Skocz do zawartości

oszuści maszyn rolniczych - kombajny claas

98 odpowiedzi na ten temat

#81 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 12:05

Nie wiem jaki to przepis czy ustawa ( a może powtarzane po kimś kto gdzieś słyszał) i czy to dotyczy też kupowania sprzętu od rolnika - nie wszystkich można określić słowem "handlarz".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
oszuści maszyn rolniczych - kombajny claas Dzisiaj, 00:11
  •  

#82 Share volvo1150

volvo1150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 12:57

nic oddać nie możesz bo to jest sprzęt używany tak samo jak z samochodem widzisz co bierzesz a po 2 wszystko może się popsuć w każdej chwili bo to używane jest  no chyba ze coś chamsko pospawają pokleją ale to długa droga sądowa myślę ze pieniędzy ci by zbrakło się sądzić bo to co w adwokata wsadzisz to remąt zrobisz maszyny no nie mówię tu o spalonych maszynach tylko pospawanych lub inne cuda porobione bo wiadomo po spaleniu to wszystko może się dziać bo pod wpływem temp wszystko traci wytrzymałość i się odkształca każdy widzi czy malowany  jest sprzęt  wiadomo kombajn czy ładowarka ma parę lat to nie będzie się świecić jak nowa a jak się świeci to malowane to niech pokaże zdjęcia że był podrapany i go pomalował a nie spalony i pomalowany

Edytowany przez volvo1150, 09 sierpień 2015 - 13:01.

#83 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 09 sierpień 2015 - 13:03

nic oddać nie możesz bo to jest sprzęt używany tak samo jak z samochodem widzisz co bierzesz

Właśnie tak nie jest z samochodem... Przynajmniej kupując od handlarza który działa oficjalnie i nie podpisuje się lewych umów. Jest on traktowany jako profesjonalista który ma się znać na samochodach i odpowiada za to co sprzedaje.

Czy to samo obowiązuje w przypadku maszyn rolniczych to nie wiem.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#84 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 13:08

Kupywanie używanego sprzętu to loteria,trzeba dobrze obejrzeć w momencie zakupu i na pewno się nie spieszyć.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#85 Share volvo1150

volvo1150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 13:50

św prawda kolego że loteria bo rolnicy też handlują i to złomami jeździłem kiedyś to w Lubelskim jest specyfika bo gdzie nie pojedziesz to wszystko do sprzedania o co nie zapytasz może na 20 ogłoszeń to 1-2 ogłoszenia  ktoś tam sprzedawał bo zmieniał na większy czy coś a tak to wszystko do sprzedania mieli nawet i samochody  a niby w polu robi i handlarze są uczciwi nie wszyscy ale jest dużo uczciwych ludzi a ci co są takimi cwaniakami długo nie pohandlują bo ludzie jadą z polecenia i sąsiad powie że w tym komisie kupił i śmiga parę lat bez większych awarii to 2 sąsiad pójdzie do tego komisu i kupi u nich a jak sprzedadzą złoma to nie będzie klijęta z okolic bo wieści się rozchodzą i ludzie widzą czy chodzi dany sprzęt czy stoi w polu

#86 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 09 sierpień 2015 - 21:41

Przepraszam że nie w temacie kombajnu ale może ktoś z lubelskiego i mazowieckiego ma jakieś opinie o tym handlującym maszynami?

http://olx.pl/oferta...html#43a7a18077

lub o tym:

http://olx.pl/oferta...html#427d14bdb4

Edytowany przez KRISS75, 10 sierpień 2015 - 19:51.

#87 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 22:36

Kolego Kriss widzę że z Wielkopolski jesteś to pod Poznaniem jest firma ROLPIMA - Puszczykowo Świątniki i tam uczciwi goście handlują. U mnie 6 lat pracuje u mnie w gosp. John 6930 i zero awarii. Prawie nowego od nich brałem. Nic nie kręcą i nie picują. Mój z Anglii jest. Miał 700mth. Obecnie 3tys.

#88 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 22:43

Przepraszam że nie w temacie kombajnu ale może ktoś z lubelskiego i mazowieckiego ma jakieś opinie o tym handlującym maszynami?

http://olx.pl/oferta...html#43a7a18077

lub o tym:

http://olx.pl/oferta...html#427d14bdb4

ten z maz. niedaleko danielhaker z nim zagadaj może coś więcej wie. A pytanie z innej beczki, jak ty WLKP to przecie bliżej masz już do niemiec niż na zachód PL po maszynę jechać. Co nie?

#89 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów

Napisany 19 sierpień 2015 - 21:42

Kolego Kriss widzę że z Wielkopolski jesteś to pod Poznaniem jest firma ROLPIMA - Puszczykowo Świątniki i tam uczciwi goście handlują. U mnie 6 lat pracuje u mnie w gosp. John 6930 i zero awarii. Prawie nowego od nich brałem. Nic nie kręcą i nie picują. Mój z Anglii jest. Miał 700mth. Obecnie 3tys.

Byłem u nich i rzeczywiście mają ciągniczki ładne.

@damianzbr

To prawda.Myślałem o tym ale u mnie z językiem niemieckim kiepsko.Poza tym tutaj mogę wziąć kogoś z serwisu do sprawdzenia maszyny a do Niemiec mi nikt z serwisu nie pojedzie.Tam wziąć serwis ok ale znów bariera językowa. :(

#90 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 19 sierpień 2015 - 21:54

A jak i kto sprawdzi maszynę. Nie wierz w bajki, maszynę to jedynie w pracy sprawdzi jak co jeb..nie to się dowiesz że felerna.

Natomiast bariera językowa, nie znam takiego pojęcia. Na pewno nie na zagranicznych komisach. Wszystko się elegancko dogadacie, no może nie tak że co tam u przyjaciółki twojej teściowej. Ale cena, prośba o odpalenie itp. bez problemu. Przecież oni przeważnie handlują ze Słowianami więc nie jeden taki jak ty się już przewinął i dał sobie radę. Oni z nim z resztą też więc mają doświadczenie.

Taka wskazówka jeśli upatrzysz sobie zagraniczny komis to sprawdź czy w nazwie i u właścicieli nie ma tureckich lub ruskich nazwisk i imion, a niekiedy polskich, te omijaj z daleka. Najlepiej u rodowitego helmunta najwyżej przepłacisz trochę ale dobra maszyna się ceni i nie ma opcj aby dobre kupić za granicą przywieźć do PL, sprzedać po taniości i zarobić. Trzeba kupić rozd.pcone w cenie złomu przywieźć do PL posklejać sprzedać po taniości i zarobić.

Edytowany przez damianzbr, 19 sierpień 2015 - 22:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów

Napisany 20 sierpień 2015 - 14:30

Dzięki za radę.Może się skuszę.

Co do sprawdzenia to myślałem o pomiarach ciśnień,sprawdzenie komputera itp.

#92 Share JCB525

JCB525

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 wrzesień 2015 - 08:49

Witam PONOWNIE I PO RAZ KOLEJNY

przestrzegam przed panem z wandowa, który celowo zmienia swoje konta na olx jak rękawiczki, który po raz kolejny sprzedaje ładowarke JCB której stan przed remontem JAK I PO jest w opłakanym stanie - JEST TO TYPOWA SKORUPA CIESZĄCA OKO, wystawia się teraz jako Radosław z okolic Osiek Mały, kolski, wlkp, ostrzegam wszystkich kupujących i szukajacych  526 Ładowarka 527 jcb 525 530

poniżej link do aukcji 

http://olx.pl/oferta...html#9e35aa8499

i nr tel. do Radosława a tak naprawdę Mariusza

We wcześniejszych posta jest link do poprzedniej aukcji p. Mariusza

Proszę sobie porównać wizualnie maszyne z poprzedniej aukcji, charakterystyczny tłumik oraz oświetlenie no i ten nowy błyszczący lakier i naklejki,no i te zdarte super opony.

nie kupujcie od tego oszusta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pozdrawiam mariuszzyczliwy

dla zaintersowanych jeszcze raz przesyłam link :

http://olx.pl/oferta...html#9e35aa8499

Edytowany przez JCB525, 04 wrzesień 2015 - 08:47.

#93 Share marcinzielinski87

marcinzielinski87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 19:57

Witam wszystkich, ktorzy wyrazili opinie i tych ktorzy wyrazac beda.

Byc moze wystawiam sie na lincz powszechny, ale chcialbym wyrazic opinie. A mianowicie ja tez jestem handlarzem i chciałbym troszke niektorych handlujacych wybielic - jesli to mozliwe. A wiec moj ojciec handluje juz ze 35 lat ja juz jakies 14 lat i przyznaje ze jest to dobry sposob na dorobienie do gospodarstwa, bo na naszym przykładzie milionerami nie jestesmy. To wyglada tak ze poprostu kupujemy naprawde okazje typu ktos potrzebuje szybko kasy, ktos likwiduje gospodarstwo, a to tesc poklocil sie z zieciem, czasem jest tak ze ktos nie ma pojecia jakie sa ceny. I nie mamy po kilkanascie sztuk. Kupujac liczymy sie z tym ze trzeba tym robic u nas na gospodarce. Zarobic mozna w ten sposob od 1000 do 5000 zalezy na jakiej maszynie. Trafi sie rocznie przy dobrych wiatrach do 20000, ale to dobry rok.

Podsumowujac tam gdzie duze sklady to jak w totku jedna maszyna na 100 moze byc dobra. My nie przerabiamy nie kombinujemy bo po co "sr** we wlasne gniazdo", swiat jest maly i wszystko predzej czy pozniej obuci sie w druga strone. Popatrzcie ze juz takie forum ostrzega juz sie ludzie bardziej orientuja i dojdzie do takiej sytuacji gdzie ci pseudomilionerzy beda mieli po 200 maszyn i beda z tym stali i kase beda mieli zamrozona bo nikt nic od nich nie kupi.

I jest tak  ze oj ojciec ma od tylu lat swoich informatorow po roznych okolicach i jak oni dadza jakis cynk to jedziemy. I takie pokolenie takich drobnych handlarzykow dziala jak jedna rodzina, bo teraz to internet telefony samochody, a oni kiedys jezdzili pkp jeden do drugiego nocowali sie i karmili nawzajem i cos tam handlowali zeby zarobic i jeden drugiego nie oszukal i nie oszuka, naprawde skubance jak cygany. Ale patrzac jak naprawde nie spali marzli nie jedli cale dnie czasem, to rozumiem ojca jak sie wkurza jak ktos mu dowali ze pohandlowal to mu lekko przyszlo.

I sam sie wkurzam na tych cwaniaczkow co gowno w pazlotku sprzedadza zeby zarobic. Ale nie wszyscy kupuja byle co i te byle co sprzedaja.

#94 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 21:23

Skurwe...yn ale ją odmalował, jak fabryka JCB.

#95 Share kosanaoszusta

kosanaoszusta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 wrzesień 2015 - 14:10

Witam 

Ten pseudo handlarz z okolic wandowa woj. wielkopolskie jest niemożliwy  widzę, że idzie na żywioł. Faktycznie przyglądając się zdjęciom z linków podanych przez kolegę JCB 525 jest to ta sama ładowarka JCB. Widać , że nie może tego sprzedać, ale po co zmienia imiona na tych ogłoszeniach i podaje różną lokalizację, chyba naprawdę sie czegoś boi - może urzędu skarbowego, albo ma już tak zjechaną opinie i renome , że faktycznie ma problem ze sprzedażą . Dziwię się temu Panu z Helenowa, że wchodzi z nim w jakieś układy i pozwala mu chować ten odmalowany kicz u siebie na posesji  widocznie nie wie jaki smród sie za tym pseudo handlarzem ciągnie. Frajer na siłe chce kogos uszczęśliwić i orżnąć to spalone badziewie. Mogę tylko dołączyć się do postu kolegi JCB525 i potwierdzic to co napisał.

Ps. Co do postu kolegi marcinzieliński87 to jest tak jak piszesz i nikt tego nie neguje, widać , ze mówisz szczerze, ja ciebie rozumiem

W najbliższych postach postaram opisac od początku działalność tego pseudo handlarza o którym mowa wyżej, bo naprawde jest o czym pisać , a przy okazji przestrzec ludzi aby omijali go na odległość 

Pozdrawiam. 

#96 Share rysioczesio1

rysioczesio1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 11:39

oszuści maszyn rolniczych - kombajny claas No nie mogę uwierzyć, hahahandlarz z okolic wandowa łapie się wszystkiego,widać ludzie nie są tacy naiwni.Zdrowo objechał cene, wstydu ten człowiek nie ma za grosz, nie interesuje go że pewnie ktoś znowu się zapożyczy i kupi ten nie nadający się do pracy złom pokryty ładną farbą i folią, dla niego to jest temat na raz a biedny klient postawi ten sprzęt w krzakach bo ta maszyna nie nadaje się do pracy.
Odzyskać od niego kasę niemożliwe-schowa się za murami i nie wylezie, nawet ostatnio poborca wody pocałował klamkę od zewnątrz bo go nie wpuścił oczywiście wiadomo dlaczego.Brak słów normalnie brak słów i gdzie to wyprowadził te maszynę normalnie szok

#97 Share mrc1005

mrc1005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 21 wrzesień 2015 - 10:51

zna ktoś tego gościa? opłaca się jechać? bo mam wrażenie że na niektórych zdjęciach siewniki amazonki jakby były trochę malowane ... zbyt ładnie lakier "leży" 

http://olx.pl/oferty/uzytkownik/KmYT/

#98 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 21 wrzesień 2015 - 20:37

za d7 golasa 7200zl troche drogo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#99 Share Dreq50

Dreq50

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 19:56

Witam

Czy ktoś miał jakies doczyniania z firma Claspol dawniej teraz Klasrol Strzelce Opolskie ???