Skocz do zawartości

oszuści maszyn rolniczych - kombajny claas

98 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 czerwiec 2014 - 16:06

oszuści maszyn rolniczych - kombajny claas Przykra sprawa, że ludzie rzeźbią takie wraki i sprzedają je za duże pieniądze innym nieświadomym osobą, w moim przypadku nie jest lepiej, niestety Mariusz z Wandowa po ostatniej wizycie dalej smiał się w najlepsze, że trzeba było się znać, patrzeć itp. itd. no ale już niedługo jego piękny uśmiech i wyborne poczucie humoru zniknie mu z twarzy ;)

Edytowany przez mmilanowski, 24 czerwiec 2014 - 17:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
oszuści maszyn rolniczych - kombajny claas Dzisiaj, 07:59
  •  

#42 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 22:17

oszuści maszyn rolniczych - kombajny claas Ja pierwszy i ostatni raz kupiłem maszyn z ogłoszenia nie ogladając jej na żywo bazując tylko na zapewnieniach sprzedającego i zdjęciach przysłanych przez niego.
kupiłem tak prasę NH 650 miała być w stanie podpinać i jechać w pole . Gościo miał zrobic zdjecia z miejsc gdzie prasa jest najbardziej zuzyta lub sa jakieś spawy. Oczywiście dostałem zdjęcia tylko nie z miejsc gdzie były spawy a troche takich miejsc było min. zawiasy komory prasowania.
Pierwsza zrobiona bela i wypadł z łozysk pierwszy wał :D . i zamiast jechać prasować słomę to trzeba było prasę rozebrać prawie na części pierwsze.
Prasę przywieźli w srodku nocy żebym nie widział jaki to złom , dopiero rano szczena opadła :D
Prasa nie była droga ale mówiłem jak człowiekowi że potrzebuje prasy żeby podpiąć i jechac w pole bo żniwa za pasem i nie ma czasu na remonty. Prasę zrobiłem i chodzi do tej pory ale kosztowało mnie i nie tylko mnie troche nerwów bo naumawiałem ludzi że zabiore od nich słome a tu po zniwach a prasa w częściach.
Nie wiem czy ten pan jeszcze handluje a chodzi o pana Modrzejewskiego z Żydowa czy z pod Żydowa.

#43 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 22:27

oszuści maszyn rolniczych - kombajny claas heh ja 2 lata temu kupiłem prasę (i to nie najtańsza, bo za 25k), której po wyjechaniu w pole i zrobieniu kilku bali wyrwał sie cały dyszel tuż przy główej ramie.
Okazało sie, ze jeździła gdzieś na łąkach i topieliskach i jest porozciągana i porozrywana, a wszystkie spawy (dość nieudolnie wykonane) były ładnie zakitowane i pomalowane, zeby w oczy sie nie rzucały)

Sporo mnie kosztowało czasu i energii naprawa tego, ale od czasu porządnego pospawania i wzmocnienia jakos wszystko działa.

ps
maszyna była od rolnika, któremu dość dobrze z oczu patrzyło i w życiu nie spodziewąłbym sie że to taki krętacz.
Też miałem oczywiśie zakładać i jechać w pole, bo on jeszcze przed paroma dniami kręcił nią kiszonke i było wsio ok.

I tym oto sposobem sie nauczyłem, ze nikomu nie wolno ufać. Nie ważne co by opowiadał i jak sie zaklinał, ze nie kłamie.
A kupowanie w ciemno to już w ogóle proszenie sie o kłopoty.

Edytowany przez nunu85, 22 czerwiec 2014 - 22:31.

#44 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Zainteresowania:Maszyny i buggy ,Konie

Napisany 04 lipiec 2014 - 15:44

oszuści maszyn rolniczych - kombajny claas Podoba mi się słowo jak będzie zle to sprzedam (kupujcie tylko od chłopa ) wszyscy wszystkich chcą zrobić na szaro .Panowie wszyscy jesteśmy tacy sami .pozdrawiam tych którym się udało kupić dobrą maszynę .A po pierwsze nikt w łożysku czy w części nie siedzi że wie kiedy się zepsuje .A nasza narodowa uczciwość mówi sama za siebie.

