Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki mały ciągnik do tura? -trudne decyzje

56 odpowiedzi na ten temat

#1 Share przemson

przemson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 21:00

Jaki mały ciągnik do tura? -trudne decyzje Witam Wszystkich !!
Mam pewien problem z decyzją w sprawie ciągnika pod ładowacz
Obecnie mam ursusa C-360 ze zwykłym turem 1-sekcyjnym "na linkę", który nie za bardzo daje radę. ursus zresztą tez ma swoje lata i wiele rzeczy trzeba w nim poprawić, aby doprowadzić go do odpowiedniego stanu. <_<
Teraz jest pytanie czy remontować 60tkę ( remont ogólny + nowy tur 3B), czy nie sprzedać 60-tki dołożyć troche grosiaków i kupić zetora 5211 z turem, lub bez i dopiero tura mu zamontować.
W grę wchodzi jeszcze mf 255 lub ursus 3512, chociaż jakoś do tura ich nie widzę.
Tur musi być 3 sekcyjny, zeby pofikać trochę z krokodylem i chwytakiem o udzwigu min 600kg.

Ciągnik poza ładowaczem będzie używany do prac pomocniczych tzn: koszenie trawy, przetrząsanie siana, rozsiewanie nawozów, siew, bronowanie, wałowanie i troche transport.
Kolejny problem jest taki,że ciągnik może być wyższy od 60tki( w kwadratowej kabinie) o jakies 15-20cm , ze względu na niskie pomieszczenia.

Mocniejszy ciągnik niż 60km nie jest mi potrzebny, ponieważ jako główny ciągnik jest Belarus 820 i to on robi cięzką robotę.
Proszę o jakieś podpowiedzi.....

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki mały ciągnik do tura? -trudne decyzje Dzisiaj, 01:50
  •  

#2 Share JARAS

JARAS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 21:04

Jaki mały ciągnik do tura? -trudne decyzje No jak najbardziej MF255 ale wspome trzeba zrobić lub zetorka jak mówisz :)

#3 Share Assasin

Assasin

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 166 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 21:06

Jaki mały ciągnik do tura? -trudne decyzje Jak już tak chcesz sprzedawać tą c-360 to kupuj traktor z turem już na sobie.bo po 1 za samego tura chcą przez pół co traktor kosztuje a 2 to adapter znów trzeba robić a tak masz wszystko już tak jak trzeba.No zetor to porządny sprzęt miałem zetora 5011 to z żalem go sprzedawałem.Fajny sprzęt kabinę ma wygodną komfortową wspomaganie jest co do tura to majątek.

#4 Share agro973

agro973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze

Napisany 12 styczeń 2014 - 21:09

Jaki mały ciągnik do tura? -trudne decyzje Wydaje mi się ze zetor by był bardziej zwrotniejszy z ładowaczem niż ursus, a o komforcie pracy to nie ma co mówić bo byłby bez porównania lepszy. Także ja byłbym za sprzedaniem 60 i kupieniem zetora

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 21:21

Jaki mały ciągnik do tura? -trudne decyzje Pisałem już o tym w innych tematach o ładowaczu 3B, masz już tura na c360 wiesz ile warta jest Twoja c360, tak więc jak już sam uważasz wybór należy do Ciebie, jednak zmiana c360 na mf 255 czy tego zetora 5211 to "zamienił stryjek siekierkę na kijek" przecież ten zetor i c360 to jednak liga, zetorka 3cyl nie koniecznie trafisz z orbitrolem, pozatym w ciągnikach tej klasy i tak najlepszym rozwiązaniem będzie montaż pomy na wom, no i bezapelacyjnie układ kierowniczy orbitrol, nie mam pojęcia ile obecnie kosztuje tur 3B o ile pamietam z krokodylem i chwytakiem wyniesie 15 tyś???? do tego orbitrol wspomaganie, przynajmniej nowe opony przód albo i koła balonowe, nowe opony na tył, bo to w końcu 4x2 tylko 20 tyś będzie mało, pytanie czy warto, pytanie czy musisz mieć tak koniecznie mały ciągnik? nawet z tym turem 3B 50km to jest bardzo mało i ciągnik z porządną przeciwwagą wbłocie "zdycha", do tego to tylko 4x2, mimo wszystko polecam wiekszy ciągnik do tura nawet jeśli ma to być 4x2 jest duża oferta mf-ów z ładowaczami i bez, duża oferta krajowych 4512, zetorów co najmniej 60km, jeśli już się uperasz na tego 3B, bo kupno z5211 czy mf255 specjalnie pod tura to delikatnie ujmujac nie najlepszy pomysł

