kat

Wsparcie dla gospodarstw nisko towarowych

Polecane posty

kat    113

Dzisiaj się dowiedziałem że można znowu składać wnioski. Nie wiem jak długo bo podobno nie ma za wiele pieniędzy. Jednym z wymogów jest posiadanie na własnoć min. 1ha fizycznego. Ale nie można przekroczyć 2 ESU. Tak jak ostatnio można dostać po 5 000 na rok przez 5 lat. Lecz aby dostac pieniądze w 4 i 5 roku trzeba rozliczyć się z 3 poprzednich lat ( w zależności jaki cel sobie postawisz). Jeszli się nie rozliczysz to po prostu nie dostanie się kasy w 4 i 5 roku a z poprzednich 3 lat NIE trzeba oddawać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ja i tak się nie załapie na tą kasę :-. Ale zacząłem wątek ponieważ może jest ktoś na forum kto nie zdąrzył na czas złożyć podania poprzednio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Dzis jest ostatni dzien skladania wnioskow :D


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

3 dni to i tak długo na przyjmowanie wniosków (chyba spora część ludzi była nie poinformowana o tym, że już przyjmowali) ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Szybko im poszło. Żeby jeszcze chociaż wcześniej powiedzieli że będą przyjmować wnioski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

wniski zaczeli przyjomwac 6 listopada wiec duzo bylo czasu


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2

Jakie warunki trzeba spełniać, żeby dostać to dofinansowanie do małego gospodarstwa, czy jest jakieś minimum jeśli chodzi o liczbę hektarów, jestem laikiem w tych sprawach, a może w przyszłym roku bym złożył o tą dopłatę i kupił jakiś sprzęt.

Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

Nie ma limitu hektarow. Wielkosc gospodarstwa musi sie miescic miedzy 2 a 4 ESU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jakto nie ma limitu hektarów, trzeba miec minimum średnią województwa chyba czy jakos tak i nie więcej jak te 4 su czyli przy kilkunastu ha i kilku sztukach bydła może być juz przekroczone te 4 su, sąsiad ma 20ha i jedną krowe i cielaka i nie dostał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

Jesli jest jakis limit to najwyzej taki jak przy doplatach. My mamy wlasnej ziemi okolo 3 ha podawane do doplat (w rzeczywistosci uprawiane wiecej) i podane bylo tez tylko to do niskotowarowki. Srednia mojego wojewodztwa to 7.30 ha a mimo tego 2 tygodnie temu wplynela 3 rata pieniedzy z tego wlasnie programu ;)

Limit sredniej wojewodztwa jest przy programie "Ulatwianie startu mlodym rolnikom"

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

no tak ale w sumie kolega Gacuseks napisał co trzeba spełnić żeby dostać, co nie? a tak nawiasem mówiąc to ten program jeszcze istnieje?, można składac nowe wnioski? bo mi sie wydaje że nie, jak sie myle to mnie poprawcie i podajcie w razie czego jakieś rozporządzenie które to reguluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

u nas juz 3 rok bierzemy ta doplate i nie ma jakis szczegolnych wymogow po za tym ze trzeba miec ziemie i gospodarstwo niskotowarowe :)

jak euro bylo drozsze to doplaty bylo 6 tys w tym roku bodajze 4 tys z hakiem dokladnie nie pamietam. gdy sie pisalo pierwszy wniosek to trzeba bylo napisac w co chcesz te pieniadze zainwestowac w naszym przypadku byl to ciagnik. dobre jest to ze nie ma okreslonego roku prodkucji ktory ma miec maszyna ;)

 

ale niestety z tego co widze po sasiadach mozna powiedziec ze zamisat rozwinac to zwineły interes. pieniadze poszly albo na mieszkanie albo na samochod czy jakies inne sprawy. tak aporopo mialy byc kontrole czy forsa poszla na ta maszyne co sie pisalo we wniosku ale mieli by miny ci co nie zrobili tego co napisali.

