Skocz do zawartości

oszuści maszyn rolniczych - kombajny claas

98 odpowiedzi na ten temat

#61 Share petro2

petro2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 12:45

Witam.

Interesują mnie opinie o tych handlarzach z : Zbuczyna, Garwolina, Kozienic, Zwolenia, Karczmisk Drugich, Modliborzyce?

Będę szukał u nich kombajnu i prosiłbym o opinie na którego uważać a u którego można coś w miarę dobrego kupić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
oszuści maszyn rolniczych - kombajny claas Dzisiaj, 17:45
  •  

#62 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 14:04

Ze dwa lata temu oglądałem ładnego fendta w karczmiskach. Po dwóch dniach od oglądania zdecydowałem się na niego ale było już za późno bo sprzedany, kupiłem u nich za to talerzówke. Jestem z niej zadowolony. Nie miała wad ukrytych. Sprzedający nie schodzi za dużo z ceny, ale maszyny nie wyglądają na jakieś picowane. A o jakiego sprzedawce ze zwolenia ci chodzi? sam jestem ze zwolenia i nie wiedziałem, że tu ktoś handluje kombajnami.

Na temat innych handlarzy się nie wypowiem bo nie miałem do czynienia.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#63 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 18:20

Kupiłem Deutz Fahr 2385 w firmie Danpol z Dziewul. 9 sezonów bez awarii :) Kręcą liczniki jak wszyscy ale z reguły badziewia nie ściągają. Prasa KRONE KR125 też chodzi mi bez zarzutu. Ciągnik Fendt Farmer 312 też od nich i tu niestety się zawiodłem. Nie jest tak kolorowo jak być miało.

#64 Share petro2

petro2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 18:47

W Zwoleniu ktoś sprzedaje coś takiego:

http://olx.pl/oferta...html#a85829e770

#65 Share darek1111

darek1111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 09:09

UWAGA WSZYSCY KUPUJĄCY!

Zbliża się sezon popytu na różnego rodzaju sprzęt rolniczy.

Uważajcie na naszego BOHATERA handlarza z okolic Wandowa, zaczyna wylizywać rany po przejściach z wymiarem sprawiedliwości i znów zaczyna DZIAŁAĆ BEZKARNIE (oczywiście przy pełnym kamuflarzu).  Przez jego sprytne rączki przeszło już kilka maszyn, które nadawały się na złom, ale dzięki użyciu farby i szpachlu, oraz przerabianiu roczników a co za tym idzie atrakcyjnej cenie  niestety w dalszym ciągu znajduje amatorów taniego złomu ,oczywiście jak uprzednio nie rozliczając się z US.

Warto by założyć samorząd obywatelski w celu przestrzegania uczciwych ludzi przed nim. 

Będziemy obserwować w dalszym ciągu jego bezkarną działalność. 

Pozdrawiamy wszystkich kupujących i radzimy omijać szerokim łukiem tego osobnika.

#66 Share rysioczesio1

rysioczesio1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 kwiecień 2015 - 08:38

Witam 

Ten hahahandlarz o którym mowa w temacie ma jeszcze inne uzdolnienia damskobokserskie i nie tylko - powinni go zamknać w zakładzie psych. i leczyć do skutku 

Może dołaczą sie do tematu osoby , które widziały go w akcji - wtajemniczeni wiedzą o co chodzi.

Ps.Współczucie dla najbliższej rodziny i sąsiadów.

Edytowany przez rysioczesio1, 17 kwiecień 2015 - 09:09.

#67 Share TelefonyRadom

TelefonyRadom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 10:43

oszuści maszyn rolniczych - kombajny claas Kojarzy ktoś może 3 braci i ojca z Długiej kościelnej? Ma ktoś opinie?

#68 Share TelefonyRadom

TelefonyRadom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 13:08

http://olx.pl/oferta...html#a91cd9cb67 Ktoś coś wie o nich ? 

#69 Share petro2

petro2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 26 kwiecień 2015 - 16:08

http://olx.pl/oferta...html#5800abe046

Może ktoś coś więcej wie na temat tego kombajnu i jest z okolic?

Moim zdaniem sama cena daje do myślenia.

#70 Share JCB525

JCB525

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 lipiec 2015 - 12:26

Witam przestrzegam przed panem z wandowa, który celowo zmienia swoje konta na olx jak rękawiczki, obecnie ma na sprzedaz ładowarke JCB której stan przed remontem JAK I PO jest w opłakanym stanie - JEST TO TYPOWA SKORUPA CIESZĄCA OKO, wystawia się teraz jako Adam z okolic Koła woj, wlkp , ostrzegam wszystkich kupujących i szukajacych  Ładowarka teleskopowa jcb 525 526, 530 poniżej link do aukcji : 

http://olx.pl/oferta...html#238bbaab77

nie kupujcie od tego gościa maszyn

pozdrawiam mariuszzyczliwy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Jork

Jork

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 11:04

Petro2 z tymi osobami nie miałem do czynienia ale chciałbym ostrzec przed nieuczciwą firmą LandTechnik Namysło koło Kędzieżyna-Koźla, która ma takie same metody "upiększania" starego złomiarstwa o jakich pisał kolega darek1111. Szpachla i lakier upiększają ten niemiecki i francuski szrot. Firma jest ukierunkowana sprzedawaniem kota w worku i liczy się tylko kasa i wyjazd "sprzętu" za bramę - nieistotne to czy klient dojedzie tym do domu.

#72 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 19:42

Ludzie a czego wy się spodziewacie? Przecież oni muszą na czymś zarabiać. Popatrzcie np na agriaffaires ile kosztuje dany sprzęt. często we Francji czy Niemczech jest droższy niż w Polsce. Oczywiście mówię o sprzęcie zadbanym z oryginalnym przebiegiem. Na takim sprzęcie handlarz nie zarobi. Dlatego handlarze biorą tanie sztuki z dużym przebiegiem, zniszczone lub zepsute. I na tym dopiero mogą zarobić. Sprzęt kupiony u takiego handlarza to ruletka jak zresztą każdy sprzęt używany kupiony nawet u sprzedającego rolnika. Z tym wyjątkiem, że handlarz często zna stan sprzętu i świadomie go zataja. Chociaż robi to też wielu rolników. Jak handlarzowi uda się naprawić lub sprzęt nie jest poważnie zużyty to nabywca się cieszy. Jak ktoś wyżej pisał. Jak trafisz na szrota, jak ktoś kupił wyżej traktor to masz problem.

Jeśli chodzi o Zbuczyn to różnie tam można trafić. Jedni się cieszą jedni płaczą. Jak widzisz na zdjęciach 13 letnie fendty z błyszczącym lakierem, nowymi oponami i przebiegiem 4 tys mth. To długo zastanawiać się nie trzeba. Koleś kupił tam jd 6920. Niby ładny w oryginale 03r. Przywieźli mu na lawecie zimą. Trochę pojeździł. Ale gdy się zrobiło ciepło zaczęły się problemy. Zostawił w serwisie 20 tys. A ciągnik niby nie całe 6 tys mth.

Nie oszukujmy się maszyna rolnicza to nie samochód, który mógł się po kilku latach znudzić. Maszyny się nie nudzą w większości przypadków sprzedawane są na zachodzie z powodu zużycia.

Edytowany przez hubertuss, 12 lipiec 2015 - 19:47.

