pitras

Jałówki hodowlane

Polecane posty

nokia6002    9

Mo ze mi ktoś tak na szybko odpowiedzieć. Chcę krowę na matke i nie chce jej doić bo nie mam kiedy ()malutkie dziecko) Ocieliła się wczoraj i nie chciała karmić założyliśmy jej poskrom i jakoś udało się napoić cielaka z cyca ale muszę jej pilnować, żeby mu dawała. Nie jest złośliwa nie kopie go nie bije tylko nie chce dać odgania nogą. I moje pytanie czy ja muszę ją zdajać ? Czy jej te mleko się samo unormuje ? Bo cyce ma duże strzyki także. Cielak  wypija z jednej strony i później przystawiam go z drugiej po 2-3 godzinach. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    907

Co powiecie o firmie Holstein , która sprowadza jałówki i pierwiastki ?, może polecacie jakąś firmę z Podlaskiego/Mazowieckiego. Szukam 100% MO lub jakaś mieszanka MOxHF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sam niedawno sprawdzałem czy ktoś monta sprowadza to żadnej firmy nie znalazłem. Co prawda było jedno ogłoszenie na olx, ale to jakieś niepewne. Firma od której kupowałem już chyba nie działa, telefony milczą. W konradzie pytałem to sima mieli sprowadzać. Może i monta też czasem sprowadzają, ale trzeba uważać co się kupuje. Byłem 2 razy i jałówkom było bliżej do byka niż krowy. Jakieś takie grube, kudłate jak opasy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    907

A mógłbyś trochę opowiedzieć na temat zakupów takich jałówek/krów w takich firmach , bo to będzie mój pierwszy zakup i nie mam doświadczenia ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sam kupowałem pierwszy jałówki w ten sposób. Akurat przy MO mi się udało poza jedną kupić dobre sztuki. To było pod dofinansowanie MR więc ryzyko duże wrazie straty. Kupowałem w Turku gmina Poświętne, bo to była tymczasowa baza u rolnika.Potem się przenosili do Rogienic pod Łomżą, miejscowości Gaj pod Płońskiem aż chyba zniknęli. Pierwsze to dzwoń kiedy dokładnie będzie dostawa, żebyś był pierwszy i miał w czym wybierać. Ja miałem być sam, ale dojechał jakiś miejscowy pijany głupek i wtedy dawaj kto szybciej sobie którąś upatrzy. Jak już sobie upatrzyłem to szukanie kart i sprawdzanie pochodzenia, wydajności matki, babki, długości laktacji, itp. Taki konrad da Ci lipne zaświadczenie, że zwierzęta wolne od ibr, bvd tymczasem chore na brsv  czym przekonał się dotkliwie jeden kolega z tego forum. Jak już wybierzesz i chcesz nie mieć niespodzianek to powinieneś zlecić niezależne badania, tylko ciekawe czy się zgodzą. Po wyborze podpisujesz papier, że po kupnie konrad nie ponosi odpowiedzialności za status zdrowotny zwierząt i g... im zrobisz nawet jak chore kupisz. Nie podpiszesz to pewnie nie kupisz. Kiedyś w Zabludowie koleś sprowadzał i też nie widziałem jego ogłoszeń. Co do wyboru samych sztuk to patrz na budowę. Nie mogą być zapasionez bo to kłopoty przy porodzie. Taka sztuka daje mniej mleka. Najlepsze będą takie lekko chude gdzie zaznaczają się żebra, guzy biorowe. Po prostu z budowy żeby im było bliżej do dobrze utrzymanego hf niż zapasionego sima. Patrz czy jakaś nie kuleje, żeby nasada ogona i sam ogon były delikatne, łeb nie za szeroki. Unikaj takich grubych, krępych z budową byka, łbem jak szafa i grubymi nogami. Trudno tak określić cechy, po prostu patrzę na sztukę i widzę czy mi się podoba pod względem budowy czy nie. Karty musisz widzieć i jak wizualnie odpowiada to po papierach decydujesz czy Ci odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    907

Importowane po 6,5 tyś netto , a nasze bez papierów 5200 netto. Chyba trzeba sobie darować zakup i poczekać na swoje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

To ja niedawno od znajomego z niedużym koło 10 hektarowym gospodarstwem kupiłem jałówkę. Co prawda bardziej za namową ojca bo ja byłem co do niej sceptycznie nastawiony. Sam nie wiem co To za rasa coś pomiędzy limuze, jerseyem a hf-em. Taka nie pozorna nie duża a 35l dziennie daje bez trudu, i caly czas po trochu rosło, aż do tych upałów bo teraz mam u wszystkich skoki w zależności od dnia. I przede wszystkim kosztowała 3400zł, i jeszcze flaszkę na dobre chowanie dorzucił:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Bry:) może ostatnimi czasy z Borek ktoś jałówki kupował? Te ich wydajności podparte są czymś czy dalej te karty o kant tyłka pobić?


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16

Witam mam na sprzedaż jałowke hodowlana ciel a 4 miesiące.. Cielnosc potwierdzona badaniem usg.. Południowa wielkopolska PKR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

Ja też sprzedaje mieszanki hf z Montbeliarde i Simental mleczny,obora wydajność 10 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

Witam. Odswieze temat. Chciałbym kupić jalowki ok. 10 sztuk. Gdzie najlepiej się udać na Podlasiu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

W Piątnicy kupowałem,chwale sobie zakup,jak interesuje Cię to numer podeślę


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca    17

Morfek jeśli chcesz kupić super towar na Podlasiu to proponuje kupić od Pana Stanisława Ż chyba większość hodowców z podlasia wie o kim pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku110    0
Napisano (edytowany)

Może ktoś z okolicy Ostródy-Pasłęka ma na sprzedaż jałówki wysokocielne hf ?

Edytowano przez dziku110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezmerize    1

Ma ktoś namiar na jałówki-cielęta hf do dalszego chowu? Podlasie, około 10-15 sztuk potrzebuję. Bez chorób i spod oceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16

Sprzedam jałowke hodowlana Hf 5 miesięcy cielna. Południowa wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

@yahooo777 a konkretnie z jakiejś firmy? I jak Ci się doja i skąd pochodzą? @hodowca a znasz ceny? Kiedyś kupowałem od podobnego Pana to sobie ibr bvd brsv i korono i rota wirusy wwiozlem. Ale na 4 sztuki 3 były super 1 była nędza z chorobami ale 7300 netto za szt. Kiedyś też dunki kupiłem 4 to tylko 2 były ok. Ciężko trafic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj