Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jałówki hodowlane

628 odpowiedzi na ten temat

#41 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 14:29

Jałówki hodowlane No tak te "nówki", a co. Zresztą na razie to jeszcze za dużo nie wiadomo jak się będą sprawowały, nie ma co chwalić dnia przed zachodem słońca, ale jak na razie jest dobrze :rolleyes:

No to jakie robią przekręty?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jałówki hodowlane Dzisiaj, 22:50
  •  

#42 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 14:35

Jałówki hodowlane Robert to jak narazie to żadna rewelacja w ich wydajnościach, chyba ze takie mały byc to ok. A przekręt polega na tym iz taki gospodarz ustawia wycielenia dwóch krów (dobrej i słabej) na ten sam czas i potem tylko cielaki zamienia i ten od słabej krowy idzie z dobrymi papierami na sprzedaż a ten od dobrej zostaje przy słabej krowie i zostaje w gospodarstwie. Tak słyszałem ze tak ludzie robią a jak jest w praktyce to nie wiem

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#43 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 14:42

Jałówki hodowlane No po takiej podróży to dopiero się przyzwyczajają, są u mnie dopiero 2 tygodnie, a zwierzę również się stresuje, mousi się zaklimatyzować, na dodatek wchodzenie do hali udojowej już nie jest dla nich problemem. Dobra zobaczymy za kilka tygodni co bedzie :rolleyes:

No i jeszcze nie mają responderów czyli nie korzystają ze stacji paszowej :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 22:23

Jałówki hodowlane @robertbara podaj jakieś namiary przez kogo je kupowałeś

Ja brałem niemki w 2006 to wydajnościowo są niezłe ponad 8000 l dały w I laktacjach teraz wiecej dadzą ( w kartach wydajność matek coś ok 6000-7000l ) ale mają 1 wade problemy z racicami

#45 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 22:25

Jałówki hodowlane Ale chodzi wam panowie tylko o jałówki 100% HF ?

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#46 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 22:31

Jałówki hodowlane To większość bydła sprowadzanego ma problem z racicami zmian podłoża i warunków bytu i dlatego problemy, a co dokładnie ci sie dzieje z tymi racicami

#47 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 22:46

Jałówki hodowlane wrzody , truskawka sporo większe problemy jak u innych sztuk 1 miała przy korekcie opatrunki na 2 tylnych nogach

Rczej to nie jest aż tak spowodowane zmianą otoczenia  tylko  slekcja z dużym naciskiem na nogi  ,  znajomy jak  brał  cały 
 transport 36 szt  to gro było z Haremów  latały sobie na polu jałówki z bykiem 

jak narobiły błota  to zaorali  i miały sucho    :rolleyes:

Ja i tak jestem zadowolony z nich bo znajomi pokupowali to sporo pozdychało a braliśmy z tego samego transportu

#48 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 22:50

Jałówki hodowlane A jak to leczysz????, to może sie robić od odgnieceń lub obtarć spowodowanych leżeniem na betonie itp.

#49 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 22:59

Jałówki hodowlane Ja sam nie robie korekty ale np ( truskawke zapalenie skóry) to scinają delikatnie skóre potem siarczan miedzi , CTC i na koniec dziegieć , oczywiście opatrunek ostanio jak robił mi korekte to mówił że przyczyną tego są bakterie znajdujace się w ściółce polecił dezynfekowac stanowiska co tydzień i spróbować witaminy z Keragenem i po paru miesiacach widze że jest lepiej

Wrzody wycinał do dobrego i smarował dziegciem

Korekte robimy 2x w roku

#50 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 15 styczeń 2008 - 09:09

Jałówki hodowlane ja mysle ze nie oplaca sie kupowac niemieckich jalowek za takie pieniadze polskie sa rownie dobre a nawet i czasami lepsze pomysl jeszcze o drodze ktora musza przebyc z niemiec jaki to dla nich stres znajomy sprowadzil 10 jalowek z niemiec i od tych jaloek mial 9 bykow co sie okazalo ze wszystcy mieli prawie same byczki poprostu niemiec zrobil usg i sprzedal im te jalowki ktore mialy miec byki i tyle ja mam 100% hf i wszystcy ktorzy od nas kupowali sa zadowoleni a obecnie sprzedajemy jalowki po 5 tys to jak by nie patrzec 3 tys w kieszeni a towar mysle ze jest porownywalny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 09:21

Jałówki hodowlane U mnie chodzą po rusztach krowy, więc korekty racic prawie że się nie wykonuje, jedynie sporadycznie.

Bydło załatwiałem przez Przedsiębiorstwo BIS Poznań, tel: 0 65 572 73 36
Szczerze nie polecam firmy, obojętność wobec klienta, długi czas realizacji.
:angry:

@Balzak jak mogą zamienić cielaka, skoro są pod kontrolą użytkowości i potem po krwi się dojdzie że to nie od tej krowy :rolleyes:

Miałem u siebie takie cyrki, że zootechnik się machnął i zamienił, potem badanie krwi było i się okazało że od innej krowy.
Takim sposobem to wszyscy by oszukiwali a z roku na rok jest coraz trudniej :)

#52 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 12:56

Jałówki hodowlane Robert może i teraz tak jest ale wcześniej takie numery odchodziły a to ze ktoś ma kontrole użytkowości to nie znaczy ze wszytko musi być ok, Wiesz jak to w naszym polskim kraju jest liczą sie układy i układziki i ręka rękę kryje, Na pewno cały czas nacisk jest kładziony na jak dokładniejsza kontrole ale wydaje mi sie ze jeszcze pare ładnych lat minie zanim wszystko będzie tak jak trzeba

#53 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 21:32

Jałówki hodowlane

Te polskie po 4,5 to były już zacielone? jeśli to w lubelskim to zarzuć adres <_<

Firma ''KONRAD'', ale mieści się niestety w woj. podlaskim. Ostatnio przestali się ogłaszac w gazecie, ale kiedyś mieli własną stronę.

#54 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 12:53

Jałówki hodowlane Ja ostatnio kupiłem 3 sztuki na kilka dni przed ocieleniem. Bez żadnych papierów. Są tydzień po ocieleniu i doją 13-15l na udój. Wyszły mnie po 3550zł, 3000zł, 2900zł(zanim ją przywiozłem zdążyła się ocielić, to cielaka zostawiłem <_< ).
Jak na moje to tanio kupiłem bardzo dobre sztuki <_<

#55 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 13:17

Jałówki hodowlane

U mnie chodzą po rusztach krowy, więc korekty racic prawie że się nie wykonuje, jedynie sporadycznie.

Bydło załatwiałem przez Przedsiębiorstwo BIS Poznań, tel: 0 65 572 73 36
Szczerze nie polecam firmy, obojętność wobec klienta, długi czas realizacji.
:angry:

@Balzak jak mogą zamienić cielaka, skoro są pod kontrolą użytkowości i potem po krwi się dojdzie że to nie od tej krowy :P

Miałem u siebie takie cyrki, że zootechnik się machnął i zamienił, potem badanie krwi było i się okazało że od innej krowy.
Takim sposobem to wszyscy by oszukiwali a z roku na rok jest coraz trudniej :P

u mnie też chodzą po rusztach,ale raz w roku korekta się przydaje

#56 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 13:38

Jałówki hodowlane

Ja ostatnio kupiłem 3 sztuki na kilka dni przed ocieleniem. Bez żadnych papierów. Są tydzień po ocieleniu i doją 13-15l na udój. Wyszły mnie po 3550zł, 3000zł, 2900zł(zanim ją przywiozłem zdążyła się ocielić, to cielaka zostawiłem :P ).
Jak na moje to tanio kupiłem bardzo dobre sztuki :P

A jaką rase kupiles??HF??

#57 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 14:18

Jałówki hodowlane HF. 100% to one na pewno nie mają. Ale jako cielaki były kupowane z dobrych obór.

#58 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 14:23

Jałówki hodowlane Wiesz moze po ile chodzą jałówki zacielone lub nie zacielone rasy limousin??

#59 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 14:30

Jałówki hodowlane W mięsnych się nie orientuję. Ale możesz zerknąć na:

www.gieldarolna.pl
www.agrotrader.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share krzysiekXXX

krzysiekXXX

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 18:35

Jałówki hodowlane My jesteśmy zwolennikami bydła HF Polskiego a nie z importu.W Polsce też jest dobra genetyka.My mamy oborę pod kontrolą
i korzystamy z nasienia SHiUZ Bydgoszczy.Są to nasienia buhajów młodych a nie jak to bywa w Ameryce nasienia buhajów nawet 14 letnich.
Pozdrowienia dla wszystkich członków PFHBiPM :P