#73 Share Igor03

Igor03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 21:16

A ja chcę ostrzec przed handlarzem z Browinica Polskiego  woj Opolskie a nazywa się HOPPE Robert gościu jest OSZUSTEM, KŁAMCĄ,  NIE SŁOWNY, CWANIAK !!!!!!!!!!!! 1 maszynę robi z 10 maszyn. Ja niestety dałem się nabrać i kupiłem kombajn claas 108 maxi , gdy podpisywaliśmy umowę on jak i jego ojciec zapewniał nas kombajn idealny tylko wsiadać nasmarować i jechać a okazało się ,że tak nie do końca !! Mianowicie mam problemy z hederem , heder krzywy , nie podnoszą motowidła , nie przyspieszają ani nie zwalniają motowidła  ( prawdopodobnie silniczek elektryczny spalony) zębatki krzywe łańcuchy mi spadają (motowideł) i jeszcze parę spraw związane z elektryką . Po 20 telefonach odebrał i powiedziałem mu co jest nie tak ,że jeżeli tych usterek mi nie naprawi to mu maszynę oddaję bo nie tak  się umawialiśmy i  jeszcze co o nim myślę to mi powiedział ,że mam  spierdal.......i się odłączył. Żniwa się zbliżają a ja mam nie sprawną maszynę. Czy coś mogę nie uczciwemu handlarzowi zrobić a może ktoś miał podobną sytuację?.

#74 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 22:07

Kolego Igor po prostu dałeś się nabrać na bajer..... się nie obraź ale jak można być tak naiwnym i nie sprawdzić czy wszystko działa?  Następnym razem radzę zapłacić tysiąc dla serwisanta który pojedzie, zbada maszynę i wtedy można kupować, a nie kupić złom na którym można stracić nawet kilkadziesiąt tys. w żniwa bo kombajn będzie stał.....

#75 Share rysioczesio1

rysioczesio1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 16 lipiec 2015 - 11:52

oszuści maszyn rolniczych - kombajny claas Witam
Dołączając się do postu kolegi JCB525-mariuszzyczliwy odnośnie ładowarki teleskopowej Jcb wystawionej na olx to mogę dodać tylko tyle że jak ktoś kupi tę maszynę to będzie musiał głęboko zajrzeć do portfela,oj głęboko -zatarty silnik naprawiony powierzchownie,uszczelniana pompa wtryskowa, połatana instalacja elektryczna oraz wiele innych dziwnych napraw(piękny lakier i naklejki) nic nie zmienią ponieważ maszyna była po całkowitym spaleniu, faktycznie skorupa która cieszy oko.
Ktoś wtopi w tę maszynę ładną kasę.
Gościu po odczytaniu tego postu chyba wycofał ogłoszenie z olxa czyżby się czegoś bał?
Pewnie będzie znów kombinował z komisem w Łapczycy albo innym.
Ale jak to mówią tonący brzytwy się chwyta....i pies go trącał...

#76 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1710 postów

Napisany 16 lipiec 2015 - 21:26

A ja chcę ostrzec przed handlarzem z Browinica Polskiego  woj Opolskie a nazywa się HOPPE Robert gościu jest OSZUSTEM, KŁAMCĄ,  NIE SŁOWNY, CWANIAK !!!!!!!!!!!! 1 maszynę robi z 10 maszyn. Ja niestety dałem się nabrać i kupiłem kombajn claas 108 maxi , gdy podpisywaliśmy umowę on jak i jego ojciec zapewniał nas kombajn idealny tylko wsiadać nasmarować i jechać a okazało się ,że tak nie do końca !! Mianowicie mam problemy z hederem , heder krzywy , nie podnoszą motowidła , nie przyspieszają ani nie zwalniają motowidła  ( prawdopodobnie silniczek elektryczny spalony) zębatki krzywe łańcuchy mi spadają (motowideł) i jeszcze parę spraw związane z elektryką . Po 20 telefonach odebrał i powiedziałem mu co jest nie tak ,że jeżeli tych usterek mi nie naprawi to mu maszynę oddaję bo nie tak  się umawialiśmy i  jeszcze co o nim myślę to mi powiedział ,że mam  spierdal.......i się odłączył. Żniwa się zbliżają a ja mam nie sprawną maszynę. Czy coś mogę nie uczciwemu handlarzowi zrobić a może ktoś miał podobną sytuację?.

rękojmia kupna -sprzedaży obowiazuje jak masz umowe ale z takim gościem nie wygrasz powie Ci że przed kupnem zapoznaleś sie ze stanem faktycznym a jak sie kupuje taki sprzet to warto wydać kilka stów na jakiegoś dobrego mechanika zeby wszystko sprawdził

ZETOR TEAM

#77 Share darek1111

darek1111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 lipiec 2015 - 10:57

Witam.