#45 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 15:54

oszuści maszyn rolniczych - kombajny claas ja jak kupowałem ciągnik to jeżdziłem tylko po gospodarstwach i trafił mi się bardzo dobry ciągnik,ale gospodarz to mówił ,że nie będę żałował jak go kupię bo mówił ,że sprzedaje go tylko dlatego iż nie ma na ratę do banku za nowy ciągnik.tak jak mówił nie mam do niego żadnych zarzutów.A handlarzy to omijam z daleka lepiej pojeżdzić trochę niż dać handlarzowi zarobić.

#46 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 20:57

oszuści maszyn rolniczych - kombajny claas Tanich okazji niema i tyle, nikt nie handluje dla idei tylko chce zarobic jak najwiecej ... Kilka lat temu kolega szukał naczepy firany i jezdziliśmy po handlarzach, były ładnie pomalowane, lampki, obrysówki, wszystko pieknie ładnie ale mechanicznie szrot ..... Pojechaliśmy do niemiec i tam sie okazało że zadbane sztuki są jeszcze droższe niż u nas w polsce, nawet niemiec nie odda za pół darmo dobrego towaru, więc nie trudno sie domyślic co i za jakie pieniądze kupują handlarze ze jeszcze na tym w pl zarabiają, podałem przykład na naczepie ale to samo sie tyczy maszyn rolniczych, samochodów itd..... Ja nie zamykam wszystkich handlarzy do jednego worka bo są też uczciwi, np. w mojej miejscowości jest jeden co handluje ciężarówkami i ciągnikami, sprzzęty na placu są zadbane ale ceny są też adekwatne do stanu i jakości towaru, ale jak sam stwierdził, nie narzeka. 5 lat temu kupiłem kombajn jd od pewnego handlarza i też dałem więcej niż normalnie stały, ale opłacało sie, kombajn był zadbany i przez ten czas wymieniłem tylko dwa paski i pompe wody .... tak ze uważam że lepiej kupic drożej i dobry egzemplarz niż wypatrywac taniej okazji bo wieksze jest prawdopodobieństwo wpakowania sie na mine.....pozdrawiam:)

#47 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 sierpień 2014 - 19:36

oszuści maszyn rolniczych - kombajny claas Witam po dalszej walce z nieuczciwym handlarzem jesteśmy na etapie wszczęcia śledztwa przez prokuraturę jak myślicie czy nieuczciwy sprzedawca dostanie nauczke ? nie ukrywam, że nie odpuszcze gościowi i beknie za swoje przekręty

#48 Share darek1111

darek1111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 13:56

oszuści maszyn rolniczych - kombajny claas Toś pan się na tego handlyrza zawziął ostro- musiał panu ostro wejść za skóre , ale tak powinni robić wszyscy może wtedy nauczyłoby to co niektórych nieuczciwych pozerów uczciwego i rzetelnego podejścia do pracy na roli - jestem ciekawy końca efektu pańskich działań-pozdrawiam

#49 Share dwojakowski

dwojakowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 15:00

Witam po dalszej walce z nieuczciwym handlarzem jesteśmy na etapie wszczęcia śledztwa przez prokuraturę jak myślicie czy nieuczciwy sprzedawca dostanie nauczke ? nie ukrywam, że nie odpuszcze gościowi i beknie za swoje przekręty

Trzymam kciuki

#50 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 październik 2014 - 20:12

Toś pan się na tego handlyrza zawziął ostro- musiał panu ostro wejść za skóre , ale tak powinni robić wszyscy może wtedy nauczyłoby to co niektórych nieuczciwych pozerów uczciwego i rzetelnego podejścia do pracy na roli - jestem ciekawy końca efektu pańskich działań-pozdrawiam

Witam serdecznie można tak powiedzieć, że handlarz zalazł mi za skórę, podczas zakupu wspominałem mu słowa, że jak będzie coś nie tak z maszyną to nie odpuszczę .... no i niestety wykrakałem a słowa dotrzymuje :) z nowości w sprawie ostnio zawitał rzeczoznawca powołany przez prokurature i niestety sprzedający, który ostro szedł w zaparte, że maszyna była wporządku, że o niczym nie wie, że taką zakupił itp. itd. z uśmiechem to piszę bo sprzedający bardzo ale to bardzo się zdziwi :) biegły stwierdził jednoznacznie - ale tutaj szegółów nie zdradzę bo oszust z wandowa napewno śledzi forum więc go serdecznie pozdrawiam. Trochę ta sprawa już trwa ale myślę, żę o swoje racje trzeba walczyć i mam nadzieję, że sprzedający mi tą maszynę cwaniaczek ostro beknie za swoje hamskie przekręty i wciskanie kitu, ostatecznie wszysztko zakończy się nieprzyjemnie dla oszusta z wandowa :) jak to mówią trafiła kosa na kamień ! o dalszych postępach w sprawie myślę, że napiszę za jakiś czas

pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 28 październik 2014 - 21:19

Widze że nie tylko ja jeździłem do cygana z Różyny. Uważajcie na gościa ja też tam jeździłem pare lat temu i to od razy  z serwisantem obejrzeć 6930. Na początku miło i fajnie się rozmawiało ale jak dałem serwisanta z laptopem i późno się zrobiło bo jakieś błędy i cuda nie widy wyskakiwały to gościu marudził że nie ma czego tu szukać bo jak nowy jest i chciał umowe spisać bo się spieszył... Wsiedliśmy do samochodu i już nas nie było..... Mechanicy co tam robią milczą jak grób i nawet za kase nic nie powiedzą a jak się pokręciłem przy warsztatach to pełno John Deerów w kawałkach. Mało tego nawaliło mi auto 50km od jego firmy i poprosiłem go o pomoc to się wykręcił i nawet pracownika nie wysłał ani nic ham jeden. Tak dba o klienta.  Nigdy w życiu więcej nie pojade i wy też się nie wybierajcie. Kupiłem w końcu 6930 w Świątnikach koło Poznania już chyba 5lat go mam i żadnej awarii... Polecam tego gościa, też taki cyganowaty z wyglądu  ale uczciwy, nie ma warsztatu, ojciec tylko jego chodzi z puszką farby i cięgła bądź obciążniki podmaluje ale to błachostka. Sprowadza on także na zamówienia. Mam zamiar wybrać się do niego ponownie bo szukam tym razem 7930..... Mało tego u niego wszystkie ciągniki są po wymianie wszystkich płynów i olei oczywiście prze John Deera. Naprawdę warto.

#52 Share Skibal

Skibal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 09:55

Apeluję byśmy nie wrzucali wszystkich handlarzy i wszystkich rolników do jednego worka! W Srebrnej Górze pow Ząbkowicki kilku braci sprowadzają kombajny z zagranicy. I słuchajcie nie słyszałem by ktoś narzekał na ich sprzęt! Nie mam zamiaru robić nikomu reklamy ale szanujmy siebie nawzajem i po to jest to forum by rolnicy z całego kraju mogli sobie pomagać. Natomiast w Damasławku jest pewien pan, który zawsze przytrzymuje ciągnik dłóżej nić umówione 2 tyg, a żeby ukazać "swoją" dobroduszność to pomimo awarii na drodze ciężarówki - lawety to ciągnik jeszcze dziś będzie u gospodarza. Suma summarum późnym wieczorem na podwórko zajeżdża laweta na niej pięknie prezętujący się ciągniczek, którego wad nie sposób wymienić oraz niemożliwe jest zobaczenie jego defektów w świetle żarówki tudzież latarki... To są typowe sztuczki oszustów. Są też przypadki, gdzie pomimo nie porozumieniu się w sprawie kupna gospodarz poczęstuje herbatą obiadem a może i nawet kieliszkiem %% i takich ludzi się ceni ;) Nie mniej jednak sprawa jest bardzo prosta - Chcesz sprzęt taki, którym bez zaglądanie wjedziesz w pole? LIcz się z większym kosztem 

#53 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 22:35

Jakie opinie o firmie KRUQ?

#54 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 16:35

Panowie mam pytanko , jestem na etapie kupna rozrzutnika Fortschritt t -088 może wiecie która z firm ogłaszających się na Allegro czy OLX jest żetelna pod względem odnowy całkowitej takiego rozrzutnika .Może ktoś był albo kupował z pewnego żródła bo ceny są zróżnicowane od 28 tyś do 38 niby na nowej ramie .Jak to jest naprawdę za wszystkie wskazówki będe wdzięczny . Pozdrawiam

#55 Share grzesiuc2

grzesiuc2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 13 styczeń 2015 - 21:34

Witam. Szukam jakiś opinii o firmie Aron z Orchowa koło Łasku.

http://www.aron.pl/

Handlują kombajnami, w większości Claas. Oglądałem Dominatora 78, 1990. Rzuciłem okiem tylko z grubsza bo już przed zmierzchem. Trochę przerażał mnie widok kilkunastu szrotów rozbieranych na cześci. Ma ktoś jakieś opinie o tej firmie. Bardzo mi zależy na odpowiedzi.

Zapraszam do obejrzenia:

olx(kropka)pl/oferta/sampo-rosenlew-600-CID757-ID4Sl8H.html

#56 Share blawatek98

blawatek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,motoryzacja, Zetor Team

Napisany 13 styczeń 2015 - 22:03

oszuści maszyn rolniczych - kombajny claas Jako że mieszkam blisko handlarza z Wysokiej, jak i z Różyn to szczerze nie polecam. W Wysokiej są picowane złomy, a w Rożynach to cuda na kiju się dzieją a do tego sprzęt przed sprzedażą robi u pana właściciela na ponad 1000 ha ziemi ;)
KPZ "Zetor Team"-Prezes
http://www.agrofoto....adaczy-zetorow/ Posiadacze zetorów zapisywać się :)

#57 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 14 styczeń 2015 - 14:34

Apeluję byśmy nie wrzucali wszystkich handlarzy i wszystkich rolników do jednego worka! W Srebrnej Górze pow Ząbkowicki kilku braci sprowadzają kombajny z zagranicy. I słuchajcie nie słyszałem by ktoś narzekał na ich sprzęt! Nie mam zamiaru robić nikomu reklamy ale szanujmy siebie nawzajem i po to jest to forum by rolnicy z całego kraju mogli sobie pomagać. Natomiast w Damasławku jest pewien pan, który zawsze przytrzymuje ciągnik dłóżej nić umówione 2 tyg, a żeby ukazać "swoją" dobroduszność to pomimo awarii na drodze ciężarówki - lawety to ciągnik jeszcze dziś będzie u gospodarza. Suma summarum późnym wieczorem na podwórko zajeżdża laweta na niej pięknie prezętujący się ciągniczek, którego wad nie sposób wymienić oraz niemożliwe jest zobaczenie jego defektów w świetle żarówki tudzież latarki... To są typowe sztuczki oszustów. Są też przypadki, gdzie pomimo nie porozumieniu się w sprawie kupna gospodarz poczęstuje herbatą obiadem a może i nawet kieliszkiem %% i takich ludzi się ceni ;) Nie mniej jednak sprawa jest bardzo prosta - Chcesz sprzęt taki, którym bez zaglądanie wjedziesz w pole? LIcz się z większym kosztem 

Zgadzam się nie wszyscy są jednakowi.

Kolego możesz podać który w tym Damasławku jako że czasami tam bywam to dobrze by wiedzieć na którego zwrócić uwagę.

Może być na PW.

@blawatek98

Potwierdzam w Różynach się naciąłem.Miał być piękny Mf,gość zapewniał że jak z fabryki więc pognałem tam.Po zajechaniu i ujrzeniu tego ciągnika o mało nie usiadłem.Z ciągnika się lało,koło każde inne.Szkoda było mojego czasu i paliwa.

Edytowany przez KRISS75, 14 styczeń 2015 - 14:37.

#58 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 19:16

Szkoda czasu i pieniędzy żeby jeździć po handlarzach. Lepiej rozejrzeć się i kupić bezpośrednio od rolnika. Na gospodarstwo się pojedzie, z właścicielem pogada to od razu widać co za gość i ile ma ha. Często maszyny są zadbane bo sami gospodarze nimi robią za które zapłacili. Teraz coraz więcej jest takiego sprzętu a przed nami nowy PROW także będzie jeszcze więcej. Już wyprzedaje dużo rolników maszyny ze starego PROWu albo z SPO które było ładne pare lat temu.

#59 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 14 styczeń 2015 - 19:25

Witam. Szukam jakiś opinii o firmie Aron z Orchowa koło Łasku.

http://www.aron.pl/

Handlują kombajnami, w większości Claas. Oglądałem Dominatora 78, 1990. Rzuciłem okiem tylko z grubsza bo już przed zmierzchem. Trochę przerażał mnie widok kilkunastu szrotów rozbieranych na cześci. Ma ktoś jakieś opinie o tej firmie. Bardzo mi zależy na odpowiedzi.

to starzy manipulanci...podmaluja i opychaja...w dodatku vat pakuja i są drodzy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 22:55