 

to mialo byc tak ze bierzesz przez 3 lata po tym czasie masz kontrole jesli wywiazales sie z tego dostajesz jeszcze na 2 lata czyli w sumie 5 lat

co do nowych wnioskow to jesli sie nie myle w tym roku jeszcze skladali ale aby dostac trzeba miec ukonczony kurs komputerowy czego wczesniej nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

A z tym rokiem produkcji to u nas mowili inaczej jak skladalismy wniosek. Tez wpisalismy ciagnik i mowili ze w momencie zakupu powinien miec nie wiecej niz 7 lat. Jakies pol roku temu jak sie pytalismy znowu, to juz powiedzieli ze jest to niewazne z ktorego bedzie roku, bo tak pokopali w tych przepisach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

no ale jakby teraz chciał mój ojciec złożyć taki wniosek złożyć to jest na to kasa? bo na stronie agencji w związku z PROW 2007-20013, nie ma nic o wsparciu dla niskotowarowych. i jeszcze pytanie czy załóżmy ze mozna składać wnioski to co w wypadku jak za 2 lata ojciec przekazuje gospodarstwo na mnie i przechodzi na strukturalną, to czy te dopłaty przechodzą wtedy na mnie czy się urywają? pytam bo na Młodego Rolnika nie spełniamy warunków, bo za małe gospodarstwo a 5 tys na rok na drodze nie znajdziemy. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

program sie skonczyl,prawdopodobnie na amen.chodz od czasu do czasu rozni politycy pytani o to mowia o powrocie[ale pewnie nie wiedza nawet o co chodzi dokladnie]ale na mowieniu sie konczy


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lopo    0

Czy miał już ktoś kontrole po 3 roku dopłat niskotowarówki? jeśli tak, to napiszcie jak przebiega taka kontrola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Ponawiam pytanie kolegi LOPO

 

Czy miał już ktoś kontrole po 3 roku dopłat niskotowarówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mapi    0

Ja mam kasę na zakup zwierząt i z tego co wiem to mam pół roku po ostatniej racie na to aby dostarczyć do agencji jakieś sprawozdanie z tego co zrobiłem z kasą. Trochę to śmieszne bo przecież agencja ma dane o wszystkich zwierzętach które kupowałem. No i nie wiem jak udowodnić zakup od rolnika który przecież nie wystawi mi faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalm1978    1

Ja kupowałem nowy sprzęt to miałem fakturę ,a z tego co wiem można kupować też używany i wystarczy oswiadczenie lub umowa pisemna ze sprzedającym.

Mi już minął 3 rok i dostarczyłem faktury zakupu ale żadnego sprawozdania nie przedstawiałem tylko w agencji wypełniałem druk-potwierdzenie wykonania założeń .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mapi    0
Ja kupowałem nowy sprzęt to miałem fakturę ,a z tego co wiem można kupować też używany i wystarczy oswiadczenie lub umowa pisemna ze sprzedającym.

Mi już minął 3 rok i dostarczyłem faktury zakupu ale żadnego sprawozdania nie przedstawiałem tylko w agencji wypełniałem druk-potwierdzenie wykonania założeń .

 

 

No może to chodzi o ten druk, ja na razie nic nie składałem i tylko coś tam słyszałem. W przypadku sprzętu to normalne że trzeba jakiś dokument mieć ale w przypadku zwierząt to nie wiem po co skoro oni w systemie mają wszystko na ten temat, no ale trudno.

 

Mam jeszcze pytanie, czy pieniądze które dostałem musze w całości przeznaczyć na zakup zwierząt? Czy wystarczy że w roku kupię 2 , 3 sztuki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

A ja mam takie pytanie. Co sie stanie jeżeli otrzymam odfinansowanie a np po 3 latach dojdzie mi pare ha ziemi że będe miał już ponad 4 SU??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj