Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jałówki hodowlane

629 odpowiedzi na ten temat

#141 Share pucek3

pucek3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 23:27

Jałówki hodowlane Popieram słowa kasztelana "dobre jałówki trudno wyhodować" ja mam na sprzedanie 2 sztuki ale cena tez w granicach 4 tys zł
John Deere 6300 :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jałówki hodowlane Dzisiaj, 11:21
  •  

#142 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 02 czerwiec 2009 - 07:58

Jałówki hodowlane Ja tez mam do sprzedania 3 sztuki wszystkie papiery itp pod kontrola a co do ceny to jest do uzgodnienia

#143 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 08:37

Jałówki hodowlane Ja kupiłem ostatnio 4 sztuki z papierami za zapłaciłem za każdą 3700 zł

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 22:49

Jałówki hodowlane Dzisiaj sprzedałem 2 sztuki po 4 tysie poszły ale tylko dlatego że słabiutkie wydajności matek także da się a nie oddawać w dobre ręce

#145 Share wald85

wald85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 lipiec 2009 - 21:15

Jałówki hodowlane

Stare to dobre wino i skrzypce <_< jestem bardzo zadowolony z pierwiastek(na 11 wprowadzonych w tym roku sprzedałem1)gospodarzę dopiero od 2 lat ,nie mam możliwości powiększenia obory(ogromne koszta) i myślę,że muszę postawić na genetykę.

A ja bym postawił na żywienie ale rób jak chcesz

#146 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 16 lipiec 2009 - 21:25

Jałówki hodowlane Powinien postawić i na genetykę i na żywienie.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#147 Share DARoROL

DARoROL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Naturalnie rolnictwo i wszystko co jest z nim związane, głównie postęp w hodowli bydła :)

Napisany 17 lipiec 2009 - 13:54

Jałówki hodowlane Wczoraj byłem na targowisku iii oczywiście popytałem trochę o ceny <_<
Pewien pan miał ładną jałówkę i na dodatek twierdził że jest po buhaju Ontario, cielność dopiero 2 miesiące a cena to 3tyś gdyby pochodzenie było prawdziwe to gra byłaby warta świeczki ;)
Inne jałówki klasyczne HO i RW 2,5 tyś - 2800zł <_<

#148 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 429 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 18:24

Jałówki hodowlane Ja zajmuje się hodowla jałówek właśnie w celu sprzedażny zacielonych i moim zdaniem lepiej kupić jałówki zacielone polskie od małych gospodarzy bo w nich właśnie o nie najbardziej dbają:(

#149 Share marceli

marceli

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 16 kwiecień 2010 - 19:27

Jałówki hodowlane Witam. Odświeżam temat :) brat planuje zakup jałowic hodowlanych i w związku z tym mam pytanie- czy wie ktoś gdzie można kopić dobre sztuki o wydajności ok 8 tyś litrów (możne być więcej) z dokumentami, w grę wchodzą również zagraniczne w logicznej cenie :) Za wszelkie info dziękuję :)

#150 Share rolnick1992

rolnick1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, chemia

Napisany 20 lipiec 2010 - 15:02

Jałówki hodowlane Orientuje się ktoś w cenach jałówek cielnych (miesiąc do ocielenia)na Mazowszu w okolicach płocka bo mam taka do sprzedania.
Chemiczny rolnik :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 20 lipiec 2010 - 18:21

Jałówki hodowlane Podobno handlarze, we współpracy z pfhbipm płacą teraz 4000-4100 za dobre sztuki hodowlane bez rogów

#152 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 24 lipiec 2010 - 12:51

Jałówki hodowlane Teraz ceny jałówek hodowlanych z papierami to cena od 4500 w górę, za lepsze sztuki trzeba dać te 5,5tys w górę. Obecnie jest mało dobrych jałówek, a raczej mało ludzi uczciwych...
KPK - Ochrona

#153 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 01 październik 2010 - 17:46

Jałówki hodowlane Orientuje się ktoś z Was, gdzie w Małopolsce lub okolicznych województwach można kupić jałówkę zacieloną lub krowę mleczną rasy SIMENTAL.

#154 Share Roman84

Roman84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 01 październik 2010 - 19:35

Jałówki hodowlane Jestem z woj. podkarpackiego i mam 60 szt simentali. Ile jalowek chcesz kupic i w jakiej cenie?.

#155 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 01 październik 2010 - 19:56

Jałówki hodowlane A czy to jest dobry genetycznie materiał pod względem mleczności? I napisz coś więcej na ich temat? w jakim są wieku? czy zacielone, bądź już wycielone? waga? i najważniejsze cena.

#156 Share Roman84

Roman84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 01 październik 2010 - 20:38

Jałówki hodowlane W tej chwili mam do sprzedania 4 jalowki zacielone ok 6 mies, nie zacielone albo wycielone (krowy) nie sprzedajemy. Stado jest pod kontrola uzytkowosci mlecznej. Buhaje z Niemiec i Austrii (BVN Neustadt). Waga ok 500-550 kg wiek ok 26 mies. Cena 4200 zl. One sa juz zarezerwowane do poniedzialku.

Nie planowalem je sprzedawac ale dzisiaj dzwonil ktos z woj. lubelskiego i w poniedzialek chce je zobaczyc.

#157 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 02 październik 2010 - 07:00

Jałówki hodowlane Ja mam takie pytanie do ciebie @Roman84: jak Simentalki wypadają w porównaniu do zwykłych HF? Chodzi mi tutaj o ilość mleka oddawanego w ciągu dnia, podatność na choroby itd:)

#158 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 02 październik 2010 - 16:21

Jałówki hodowlane Podaj jakieś namiary do siebie na PW. I fajnie by było jakbyś wysłał mi zdjęcia tych jałówek na e-mail. semos@wp.pl

#159 Share Roman84

Roman84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 02 październik 2010 - 18:05

Jałówki hodowlane

Ja mam takie pytanie do ciebie @Roman84: jak Simentalki wypadają w porównaniu do zwykłych HF? Chodzi mi tutaj o ilość mleka oddawanego w ciągu dnia, podatność na choroby itd:)

Wydajność mleczna simentali może nawet przekraczać 10 tys l, kolega ma kilka sztuk z wydajnością nawet 9-11 tys. Znam gospodarstwo Austrii gdzie średnia wydajność w oborze to 11 tys, a jest tam krowa z wyd. 15 tys. Wszystkie te krowy miały ok. 800 kg, w Polsce krowy tej rasy są mniejsze. Simentale mięsne mają bardzo dobre przyrosty, porównywalne do Charolaise i tylko niższą wydajność rzeźną.

Wydajność moich krów to ok 6 tys. 10 tys można uzyskać przy bardzo intensywnym żywieniu co w moim przypadku jest mniej opłacalne (programy rolnosrodowiskowe) . Simental mięsny jako jedyna rasa mięsna może odchować 2 cielęta.

W naszym gospodarstwie nigdy nie było krów HF i nie mogę je porównać. Wcześniej myślałem ze nigdy wydajnością nie dorównają HF ale w 2009 byłem w Austrii i widziałem Simentale z wyd nawet 15 tys.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 21:33

Jałówki hodowlane Jak w temacie. Jako że moje stado jest tylko uszlachetniane przez rasę HF (krowy rasa czarno biała są zacielane HF). Ze wzgędu na konieczność sprzedania starej krowy a niestety młoda jałówka padła przy wycieleniu. Powraca temat zakupu prawdziwego hf.
Niestety tata sceptycznie podchodzi do tego tematu mówiąc że krowy kupowane z wielkich gospodarstw hodowlanych są niezbyt dobrym materiałem (obawia się wyprzedaży gorszych osobników, tzw. "podstawionych" i chorych). Jak ustrzec się tegoż typu zjawiska jak kupić dobry towar, czy są metody na sprawdzenie czy jest to dobra sztuka