pitras

Jałówki hodowlane

Polecane posty

franex    0

Według mnie tez się nie opłaca opasać jałówek, i zastanowiłbym się czy warto kupować odsadki mieszańce(byczki) i płacić po 1400zł skoro za grosze można kupic cielaki hf (np. 500zł miesięczny cielak), i na takim cielaku choć może troche mniej dostaniemy na skupie jesteśmy na samym początku jakies 800zł do przodu. Zostawiam czasami byczki hf do opasu i jeśli sztuka jest zdrowa to i przyrosty zadowalają. Co do jałówek to lepiej zacielać i sprzedawać, ale czasami jest tak że ciężko sprzedać za dobrą cenę lub wogole ciężko szprzedać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85    0

Franekx byczki teraz w cenie za hf krzyczą nawet 650 zł . za tygodniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franex    0

pawel85 jak napisałeś "krzyczą" 650zł ale tygdniowe to kupisz za ok.300-400zł ja jestem z Podlaskiego tereny Zabrów-Wysokie Mazowieckie i wiem że znajomi po cielaki jezdzą pod Suwałki to tam jeszcze taniej.

Ale nie zaśmiecajmy wiecej tematu bo jest on o opasaniu jałówek.

Edytowano przez franex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proximaplus    11

U mnie w okolicy chodzą po 5,5tyś rasa simentaller mleczny.


Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica pod względem wydajności między simentaller mleczny a HF?


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariox    4

Witam: Koledzy mam do was pytanko mam jałówke hodowlaną 4 miesiące cielną, ile za nią moge dostać? Wydajność matki w pierwszej laktacji 6300 w drugiej będzie coś koło 7500.

Edytowano przez mariox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

a jeśli kupujecie jałówki hodowlane to czy ktoś z was ubezpiecza je sobie ? w transporcie i od nieszczęśliwych wydarzeń


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proximaplus    11

Jaka jest różnica pod względem wydajności między simentaller mleczny a HF?

 

Wydajność HF jest taka sama .U mnie w okolicy simentaller-y dają po 35-40 litrów mleka dziennie,tyle samo co HF.


Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franex    0

Wydajność HF jest taka sama .U mnie w okolicy simentaller-y dają po 35-40 litrów mleka dziennie,tyle samo co HF.

 

heheh :lol: dobre :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

koledzy a ile mogę zawołać za pierwiastkę świeżo wycieloną mieszanka z HF ładna duża krowa, cielak byczek. Sąsiad mówił że teraz są wysokie ceny więc koło 5tyś. mówić ale czy to prawda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiceroj    0

Czy ktos z was sprzedawal lub kupowal jalowki hf jakie so teraz ceny jalowek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Czy ktos z was sprzedawal lub kupowal jalowki hf jakie so teraz ceny jalowek

Niby cena jest, ale kupujących takich którzy faktycznie chcą kupić nie ma.

Telefony się urywają, jałowica z obory ze średnią 8.500l, z wycieleniem na sierpień, z ceną 3.600 zł jak stała tak stoi. Więc jest popyt czy go nie ma ?


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Moja ciotka teraz dwie jałowice HF-ki na początek lipca sprzedała po 3.5tys od sztuki i nikt nawet się nie targował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cygber    0

Siewca na kiedy ma termin ta jałówka??

Napisz jak możesz skąd jesteś.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiceroj    0

Czy ktos z was moze podac gdzie moge znalesc aktualne ogloszenia o sprzedaży jalówek hf wysoko cielnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stas1506    1

Witam. tak jak w temacie chciałbym się dowiedzieć (głównie od osób które kupiły takie sztuki) jaka jest cena za te jałówki hf załużmy że z terminem wycielenia ok 1 msc. Czy opłacalna jest takiego rodzaju hodowla? No i w jakim wieku można zacielać jałówki?.

 

 

 

Pozdro :huh:

 

WITAM!! Właśnie,wystawiłem jałówkę na Giełdzie AgroFoto za 6500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Siewca na kiedy ma termin ta jałówka??

Napisz jak możesz skąd jesteś.

Pozdrawiam

Właśnie znalazła nabywcę.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Witam jak jest ktos zainteresowany to mam na sprzedaz 3jałówki cielne mleczne i krowe.

 

 

KONRAD pilnie kupi i oferuje od 4.5 tys . za szt. cielność 2-6 miesięcy

tel.728 816 891 600 914 087


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio87    8

SIEWCA Dzieki wielkie za informacje tylko moje sa bez papierow tzn nie hodowlane a oni chyba takich nie kupuja co nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj