Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z bezpiecznikami oświetlenia roboczego MF 6160

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marquez

marquez

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 00:30

problem z bezpiecznikami oświetlenia roboczego MF 6160 Mam problem z bezpiecznikami od oświetlenia roboczego. Było tak, że grzały mi się bezpieczniki od lamp roboczych do tego stopnia, że się trochę podtopił plastik w ich miejscu. Wstawiłem więc nowe oprawki bezpieczników, sprawdziłem instalacje, masę, wszystko niby ok, a bezpieczniki w dalszym ciągu grzeją się tak samo jak wcześniej, bezpieczniki założone takie jak powinny być - 25A, nie przepala ich. Dodam jedynie, że grzeją się w pobliżu oprawki bezpiecznika, przewody bliżej i dalej mają normalną temp. Moje wnioski, sprowadzają się do tego, że jest za duża rezystancja na stykach bezpiecznika i oprawki bezpiecznika dla takiego poboru mocy ( pod jeden bezpiecznik są podłączone 4 żarówki halogenowe 55W ). Wyjście: albo gabarytowo założyć większe oprawki, albo założyć np. 4 bezpieczniki. Czy ktoś miał podobny problem ?

Edytowany przez marquez, 13 styczeń 2014 - 00:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z bezpiecznikami oświetlenia roboczego MF 6160 Dzisiaj, 19:36
  •  

#2 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 08:45

problem z bezpiecznikami oświetlenia roboczego MF 6160 Kolego z tymi bezpiecznikami tam to normalna sprawa w tych modelach, już w starszej serii tak było.

#3 Share krzysztoftores

krzysztoftores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 08:50

problem z bezpiecznikami oświetlenia roboczego MF 6160 Witam kolego oprawki sie grzaly u mnie lub sie stapialy bezpieczniki. Powut tego byl jeden bezpieczniki te zakupywane w sklepie maja zbyt cienkie koncuwki stykowe i sa wykonane z lipnego materialu. Poszukaj sobie bezpieczniki od jakiegos starego samochodu mozesz jechac na szrot samochodowy i wymontowac .Wtedy zobaczysz roznice w grubosci i materiale jakie sa wykonane.Dobre bezpieczniki mozna rozpoznac bo sa wykonanne z nieprzezroczystego plastiku. Moze to dziwnie wszystko bzmi ale ja w moim mf 8160 wymienilem te najbardziej opciazone i sie problem skonczyl.

#4 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 18:22

problem z bezpiecznikami oświetlenia roboczego MF 6160 Ja w swoim 6180 też mam wytopione gniazda. Na razie poradziłem sobie tak że nalutowałem na bezpiecznik cienką warstwę cyny na nogi bezpiecznika (po obu stronach). Jak jeździłem trochę jesienią w nocy to wygląda jakby pomogło choć nie wiem czy na dłuższą metę to się sprawdzi.

Edytowany przez slajders25, 13 styczeń 2014 - 18:23.

#5 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 13 styczeń 2014 - 18:47

problem z bezpiecznikami oświetlenia roboczego MF 6160 Mozna też spróbować założyć przekaźniki, powinno pomóc.
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#6 Share marquez

marquez

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 19:10

problem z bezpiecznikami oświetlenia roboczego MF 6160 Przekaźniki w układzie oczywiście są! Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Temat zamknięty.
Najtrafniej przedstawił temat: krzysztoftores. Nowe bezpieczniki zazwyczaj są z gównianego materiału i mają niższą przewodność, wyższą rezystancje i się grzeją. Wstawię prawdopodobnie zamiast 20mm bezpieczników większe - 30mm.

Edytowany przez marquez, 13 styczeń 2014 - 19:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 00:40

problem z bezpiecznikami oświetlenia roboczego MF 6160 U mnie znowu jest problem, że po ok 30 min pracy bezpiecznik 25A przepala sie i pomaga tylko odłączenie jednej z 4 żarówek.

#8 Share krzysztoftores

krzysztoftores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 09:41

problem z bezpiecznikami oświetlenia roboczego MF 6160 Zaloz 30 amper tylko jak w poprzednim poscie pisalem najlepiej zeby byl orginalny .A nie ten chinski szajs ktory wsklepach sprzedaja.

#9 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 26 czerwiec 2015 - 16:55

problem z bezpiecznikami oświetlenia roboczego MF 6160 Bezpiecznik raczej nie ma z tym nic wspolnego. Chinska obudowa bezpiecznika i za to jest tak. Za cienkie styki.
Dwa halogeny pod jeden bezpiecznik
A drugie dwa pod drugi.
Jeden bezpiecznik pod 16 A

Edytowany przez zetores, 26 czerwiec 2015 - 17:15.

Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#10 Share Misiaul

Misiaul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 27 czerwiec 2015 - 17:10

Stałem się posiadaczem Massey Fergusona 3060, a czy szczęśliwym to się jeszcze okaże. Otóż też mam problem nie tyle z bezpiecznikami co z całym oświetleniem. U gościa lampy robocze działały, ale po przyjechaniu na podwórko nie świecą się. No chyba że złym włącznikiem je włączam. Włączam je tymi pod kierownicą. Podrzuci ktoś schemat instalacji elektrycznej ? A i nie świecą też lampy przednie. Pomoże ktoś? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ziolek72

ziolek72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 21:01

Misiaul nad silnikiem poprowadzone są dwa przewody z wtykami na piny po prostu trzeba wyczyścić wtyczki i po sprawie .Jedna jest czerwona druga czarna.Powodzenia