pitras

Jałówki hodowlane

Polecane posty

yahooo777    1283

Z żadnej firmy-od handlarza rolnika,ma swoje sztuki i jeździ i kupuje. Z Konrada mamy holenderki-po miesiącu od wydzielenia dopiero mleko zaczęły dawać-ponad 30 od sztuki w sumie jest,więc jeszcze nie ma co płakać,ale i pierwiastki z naszej hodowli mniej nie dają


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

Też mam w miarę dobre jalowki ale mam braki. A holenderki czyste od chorób czy się coś trafiło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Nie było problemów z chorobami ani wycieleniem


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Na chwilę obecną nie polecam. 7500 brutto sztuka,wydajność wg karty 11 tys u matek w drugiej laktacj


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

Ale ze kupować u Konrada? A ten gość z Piatnicy jak się ceni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Szukaj na Olx i dzwoń,na teraz nie wiem jak cena u niego się przedstawia


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

To wyślij mi nr na pw do tego gościa z Piatnicy jak możesz zobaczymy co on tam ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemoooo    13

Macie jakieś opinie o jalowkach z  OLX od 5 do 12 miesięcy z Niemiec jałówki z kartami kupował je ktoś warte zachodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    103

Właściwie to już sprzedane . 

Minimum dwie z trzech  😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

No to super, bo tak jak obserwuje co się dzieje, to i cena i popyt na jałówki chyba drastycznie spadł 


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    103

O dziwo dziś były 2-3 telefony. Każdy się boi. Sam bym teraz nie kupił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosza123    0

Nie ma nic lepszego jak własny chów, z doborem najlepszej genetyki. Nie oszukujemy się, nikt dobrej jałówki nie sprzeda, tylko te słabsze. Albo właśnie nerwowe. Na wypracowanie genetyki trzeba kilka lat, zwracajcie ludzie na żywotność! To Polska jest, nie Stany gdzie jest parcie na wydajność. Co z tego, że krowa wypruje się w dwóch laktacjach, a w trzeciej zdechnie...Nie dajcie się oszukać, nie ma polskich HF! Mnie SCHiUZ oszukał, żerował na mojej niewiedzy. Teraz korzystam z holenderskiej genetyki gdzie jest silny nacisk na długowieczność, to jest to. Cielęta rodzą się silne, mają mocne nogi. Niestety jeszcze nie doję, ale widać różnicę w cielaczkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    103

Ja kupujesz z hodowli którą ma kilkaset sztuk to może i dobrej nie kupisz. U mnie rodzice z 25 sztuk dojnych zostawiają wszystkie jałówki i jeśli jest potrzeba to zostawiają. Jeśli takiej potrzeby nie ma, to sprzedają. 

Raczej chcą bardziej że jak już sprzedają to żeby się komuś udała i sprzedaja te "lepsze " sztuki. A później tylko słyszę "tej nie chcieliśmy sprzedać bo wyglądała tak czy siak, a daje bardzo dużo mleka". Z tym nie ma reguły 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja w październiku kupiłem 5 u konrada oddz. borki. to porażka jakaś. pierwszego dnia po przyjeździe jeść nie chciały, nakarmili ich tam spleśniałą kukurydzą czy co nie wiem. 2 zdechło w tydzień od przyjazdu. lekarz był kilka razy dziennie zeby ratować 3 pozostałe. biochemia gazometria. te dwie zdechłe miały sekcje zwłok i wyszło stłuszczenie wątroby a u jednej zapalenie osierdzia i płuc. W dupie mnie mają powiedzieli ze takie sobie wybrałem. 2 sie wycieliły przed czasem, mleka nie ma. ale za to jest problem i grzybica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Czyli dalej szmelc z obór zbierają 


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    103

Teraz sprzedałem 3 z papierami. Klientowi zależało żeby były od rolnika, prosto z gospodarstwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zerom    0

Poszukuję kontaktu do dobrych jałówek HF najlepiej pierwiastki. Lokalizacja warmińsko-mazurskie. Poszukuję też opinie o firmie Konrad? Kogo możecie polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PetrCech22    1

Kupiłem w lutym 2020 4 pierwiastki duńskie od Konrada odział borki... każda dawała  Ok 30 w pierwszej laktacji. W 2 laktacji tylko jedna przekroczyła 42 l na dzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12345678900    6

Mam jałówke ( MM) około 28 msc. Jest cielna termin planowany jest za 20 dni ( 6 marca) . Nabiera mleko tylko tylnie dwie ćwiartki a w prządnich nie ma nic są puste. Czy nabierze w nie czy tylko będzie miała w dwóch ćwiartkach mleko? 

- Pierwszy raz mam taki wypadek. 

Edytowano przez 12345678900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj