pitras

Jałówki hodowlane

Polecane posty

ukaszProcho    91

Ktoś wie czy są dostępne jalowki z województwa łódzkiego? Jestem zainteresowany polskimi sztukami. Może być pierwiastka lub jałówki na lipiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

sprzedam jałowicę hodowlaną 75% montbeliarde ojciec Redon. Wycielenie 15 maj 5500zł do negocjacji. 504336309

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirrol    0

witam jestem z woj. mazowieckiego kupi cielaki rasa obojetna najbardziej chodzi mi o jałoszki do dalszego chowu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
didajk    0

Witam
Orientuje sie ktoś z was, kto z woj. opolskiego prowadzi hodowlę CHAROLAIS-ów?
Za wszelkie informacje Bóg zapłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko06060    23

Ktoś może posiada jakąś opinię o Panu M. Zdebel Equestrian? Czy jednak Konrad z cenami 8k za pierwiastkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam81    0

ja bralem w pazdzierniku 10 sztuk od zdebla .weterynarz u zadnej nie byl pozacielaly sie ladnie czesc sexem ,do mleka 5 super 3 dobre 2 takie sobie ale piekne pokrojowo .Bralem rok temu z ohg to do mleka petardy 2 przy 30 litrach zasuszalem problemow tez nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blattin    3

Do sprzedania jałowice cielne HF z wycieleniami na sierpień/wrzesień 2017 i późniejszymi, pochodzące z jednego gospodarstwa wielkotowarowego. Więcej informacji pod nr telefonu 604 158 555 lub 604 158 561. Ceny do negocjacji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olsen2300    0

ja bralem w pazdzierniku 10 sztuk od zdebla .weterynarz u zadnej nie byl pozacielaly sie ladnie czesc sexem ,do mleka 5 super 3 dobre 2 takie sobie ale piekne pokrojowo .Bralem rok temu z ohg to do mleka petardy 2 przy 30 litrach zasuszalem problemow tez nie bylo

 

Ile płaciłeś za sztuke??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nokia6002    9

Mam taki problem z jałówką. Kupiłam ją w piątek, cztery dni temu. Ona nigdy nie jadła trawy. Po wypuszczeniu na pole nie jadła. Siana przez te cztery dni nawet kostki nie zjadła. Słomę coś tam skubie. Dostaje też śrutę. Ale dziwi mnie to, że tego siana tak mało je. Możliwe, że jeszcze się nie przyzwyczaiła? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moje montki tydzień się przyzwyczajały do sianokiszonki a simentale za to od razu jadły. Te siano to może kiepskie? Masz jakąś sianokiszonkę z siewnej trawy a przynajmniej lepszą niż to siano? Trawy też nie potrafiły jeść po 2 msc, bo była mała, ale jak wpuściłem na taką dużą jak do koszenia to szybko się nauczyły po kilkunastu minutach. Możesz trochę drożdżami apetyt poprawić. Tylko uważaj, żeby nie przykwasić treściwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nokia6002    9

Czy mógłby mi ktos podpowiedzieć ile kilogramów może jeść jałówka ok 2 lat prawdopodobnie cielna?
Chodzi o takie male ziemniaki paszowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyziek_1    48

Ziemniaki to skrobia, skrobia to energia. Energia u jałówki cielnej to zatuczanie jej, a zatuczanie jałówki to ciężki poród. Minimalna ilość tych ziemniaków. Co jeszcze jej dajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43

Mam problem z jałówką jest bardzo nie spokojna cały czas liże się po grzbiecie jak by ja swędziało może to jakieś uczulenie co mogę z tym zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ten temat. Polej grzbiet preparatem SpotOn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5720    44

Czy ktoś wie (jakieś kontakty) gdzie w polsce można zakupić simentala mlecznego czysta rasa z pełnym pochodzeniem ?


"John Deere bez kompromisów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak masz nudne życie to  SM szczerze polecam. :D Niemiecki i Austriackie simy srzedaje Centergen. Poza tym wiele firm sprzedaje simenta z pochodzeniem. Na karcie zobaczysz które to pokolenie i jaki % czystej krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To była mała ironia. Mam kilka takich simek krajowych, ale z niemieckim, austriackim, szwajcarskim pochodzeniem. Niespokojne, agresywne, wredne zupełnie inne od MO. Myjesz przed dojem to kręcą się, nogi podnoszą, kopią a jak podłączysz aparat udojowy to dopiero tańcują, cofają się, itp. Montki stoją spokojnie. Czeskie simy są trochę spokojniejsze, ale i tak mają swoje "odpały". Do mleka simy też gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. 
MAM problem z jalowką. Nie chciala jesc, węzłem weterynarza. Okalo sie ze ma kwasice później gdy przeszła jej kwasica dostała kietoze na obie choroby dostała leki i przelo jej. Znów nie chciała jeść wezwalem wet. I okazało się ze ma gorączkie 40°C dostała leki i było wszystko ok. Teraz znowu nie chce jesc przez noc nie zrobiła żadnej kupy. Dodam że jest Cielna ma termin na 21 lutego . Czy ktoś miał taki przypadek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj