Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jałówki hodowlane

629 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Folenka

Folenka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:muzyka, grafika, siatkówka, psy

Napisany 13 listopad 2010 - 21:44

Jałówki hodowlane Chyba podstawą do sprawdzenia czy to jest dana sztuka, która figuruje w dokumentach, jest badanie krwi. U mnie część jałówek miała takie przeprowadzane, konkretnie pod kątem tego czy dana sztuka jest potomkiem podanych rodziców. Niestety nie pamiętam kosztów tego badania, bo było to ze 3/4 lata temu. A czy jest dobra? Chyba można to określić, ale tylko "prawdopodobnie", na podstawie dokumentów, które "prawdziwy hf" powinien posiadać. A reszta "wyjdzie w praniu"...
Sprzedam jałówkę wysokocielną i cieliczkę HF, ogłoszenie w dziale Giełda.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jałówki hodowlane Dzisiaj, 05:31
  •  

#162 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 13 listopad 2010 - 22:12

Jałówki hodowlane Zamierzasz kupić od rolnika który ma oborę pod kontrolą czy w firmie zajmującej się sprzedażą jałówek? Z polskiej hodowli czy importy?
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#163 Share kazikrol

kazikrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo,

Napisany 14 listopad 2010 - 00:19

Jałówki hodowlane @aster453 nie kupuj nigdy krów z obcego stada, jałówki wysokocielne tak, ale nie krowy
My jak kupowaliśmy jałówki wysokocielne to patrzeliśmy na wydajności matki, i braliśmy weterynarza a by przebadał daną sztukę takie badanie kosztuje chyba coś ok 100/150zł

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 11:49

Jałówki hodowlane Waśnie znalazłem taką stronkę www.prokmed.pl warmia mazury pewnie i mają też sprowadzane, Nie tylko jałówki stare już przerabiałem

#165 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 614 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 11:14

Jałówki hodowlane Najlepiej wyjdziesz kupując przez tego kolesia z pfhbipm (w mojej okolicy p.Molenda) od małych rolników, tj takich co maja 10-40 krów, z tego co wiem to kilka razy w roku jeżdżą i kupują ostatnio dawali 3500 za jałówkę po wycieleniu(kilka dni) a cielak zostawał lub 4000-4200 taka tuz przed wycieleniem

#166 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 11:38

Jałówki hodowlane Co to jest pfhbipm ?

Edytowany przez andrzej2110, 15 listopad 2010 - 16:45.
Cytowanie poprzedniego posta

#167 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 12:09

Jałówki hodowlane Koledze grzegorz132 chyba chodzi o to http://www.pfhb.pl/

#168 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 13:28

Jałówki hodowlane No fajnie tylko w jaki sposób można znaleźć takiego gościa np. w Małopolsce. Dzwoniłem do pfbcośtam ale oni nie zajmują się handlem olny pośredniczą w więc jeśli sobie kupię to oni mogą mi obiąc stadoczy krowę i dopiero powiedzieć wtedy to i ja już będę wiedział co zacz ta krowa znaczy

#169 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 17:00

Jałówki hodowlane Ale chcesz kupić mieszańca z dużym dolewem HF? Nie zawsze to ze matka jakiejś jałówki dawała 9 tys na laktacje oznacza, ze ona będzie doiła podobnie, dużo to się ma żywieniem i dobrostanem jaki zapewnisz mećce. A wiadomo ze HF dosc delikatna i wrażliwa rasa krów. Moim zadaniem to poszukaj gdzieś w dalszej okolicy czy jakiś większy rolnik nie sprzedaj żeńskiego materiału hodowlanego.
U nas jedna firma sprowadza jałówki gdzieś z Żuław i można jechać samemu je wybrać, ale warunek jest taki ze trzeba wziąśc minimum 10 sztuk, a cena jednej 5,5/6tyś zł. A jak chcesz kupić mniej to niestety oni coś przywiozą...

#170 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 09:39

Jałówki hodowlane A co o tych sądzicie warte kupna czy nie ???? http://www.agrotrade...lane_hf__kredyt http://www.agrotrade...lane_hf__kredyt

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share adamo91

adamo91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 11:35

Jałówki hodowlane Witam chciałbym się spytać czy ktoś kupował jałówki simental z tej firmy http://jalowice.pl/ i chciałbym się dowiedzieć jak wygląda z nimi współpraca. Dowiadywałem się trochę o tych jałówkach to matki były sprowadzane z Czech a one już się urodziły w Polsce
jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

#172 Share maxio

maxio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 22:23

Jałówki hodowlane Ja mam do sprzedania dwie jałówki cielne bez papierów, termin wycielenia początek kwietnia. Cena 4000tys zł do niewielkiej negocjacji.

#173 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 23 styczeń 2011 - 18:51

Jałówki hodowlane Witam :) W jakiej cenie teraz u was jałówki wysokocielne HF?? Bo na koniec marca początek kwietnia by musiały iść bo nie ma kto doić :lol:

#174 Share Przemo

Przemo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 21:37

Jałówki hodowlane 2 miesiące temu kolega kupował cielne na marzec - kwiecień średnio po 3000-3200 zł

#175 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 21:58

Jałówki hodowlane ileeeeeeeee??????? No bo mnie hu.... strzeli a pacjenty (handlarze) mówią ze max 2,5tys jak duża jest ;[

#176 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 24 styczeń 2011 - 09:51

Jałówki hodowlane No tak filipoo a z papierami masz te jałówki, ja chciałem sprzedać dwie jałówki niedawno i chciałem po 4,5 tys tylko (z papierami i pochodzeniem) wydajność matek to 10tys i 12 tys ale przyjechali kupcy jedni drudzy cwaniaki z Podlasia i dawali po 3,5 wiec wygnałem z podwórza, jak ktoś chce dobra sztukę to na targu nie kupi nie ma co się oszukiwać.

#177 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 23:20

Jałówki hodowlane tzn tylko paszporty mam. napewno od dobrych krówek ;) ile dokładnie nie wiem ale jego rodzinka on, zona, córka, zadowoleni i powiem ze dobrze im sie zyje jak cos potrzeba to bach do banku po kase :lol: nie no gósciu 40 pare sztuk ma tzn miał i ciagle dokupywał nowa obore postawił i niiby kredytu nie miał :o

#178 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 23:43

Jałówki hodowlane Dzisiaj sprzedałem dwie sztuki z papierami po 4,5 tys. za sztukę rewelacja to nie jest no ale handlarz też musi zarobić B)

#179 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1163 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 25 styczeń 2011 - 02:49

Jałówki hodowlane

No tak filipoo a z papierami masz te jałówki, ja chciałem sprzedać dwie jałówki niedawno i chciałem po 4,5 tys tylko (z papierami i pochodzeniem) wydajność matek to 10tys i 12 tys ale przyjechali kupcy jedni drudzy cwaniaki z Podlasia i dawali po 3,5 wiec wygnałem z podwórza, jak ktoś chce dobra sztukę to na targu nie kupi nie ma co się oszukiwać.

No widzisz kolego ja też jestem z Podlasia i ci moi cwaniacy jak u nas handlują to krzyczą 5tys. abo i więcej!! A tak ogóle to sam bym z 5 jałówek kupił ale tak za 3 tygodnie. Interesują mnie sztuki z hodowli pod oceną min.80%HF . Rino jak za twoje sztuki to bym z pocałowaniem w ręke wzioł za te 4,5tys ;) Hyyy ale jechać trochę daleko nom chyba, że ktoś by miał na raz z 5 do sprzedania. Jak cos to na PW proszę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2011 - 10:43

Jałówki hodowlane podlasie dobra jałówka koło siódemki stoi hehe