Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jałówki hodowlane

628 odpowiedzi na ten temat

#101 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 18:06

Jałówki hodowlane Też tak myślę przy tych cenach mleka nie ma raczej chętnych na jałówki. Daj ogłoszenie może ktoś się znajdzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jałówki hodowlane Dzisiaj, 11:46
  •  

#102 Share sylwek20prosto

sylwek20prosto

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:motocykle , rolnictwo itd... ( ';' )

Napisany 05 grudzień 2008 - 20:13

Jałówki hodowlane Siema u mnie 2 gości sprowadziło z Holandii jałówki HF bodaj ze po 7 sztuk każdy. Zmówili się no miało być tanie jak więcej sztuk i był upust ale nie byli zadowoleni po przywiezieniu ich do ich gospodarstw, były wymęczone przecież to kilkanaście godzin jazdy wiec sami wiecie co to znaczy wiec odradzam, lepiej kupić w Polsce. Sami żałowali HF i z papierami od dobrego hodowcy. pozdro narqa

#103 Share mlodyrolnik7

mlodyrolnik7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:WETA<br />BYDłO<br />

Napisany 06 grudzień 2008 - 19:18

Jałówki hodowlane My z 4 lata temu kupiliśmy 2 Dunki to przez 305dni 11tyś to normalne ich córki również mają wydajność po 10tyś ale są i minusy jedna z nich miała ogromny problem z zacieleniem się a drugiej już od 3 miesięcy nie mamy trawieniec się przesuną. Więc są + i -. Teraz kupiliśmy HF 10 sztuk polek z tym że od dobrego hodowcy maja się cielić styczeń luty. Więc możesz spróbować z zagranicznych albo od sąsiada polki poprostu
Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share MaReK

MaReK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 19 luty 2009 - 19:06

Jałówki hodowlane

Siema u mnie 2 gości sprowadziło z Holandii jałówki HF bodaj ze po 7 sztuk każdy. Zmówili się no miało być tanie jak więcej sztuk i był upust ale nie byli zadowoleni po przywiezieniu ich do ich gospodarstw, były wymęczone przecież to kilkanaście godzin jazdy wiec sami wiecie co to znaczy wiec odradzam, lepiej kupić w Polsce. Sami żałowali HF i z papierami od dobrego hodowcy. pozdro narqa

No ale jak oni kupili te jałówki? Bezpośrednio z Holandii?? Dla mnie to się wydaje śmieszne bo jak moi rodzice kupywali to w Polsce te sztuki z Holandii już były i się wybierało jaka się chce i która się spodoba. I nie mów ze one były wymęczone po podroży do gospodarstwa bo najpierw muszą przejść miesięczna kwarantanne i są one wtedy u pośrednika. Wiec można wtedy ocenić jej stan kondycyjny. Dodam jeszcze ze jałówki kupiliśmy w firmie KONRAD z Łomży

#105 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 19 luty 2009 - 20:36

Jałówki hodowlane Z racji mojej byłej pracy widziałem dokumenty hodowlane sprowadzanych krów .
Ich wydajności nie są tak astronomiczne jak to mogło by się wydawać.....
Ja w tej chwili kupuje bydło mleczne z gospodarstw hodowlanych czyli z tz ,"papierami" a wydajności oraz genetyka jest albo lepsza albo zrównoważona więc po co przepłacać, po co ryzykować poronienie...itp....
Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

#106 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 19 luty 2009 - 21:10

Jałówki hodowlane

a znacie jakiegoś hodowcę z okolic Podlasia który sprzedaje dobre jałówki ??

Z byłego pgr w Biebrzy, dobry hodowca (wyróżniony przez ministra rolnictwa)
Od rolnika z Ciemnoszyj, zdaje się że ma na sprzedaż (członek zarządu SM Mlekpol)
Od rolnika z Sikory (u niego są te kamery na laciate.o2.pl) powinien mieć coś na sprzedanie
To tak koło mnie powiat Grajewski. Szczegóły podam na priv.
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

#107 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 19 luty 2009 - 21:31

Jałówki hodowlane

Z racji mojej byłej pracy widziałem dokumenty hodowlane sprowadzanych krów .
Ich wydajności nie są tak astronomiczne jak to mogło by się wydawać.....
Ja w tej chwili kupuje bydło mleczne z gospodarstw hodowlanych czyli z tz ,"papierami" a wydajności oraz genetyka jest albo lepsza albo zrównoważona więc po co przepłacać, po co ryzykować poronienie...itp....

Ja tez doszedłem do wniosku ze nie warto przepłacać za bydło z zagranicy, ostatnio kupiłem 4 jałówki wysoko cielne w cenie 3300 zł od sztuki + transport gratis. Dwie sztuki już się wycieliły i nie narzekam, za bydło z zagranicy wołają minimum 5 tyś a różnic nie ma

#108 Share oradek

oradek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 20 luty 2009 - 09:48

Jałówki hodowlane Jałówki z zagranicy to opłacało się kupić 10 lat temu Jak w Polsce nie było dobrego materiału do zakupu. 12 lat temu kupiłem jałówkę z Francji i miałem ją 8 lat Podczas gdy inne w inne krowy miały wydajność po 6 tys litrów to ona miała do 9 tys wydajność przy słabym tł 3.6% I mam po niej 7 córek i wnuczek z bdb wydajnością Sąsiad co kupował razem ma podobne spostrzeżenia 8 lat temu kupił niemke i była jedna z najsłabszych sztuk w stadzie po wycieleniu minimum 2 miesiące chorowała i nic po niej nie dochowałem się A teraz jak chciałem kupić jałówkę także z zagranicy to zobaczył ich karty i jak one wyglądają to stwierdziłem że mam w oborze lepsze i w Polsce tak genetyka poszła do przodu przez ostatnie lata że za nic się nie opłaca kupować z importu

#109 Share ania2728

ania2728

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 20 luty 2009 - 12:10

Jałówki hodowlane Simental są bardzo dobre mamy dwie sztuki i oddały po 10 tyś jeśli chcesz nastawić się na produkcje mleczną to na pewno najlepsze są hf i simental oraz holsztyńsok-fryzyjska
Pozdrawiam wszystkich którzy mnie odwiedzili .....