#6 Share przemson

przemson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 21:37

Jaki mały ciągnik do tura? -trudne decyzje wiem ze najlepszym wyborem byłby jakis 4x4 80km... Ale tak jak pisałem w pierwszym poście dochodzi jeszcze warunek wysokości niestety. :wacko: Co mi z dużego ciągnika z wypasionym turem jak nie wjadę nim do obory i " makaron" będę wyrzucał ręcznie. Poza tym ciągnik nie będzie zbyt dużo "brodził" w błocie, głównie w oborach i przy kiszonkach oraz przy balotach. Poza tym musi być do prac pomocniczych.... a w moim przypadku trzymanie 2 ciągników 80km na 30ha jest dla mnie trochę bez sensu.
Po kupnie prasy ( krone 1250) uniesienie balota sianokiszonki przez 60tkę jest delikatnie mówiąc bardzo trudne ( w wiekszosci niemożliwe). B)

#7 Share 1231Karol

1231Karol

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja , Rolnictwo

Napisany 12 styczeń 2014 - 22:50

Jak już tak chcesz sprzedawać tą c-360 to kupuj traktor z turem już na sobie.bo po 1 za samego tura chcą przez pół co traktor kosztuje a 2 to adapter znów trzeba robić a tak masz wszystko już tak jak trzeba.No zetor to porządny sprzęt miałem zetora 5011 to z żalem go sprzedawałem.Fajny sprzęt kabinę ma wygodną komfortową wspomaganie jest co do tura to majątek.

Tylko że kupując ciągnik z turem jest duże ryzyko że sprzęgło może być do wymiany , miałem tak kupując U914 który wcześniej pracował przy turze.

Edytowany przez 1231Karol, 12 styczeń 2014 - 22:56.

#8 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 06:55

Jaki mały ciągnik do tura? -trudne decyzje a czym że jest wymiana sprzęgła w polskim czy czeskim ciągniku groszowe sprawy ;)

#9 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 13 styczeń 2014 - 07:11

Jaki mały ciągnik do tura? -trudne decyzje Dla Twoich potrzeb to ciągnik 4x4 koniecznie. Jest dużo stabilniejszy a i w transporcie więcej pociągniesz takim mocniejszym i cięższym. Dla mnie bez sensu jest wymiana 60 na jakis inny w podobnych gabarytach. To już lepiej popraw to co masz. Kabina jest konieczna?

#10 Share Konii

Konii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 08:36

Jaki mały ciągnik do tura? -trudne decyzje Ja bym sprzedał c360 ( zależy jaki stan oczywiście) i kupił zetora 5211 z turem. Zetor sobie poradzi przy łądowaniu kiszonki,czy wybieraniu " makaronu" i ja nie widze sensu kupowania 4x4.. Ponieważ ma być to tylko ciągnik pomocniczy,a widze ze kolega ma juz ciagnik z 4x4 ? prawda ? :) A zetor ma możliwość dużego skretu,wspomagania no i oczywiscie wygodna kabina :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Assasin

Assasin

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 166 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 08:58