Widzę , że handlarz z okolic Wandowa został zdemaskowany tym razem jako Adam z okolic Koła, ciekawe kim będzie następnym razem, może przedstawi się jako Joker  albo inny wynalazek. Szkoda że znów kogoś napasie tym złomem i będzie się z tego śmiał.

Dobrze że Pan elektryk ,który naprawiał mu instalację potraktował go odpowiednio finansowo. Tak trzymać. 

Puki co w dalszym ciągu będziemy obserwować jego wywrotową działalność.

#78 Share Jork

Jork

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 lipiec 2015 - 08:47

Igor03 masz rację kolego, byłem również u tego handlarza z Borowca Polskiego. Sądząc po sprzęcie ( szrot ) który u niego widziałem i po rozmowie z nim mogę potwierdzić Twoje słowa - oszust i kłamca. Nie polecam innym rolnikom zakupu maszyn u tego człowieka. Niestety nie spotkałem się z taką sytuacją najlepiej byłoby to skonsultować z prawnikiem, 50 złotych za poradę nie robi większego wrażenia przy takiej sumie lub darmowym kosztem z rzecznikiem praw konsumenta.

#79 Share rysioczesio1

rysioczesio1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 31 lipiec 2015 - 08:14

I niestety hahahandlarz z okolic wandowa znów opendzlował spaloną skorupę jcb - ok dwa tygodnie do tyłu  w nocy  na jego chaziajstwo z tyłu podjechała autolaweta zapakowali ładoware i poszła do żyda -scena jak z kryminalnego matrixa ( ale ludzie na wsi widzą wszystko).

Może ktoś wytłumaczy jak to jest , że gościu  kupuje spalone maszyny po cenie złomu, coś co już nigdy nie powinno trafić do eksploatacji jest picowane malowane naprawiane powierzchownie  i  idzie znowu w obieg  za całkiem fajne pieniądze . Szkoda że te maszyny są nie rejestrowane , nie trzeba robić żadnych przeglądów( jak pług) i nie ma nad tym żadnej kontroli. Znalazł sobie sposób na życie . Ale wszystko jest do czasu bo jak kogoś kiedyś zabije taka wyciągnięta z grobu trechina to może ktoś w końcu zajmie sie tym tematem na poważnie . Szkoda , że cały czas znajdują sie naiwni  amatorzy takiego złomu. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Mich3P

Mich3P

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 90 postów

Napisany 07 sierpień 2015 - 10:21

A ja chcę ostrzec przed handlarzem z Browinica Polskiego woj Opolskie a nazywa się HOPPE Robert gościu jest OSZUSTEM, KŁAMCĄ, NIE SŁOWNY, CWANIAK !!!!!!!!!!!! 1 maszynę robi z 10 maszyn. Ja niestety dałem się nabrać i kupiłem kombajn claas 108 maxi , gdy podpisywaliśmy umowę on jak i jego ojciec zapewniał nas kombajn idealny tylko wsiadać nasmarować i jechać a okazało się ,że tak nie do końca !! Mianowicie mam problemy z hederem , heder krzywy , nie podnoszą motowidła , nie przyspieszają ani nie zwalniają motowidła ( prawdopodobnie silniczek elektryczny spalony) zębatki krzywe łańcuchy mi spadają (motowideł) i jeszcze parę spraw związane z elektryką . Po 20 telefonach odebrał i powiedziałem mu co jest nie tak ,że jeżeli tych usterek mi nie naprawi to mu maszynę oddaję bo nie tak się umawialiśmy i jeszcze co o nim myślę to mi powiedział ,że mam spierdal.......i się odłączył. Żniwa się zbliżają a ja mam nie sprawną maszynę. Czy coś mogę nie uczciwemu handlarzowi zrobić a może ktoś miał podobną sytuację?.

Jako kupując sprzęt od handlarza masz prawo do zwrotu w ciagu miesiąca. Niestety są takie usterki których na placu nie wykryjesz..