#110 Share Malutki

Malutki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 20 luty 2009 - 18:19

Jałówki hodowlane A przypadkiem HF to nie jest właśnie holsztyńsko-fryzyjska ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 luty 2009 - 18:25

Jałówki hodowlane HF to skrót jest od Holsztyno-fryzyjskiej

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#112 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 20 luty 2009 - 20:59

Jałówki hodowlane

Simental są bardzo dobre mamy dwie sztuki i oddały po 10 tyś jeśli chcesz nastawić się na produkcje mleczną to na pewno najlepsze są hf i simental oraz holsztyńsok-fryzyjska

Nie wiem tak dokładnie ale czystej rasy simental nie osiąga tak dużej wydajności może to jakiś mieszaniec z Hf :)

#113 Share ania2728

ania2728

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 20 luty 2009 - 21:17

Jałówki hodowlane Tak to są mieszaniec z hf

HF to skrót jest od Holsztyno-fryzyjskiej

Wiem tylko mi się pomyliło jak pisałam

Edytowany przez andrzej2110, 21 luty 2009 - 09:38.
łaczenie postów

Pozdrawiam wszystkich którzy mnie odwiedzili .....

#114 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 20 luty 2009 - 21:41

Jałówki hodowlane Tak mi się wydawało ze simental czystej rasy to chyba najwięcej to ok 8 tyś litrów

#115 Share skoczek

skoczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 25 luty 2009 - 10:15

Jałówki hodowlane

Jałówki z zagranicy to opłacało się kupić 10 lat temu Jak w Polsce nie było dobrego materiału do zakupu. 12 lat temu kupiłem jałówkę z Francji i miałem ją 8 lat Podczas gdy inne w inne krowy miały wydajność po 6 tys litrów to ona miała do 9 tys wydajność przy słabym tł 3.6% I mam po niej 7 córek i wnuczek z bdb wydajnością Sąsiad co kupował razem ma podobne spostrzeżenia 8 lat temu kupił niemke i była jedna z najsłabszych sztuk w stadzie po wycieleniu minimum 2 miesiące chorowała i nic po niej nie dochowałem się A teraz jak chciałem kupić jałówkę także z zagranicy to zobaczył ich karty i jak one wyglądają to stwierdziłem że mam w oborze lepsze i w Polsce tak genetyka poszła do przodu przez ostatnie lata że za nic się nie opłaca kupować z importu

Musze sie z tym nie zgodzić, gdyż stadnina koni w Michałowie zakupiła jałówki chyba USA, lub Kanada które osiągają wydajność 14000l. Zresztą na stronie federacji można sprawdzić wyniki, godzi prym wiodą właśnie te zakupione jałówki.

#116 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 25 luty 2009 - 10:49

Jałówki hodowlane Decyzja zakupu jałówki musi być przemyślana. Jeżeli nie mamy pewności co do: własnych kompetencji w zakresu żywienia bydła mlecznego (a jeżdżąc na różne szkolenia i nasłuchałem się dość jakie farmazony ludzie mający po kilkadziesiąt krów wymyślają), warunków jakie zapewnimy krówce w posiadanym budynku, to nie ma sensu pchać się w 100% HF. Swoim brakiem wprawy można krówkę szybko doprowadzić do stanu w którym jedynie rzeźnia będzie ratunkiem. Może lepiej pomyśleć nad Czerwonym Bydłem Szwedzkim, Simentalem w mlecznym typie użytkowym czy też Montbeliard. Rasy te choć nigdy nie osiągną takiej wydajność jak HF to jednak to 8000kg można uzyskać ale za to np niższym nakładem na opiekę weterynaryjna itp
Inna kwesta to klimat. Jakoś kiepsko widzę przywiezienie jałówki z Francji do odory na Suwalszczyźnie. Różnica klimatu może być nie do zaakceptowania dla tego zwierzaka.
No i jeszcze cała masa innych czynników.
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#117 Share skoczek

skoczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 25 luty 2009 - 12:30

Jałówki hodowlane No i do tego dołączył bym coraz popularniejszą rasę Polską ncb, której nasienie już jest dostępne.

#118 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 25 luty 2009 - 19:01

Jałówki hodowlane Ja pierwsze słyszę o rasie ncb, możesz coś napisać na jej temat był bym wdzięczny......

#119 Share MFJD

MFJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 luty 2009 - 22:56

Jałówki hodowlane To jest polska rasa Nizinna Czarno Biała zalicza się do programu zasobów genetycznych czyli jest na taką krowę dopłata po spełnieniu warunków.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 28 luty 2009 - 00:30

Jałówki hodowlane A to chyba coś jednak słyszałem o tej rasie i o tym że są dopłaty ale nazwa mi jakoś w głowie nie utkwiła.Dziękuje za odpowiedz pozdro :)