Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wsparcie dla gospodarstw nisko towarowych

31 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 14 listopad 2006 - 12:48

Wsparcie dla gospodarstw nisko towarowych Dzisiaj się dowiedziałem że można znowu składać wnioski. Nie wiem jak długo bo podobno nie ma za wiele pieniędzy. Jednym z wymogów jest posiadanie na własnoć min. 1ha fizycznego. Ale nie można przekroczyć 2 ESU. Tak jak ostatnio można dostać po 5 000 na rok przez 5 lat. Lecz aby dostac pieniądze w 4 i 5 roku trzeba rozliczyć się z 3 poprzednich lat ( w zależności jaki cel sobie postawisz). Jeszli się nie rozliczysz to po prostu nie dostanie się kasy w 4 i 5 roku a z poprzednich 3 lat NIE trzeba oddawać :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wsparcie dla gospodarstw nisko towarowych Dzisiaj, 02:32
  •  

#2 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 14 listopad 2006 - 16:48

Wsparcie dla gospodarstw nisko towarowych podobniesz 1-2 dni bo ma być tylko 40 tys wniosków przyjęte na całą Polskę więc dłużej to nie potrwa

#3 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 14 listopad 2006 - 16:51

Wsparcie dla gospodarstw nisko towarowych jeszcze jedno kasy będzie znacznie mniej bo nie całe 4 tys. zł ( zależy od kursu euro) rocznie

#4 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 14 listopad 2006 - 20:51

Wsparcie dla gospodarstw nisko towarowych Ale mieć a nie mieć 4 tysiące to chyba różnica? ;)

#5 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 15 listopad 2006 - 20:09

Wsparcie dla gospodarstw nisko towarowych @kat jeśli dobrze widiałem to w gazecie ''powiat'' coś o tym pisze

#6 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 16 listopad 2006 - 07:28

Wsparcie dla gospodarstw nisko towarowych Ja i tak się nie załapie na tą kasę :-. Ale zacząłem wątek ponieważ może jest ktoś na forum kto nie zdąrzył na czas złożyć podania poprzednio.

#7 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 16 listopad 2006 - 16:03

Wsparcie dla gospodarstw nisko towarowych Dzis jest ostatni dzien skladania wnioskow :D
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#8 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 16 listopad 2006 - 17:23

Wsparcie dla gospodarstw nisko towarowych 3 dni to i tak długo na przyjmowanie wniosków (chyba spora część ludzi była nie poinformowana o tym, że już przyjmowali) ;D

#9 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 16 listopad 2006 - 18:34

Wsparcie dla gospodarstw nisko towarowych Szybko im poszło. Żeby jeszcze chociaż wcześniej powiedzieli że będą przyjmować wnioski

#10 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 16 listopad 2006 - 20:50

Wsparcie dla gospodarstw nisko towarowych wniski zaczeli przyjomwac 6 listopada wiec duzo bylo czasu
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Gacuseks

Gacuseks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 08 maj 2008 - 21:52

Wsparcie dla gospodarstw nisko towarowych Jakie warunki trzeba spełniać, żeby dostać to dofinansowanie do małego gospodarstwa, czy jest jakieś minimum jeśli chodzi o liczbę hektarów, jestem laikiem w tych sprawach, a może w przyszłym roku bym złożył o tą dopłatę i kupił jakiś sprzęt.
Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

#12 Share Danex89

Danex89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 09 maj 2008 - 11:33

Wsparcie dla gospodarstw nisko towarowych Nie ma limitu hektarow. Wielkosc gospodarstwa musi sie miescic miedzy 2 a 4 ESU

#13 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 maj 2008 - 11:42

Wsparcie dla gospodarstw nisko towarowych jakto nie ma limitu hektarów, trzeba miec minimum średnią województwa chyba czy jakos tak i nie więcej jak te 4 su czyli przy kilkunastu ha i kilku sztukach bydła może być juz przekroczone te 4 su, sąsiad ma 20ha i jedną krowe i cielaka i nie dostał

