte fabrycznie opony Michelin Każdy mądry jak to inny dał się naciąć, pewnie i nie jeden z Was by złapał taką"okazje" jak by się trafiła. Jeżeli już Kolega dał się naciąć i ostrzega innych to dlaczego jeszcze naskakujecie na niego?być może uchroni to innego naiwnego.

#8 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 11:46

Uwaga na oszusta, sprzedaje przecięte fabrycznie opony Michelin Mat ja na niego nie naskakuje, mówię ogólnie o ludzkiej bezmyślności czy nawet głupocie a nie personalnie o nim.
Niech ostrzega, bo przykładów "z życia" nigdy za wiele.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share mistrzgtsv6

mistrzgtsv6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 19:11

Uwaga na oszusta, sprzedaje przecięte fabrycznie opony Michelin To jest tylko i wyłącznie nasza wina że oszuści nas łupią w du... Jak byśmy sami od nich nie kupowali towaru to by nas nie naciągali. Tak samo jest np. z częściami do samochodu, każdy w niedziele zapier... na giełde bo kupi za połowe taniej, doskonale wiedząc że na część paragonu nie dostanie... a ktoś na tym wcześniej na pewno stracił.

#10 Share tom1

tom1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 luty 2014 - 19:30

Uwaga na oszusta, sprzedaje przecięte fabrycznie opony Michelin Widzę, że nie ma więcej poszkodowanych a to świadczyć może że sprytny oszust jest może z naszego terenu. To też cenna informacja...

#11 Share rolnik554

rolnik554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 13 luty 2014 - 20:06

Uwaga na oszusta, sprzedaje przecięte fabrycznie opony Michelin współczuje tym co się przejechali na oszuście

#12 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 17 luty 2014 - 20:22

Uwaga na oszusta, sprzedaje przecięte fabrycznie opony Michelin Tez o nim slyszalem sprzedal opony które wcześniej zostaly odrzucone przez. fabrykę. także byly nieuzywane tylko wczesniejsza wada lipnie naprawiona. Koles kupil a później nie mogl uwierzyć ze dal się oszukac

#13 Share ukaszGromowski

ukaszGromowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 19:14

Uwaga na oszusta, sprzedaje przecięte fabrycznie opony Michelin Może ktoś wie kto to jest?

#14 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 19:51

A ja napiszę trochę na inny temat. Około 4-5 lat temu przyjechał do mnie gościu z beczkami ropy. miał tych beczek kilkanaście i gadał że zostało im z budowy a akurat 5 km ode mnie robili drogę więc miał alibi. za beczkę 200 l chciał pół ceny bo mówił że za paliwo jest zapłacone a pracowników sprawdzą czy nie biorą do domu. Wcześniej był u sąsiada i pytał się  jak drugi mój sąsiad się nazywa i gdy już przyjechał to gadał że mój  sąsiad wymieniał przy tym  nazwisko też wzioł 2 beczki więc mówię jak sąsiad wzioł to i ja weznę i pamiętam że wyszło za ta beczkę 400 zł  no i kupiłem ta ropę i co się okazało w beczce było może z 30-40 litrów ropy a na dnie woda. Nie miałem pompki tylko przechyliłem beczkę i ulałem do wiadra z 15 litrów no leciała ropa więc  uwierzyłem że jest wszystko oki. Dopiero szydło wyszło z worka jak spotkałem się z sąsiadem a on mi gada że nikt u niego nie był z żadną ropą i sprawdzamy a tu woda. i  niech tą będzie przestroga dla wszystkich którzy kupują za pół darmo z nieznajomych żródeł.

#15 Share pawelow

pawelow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 15:04

Oszust był ok pół roku temu w miejscowości Budzyń (wlkp). Poruszał się białym , starym iveco na niemieckich blachach. Miał na sprzedaż opony michelin i kormoran do ciężarówek.

jak widać działa od dawna i na terenie całej Polski http://www.lm.pl/akt...al_trefne_opony

Edytowany przez pawelow, 16 kwiecień 2016 - 22:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share pawelow

pawelow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 kwiecień 2016 - 22:38