Jaki mały ciągnik do tura? -trudne decyzje 1231Karol
Powiem tak taniej sprzęgło wychodzi do roboty i tak niż kupowanie nowego tura.Tylko pamiętajmy że każda transakcja wiąże się z pewnym ryzykiem.Nie wiemy jak poprzedni właściciel eksploatował ten ciągnik. Może akurat dbał o niego.Przed kupnem trzeba ten ciągnik sprawdzić jak najdokładniej żeby potem nie wyszło niewiadomego.Wiadomo wszystkiego nie sprawdzi.Ale część na pewno :)

#12 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 09:44

wiem ze najlepszym wyborem byłby jakis 4x4 80km... Ale tak jak pisałem w pierwszym poście dochodzi jeszcze warunek wysokości niestety. :wacko: Co mi z dużego ciągnika z wypasionym turem jak nie wjadę nim do obory i " makaron" będę wyrzucał ręcznie. Poza tym ciągnik nie będzie zbyt dużo "brodził" w błocie, głównie w oborach i przy kiszonkach oraz przy balotach. Poza tym musi być do prac pomocniczych.... a w moim przypadku trzymanie 2 ciągników 80km na 30ha jest dla mnie trochę bez sensu.
Po kupnie prasy ( krone 1250) uniesienie balota sianokiszonki przez 60tkę jest delikatnie mówiąc bardzo trudne ( w wiekszosci niemożliwe). B)

tak w ogóle to jakie ograniczenie wysokości? może się okaże że mf 255 z kabiną się nie zmieści, w ogóle to ma być ciągnik z kabiną? naprawdę fajną sprawą byłby 4x4 bo nawet przy wyciąganiu makaronu z obory ostatnio więcej nabrałem i z przeciwwagą 800kg mf 255 tańcuje tyłek na betonie we wszystkie strony oparł się o drzwi i o blachę pokaleczyłem opony, w ogóle jak chcesz na c360 to u sąsiada od tura 3B co kilka miesięcy dokręca zwolnice most skrzynie itd, wybite co roku tulejki na przedniej osi (to bardziej od siłownika od wspomagania lepiej przerobić tak żeby był na przedniej osi podparty a nie o blok silnika), no i może to i pomocniczy ciągnik ma być ale z 3b nawet bez osprzętu to już nie to samo w łąki czy w polu przód się po prostu topi, chcesz codziennie coś robić tym turem to zdejmować też dość problematyczne do zgrabiarki na torfowe łąki już bym nie polecał takiego mf-a z turem 3B, w moim mf po roku z turem 3B urwany wał silnika (rozwalona piasta w przednim kole, jeśli nie ogranicza wysokość może warto pomyśleć o ciągniku min 60km do tura ;) albo ursus 3514 lyb zetor 5245

#13 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 13 styczeń 2014 - 10:25

Jaki mały ciągnik do tura? -trudne decyzje A może coś takiego
http://allegro.pl/19...3857000418.html
http://allegro.pl/ze...3843722224.html
http://allegro.pl/ze...3574423094.html
http://allegro.pl/jo...3843383776.html

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#14 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 10:46

Jaki mały ciągnik do tura? -trudne decyzje Kolego jak to musi być coś niskiego to pozbądz się C360 i szukaj coś 60-66km 4x4 z ładowaczem lub bez i zawsze możesz kabine zdjąć. Bo jak naprawisz C360 i dasz nowy ładowacz lub kupisz Zetora 2x4 z ładowaczem lub bez to potem będziesz tylko kase walił w naprawy przodu i zdrowie tracił a do tego w ładowacz wwalisz kupe kasy. Jak ładowacz to tylko 4x4 !. Np. Zetor 6245 http://otomoto.pl/ze...em-A369296.html

Edytowany przez Risto, 13 styczeń 2014 - 10:50.

#15 Share PeeNio

PeeNio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 13:52

Jaki mały ciągnik do tura? -trudne decyzje Witam,
moim zdaniem najlepszym wyborem byłby ciągnik ze wspomaganiem oraz z napędem 4x4( choć nie koniecznie jeżeli masz jakich balast z tyłu) proponuję ci się.zastanowić nad modelem mf'a 245 lub 265 są to ciągniki o dużym skręcie ale.rzadko spotykane z przednim napędem cena z tur'em to ok 22 tyś.radzę ci.się.jeszcze.zastanowić nad pronaren tj żubrów 2032 lub 2048 są to modele z przednim napędem oraz co najważniejsze w pracy z tur'em rewersem przez co nie trzeba się męczyć z szarpaniem z gałką od biegów cena.zestawu z.tur'em to ok 30 tyś.Zetor też byłby nie najgorszym wyborem niekiedy można kupić 5245,6245 bez kabiny.

Edytowany przez PeeNio, 13 styczeń 2014 - 13:56.

#16 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 14:55

Jaki mały ciągnik do tura? -trudne decyzje Kup starego fendta czy renault 3cyl z fabrycznym turem za 15-20tys zł i w życiu nie wrócisz do naszej/czechosłowackiej myśli technicznej

Edytowany przez pawel885, 13 styczeń 2014 - 14:55.

#17 Share PeeNio

PeeNio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 16:13

Kup starego fendta czy renault 3cyl z fabrycznym turem za 15-20tys zł i w życiu nie wrócisz do naszej/czechosłowackiej myśli technicznej

Ciekawe gdzie kupi fendta z fabrycznym tur'em za 20 tyś?... on sam w dobrym stanie by tyle kosztował, nie mówiąc już o tym że rok produkcji tej maszyny nie przekraczał by lat '80 a oprócz tego miałby jeszcze z 8000 tys mtg ( może wtedy silniki były nie do zdarcia ale te 8 tyś mtg robi swoje a u niemca na pewno był dociskany) to po pierwsze
a po 2 to ciekawe gdzie weźmiesz części w czasie awarii lub jakiegoś remontu:-)

#18 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 13 styczeń 2014 - 16:16

Jaki mały ciągnik do tura? -trudne decyzje W zeszłym roku na żniwa kupiłem tura 3b do mojej 60-tki i muszę powiedzieć że naprawdę jestem zadowolony. Bałem się że może nie dać rady na pryźmie przy ładowaniu obornika ale ku mojemu zaskoczeniu naprawdę to zdaje egzamin mimo tego że nie mam balastu z tyłu. Dodam jeszcze że wokół płyty jest błociska że szok.

#19 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 16:55

Jaki mały ciągnik do tura? -trudne decyzje Ja rok temu kupiłem renault 551s z ładowaczem 2-sekcyjym , silnik 3cyl i skrzynia z rewersem w bdb stanie, orbitrol, bardzo mocna hydraulika, stan wizualny nie powiem bo kiepski ale i tak praktycznie przy oborniku cały czas pracuje + lżejsze prace polowe, dałem za nią 13tys, na razie zero awarii, zero dolewek oleju itp. Miałem wcześniej ursusa to w zimę non stop naprawy, słaby udźwig, brak wspomagania... Sprzedałem i nie żałuję

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share przemo1999pl

przemo1999pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 17:22

Jaki mały ciągnik do tura? -trudne decyzje czemu prawie kazdy proponuje ursusa albo zetora? jesli traktor z turem to tylko 4x4, ze wspomaganiem i min. 65km oraz rewers. nie prawdą jest to, ze traktor z zachodu jest duzo drozszy i nie ma do nich czesci. c-360 nie nadaje sie do tura z powodu slabej przedniej belki, co z tego, ze zalozy sie do 60 mocnego tura jak i tak ma slaba i malo wydajna pompe. w zetorze jest juz troche lepiej, ale nadal to nie jest to. moze jakis renault 75.14 albo 80.14 ? dodam,ze w lekkich pracach, takich jak wozenie balotow czy przetszasanie siana spala mniej niz c-360 :D a wysykosc tego ciagnika w wersji z niska kabina to 255 cm. taki ciagnik z 1989r. kosztuje ok. 36 tys z dobrym turem (mailleux / faucheux)

Edytowany przez przemo1999pl, 13 styczeń 2014 - 17:25.

Dodaj odpowiedź