#14 Share Danex89

Danex89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 09 maj 2008 - 12:55

Wsparcie dla gospodarstw nisko towarowych Jesli jest jakis limit to najwyzej taki jak przy doplatach. My mamy wlasnej ziemi okolo 3 ha podawane do doplat (w rzeczywistosci uprawiane wiecej) i podane bylo tez tylko to do niskotowarowki. Srednia mojego wojewodztwa to 7.30 ha a mimo tego 2 tygodnie temu wplynela 3 rata pieniedzy z tego wlasnie programu ;)
Limit sredniej wojewodztwa jest przy programie "Ulatwianie startu mlodym rolnikom"

pozdrawiam

#15 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 09 maj 2008 - 13:49

Wsparcie dla gospodarstw nisko towarowych no tak ale w sumie kolega Gacuseks napisał co trzeba spełnić żeby dostać, co nie? a tak nawiasem mówiąc to ten program jeszcze istnieje?, można składac nowe wnioski? bo mi sie wydaje że nie, jak sie myle to mnie poprawcie i podajcie w razie czego jakieś rozporządzenie które to reguluje

#16 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 09 maj 2008 - 17:12

Wsparcie dla gospodarstw nisko towarowych u nas juz 3 rok bierzemy ta doplate i nie ma jakis szczegolnych wymogow po za tym ze trzeba miec ziemie i gospodarstwo niskotowarowe :)
jak euro bylo drozsze to doplaty bylo 6 tys w tym roku bodajze 4 tys z hakiem dokladnie nie pamietam. gdy sie pisalo pierwszy wniosek to trzeba bylo napisac w co chcesz te pieniadze zainwestowac w naszym przypadku byl to ciagnik. dobre jest to ze nie ma okreslonego roku prodkucji ktory ma miec maszyna ;)

ale niestety z tego co widze po sasiadach mozna powiedziec ze zamisat rozwinac to zwineły interes. pieniadze poszly albo na mieszkanie albo na samochod czy jakies inne sprawy. tak aporopo mialy byc kontrole czy forsa poszla na ta maszyne co sie pisalo we wniosku ale mieli by miny ci co nie zrobili tego co napisali.

to mialo byc tak ze bierzesz przez 3 lata po tym czasie masz kontrole jesli wywiazales sie z tego dostajesz jeszcze na 2 lata czyli w sumie 5 lat
co do nowych wnioskow to jesli sie nie myle w tym roku jeszcze skladali ale aby dostac trzeba miec ukonczony kurs komputerowy czego wczesniej nie bylo

#17 Share Danex89

Danex89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 09 maj 2008 - 20:29

Wsparcie dla gospodarstw nisko towarowych A z tym rokiem produkcji to u nas mowili inaczej jak skladalismy wniosek. Tez wpisalismy ciagnik i mowili ze w momencie zakupu powinien miec nie wiecej niz 7 lat. Jakies pol roku temu jak sie pytalismy znowu, to juz powiedzieli ze jest to niewazne z ktorego bedzie roku, bo tak pokopali w tych przepisach ;)

#18 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 09 maj 2008 - 22:43

Wsparcie dla gospodarstw nisko towarowych no ale jakby teraz chciał mój ojciec złożyć taki wniosek złożyć to jest na to kasa? bo na stronie agencji w związku z PROW 2007-20013, nie ma nic o wsparciu dla niskotowarowych. i jeszcze pytanie czy załóżmy ze mozna składać wnioski to co w wypadku jak za 2 lata ojciec przekazuje gospodarstwo na mnie i przechodzi na strukturalną, to czy te dopłaty przechodzą wtedy na mnie czy się urywają? pytam bo na Młodego Rolnika nie spełniamy warunków, bo za małe gospodarstwo a 5 tys na rok na drodze nie znajdziemy. pzdr

#19 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 10 maj 2008 - 18:06

Wsparcie dla gospodarstw nisko towarowych program sie skonczyl,prawdopodobnie na amen.chodz od czasu do czasu rozni politycy pytani o to mowia o powrocie[ale pewnie nie wiedza nawet o co chodzi dokladnie]ale na mowieniu sie konczy

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lopo

lopo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 23 czerwiec 2008 - 21:36

Wsparcie dla gospodarstw nisko towarowych Czy miał już ktoś kontrole po 3 roku dopłat niskotowarówki? jeśli tak, to napiszcie jak przebiega taka kontrola.