Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jałówki hodowlane

626 odpowiedzi na ten temat

#481 Share KAMIL2138

KAMIL2138

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 23:12

Jałówki hodowlane Z ty się z tobą zgodzę trzeba przekalkulować to kilka razy zanim się kupi. Ostatnio byłem w firmie która się trudni sprowadzaniem jałówek . I muszę powiedzieć że chłop (rolnik) przyjeżdża do takiej firmy i tylko oczy w kartkę i ile mleka daje a potem szuka która to i gada Biorę TO ,TO I TO :) Aż się dziwiłem . Moim zdaniem to kwestia szczęścia ;)

Edytowany przez KAMIL2138, 18 styczeń 2014 - 23:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jałówki hodowlane Dzisiaj, 03:45
  •  

#482 Share adam81

adam81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:maszyny bydlo

Napisany 19 styczeń 2014 - 19:16

Jałówki hodowlane witam mam podobny dylemat czy kupic jalowki czy pierwiastki i z jakiego kraju.Slyszalem ze najzdrowsze z dani ;posiadam dwie dunki kupione w marcu a ocielone w czerwcu to jestem zadowolony

Edytowany przez adam81, 19 styczeń 2014 - 19:20.

#483 Share KAMIL2138

KAMIL2138

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 20:23

Jałówki hodowlane Osobiście nie kupowałem jałowic z zagranicy . Bazowałem jedynie i wyłącznie na naszych krajowych sztukach kupowanych od okolicznych hodowców i z własnej hodowli .
Wiec nie mogę nic o nich powiedzieć .
adam81 mam do cb kilka pytań jak byś mógł to napisz na GG ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#484 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 19:12

Jałówki hodowlane czy gdzieś na podlasiu można kupić większe ilości cieliczek hf do 3miesięcy z papierami tak około 30 sztuk?

#485 Share michal71096

michal71096

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:Przedewszystkim rolnictwo

Napisany 02 luty 2014 - 13:54

Jałówki hodowlane Ostatnio znalazlem w necie pierwiastki dunki cena to cos okolo 7.900 wydaje no się ze cena wmiare

#486 Share zenonR

zenonR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 03 luty 2014 - 21:47

Jałówki hodowlane Witam. Z racji że jestem nowy na forum witam wszystkich forumowiczów :) Wraz z rodzicami posiadamy małe gospodarstwo 11ha plus dzierżawa 5-6ha. Mamy 13doinych kilka jałówek/cielaków. W tym roku myślałem żeby nie sprzedawać cieląt tylko zostawić je i za 2lata sprzedać jako jałówki na wycieleniu. Zastanawiam się tylko czy byłby z tego zysk bo cena mleka jest aktualnie dość wysoka a jak wiadomo taki cielak zanim pójdzie na trawę sporo wypije. do tego dochodzą koszty utrzymania. Jeśli nie starczało by paszy i trzeba by było ją dokupić byłyby to kolejne koszty stąd moje wątpliwości. Co o tym sądzicie? pozdrawiam ;)

#487 Share MrGrzybek96

MrGrzybek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 03 luty 2014 - 21:52

Jałówki hodowlane Cześć. Według mnie powinieneś zostawić, na wymianę starszych krów. Pozdrawiam :)

#488 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 03 luty 2014 - 21:55

Jałówki hodowlane teraz jałówki są drogie ale jak zniosą kwotowanie mleka to nie wiadomo czy nie pójdą na ubój

#489 Share zenonR

zenonR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 03 luty 2014 - 22:34

Jałówki hodowlane MrGrzybek96- Na wymianę zostawiłem już więc z tym nie będzie problemu :)

cinek1808- wydaję mi się że kiedy zniosą kwoty ceny bydła powinny iść w górę bo jeśli dobrze mi się wydaję cześć rolników będzie mogła bez obaw o kary powiększać swoje stada. Jeśli się mylę to mnie poprawcie

#490 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 04 luty 2014 - 11:08

Jałówki hodowlane Zgadza się Twoja teza o powiększaniu stada, zważ jednak, że na powiększanie każdy chce kupić jałówki z jak najlepszym pochodzeniem.Z Twojego postu wnioskuję,że masz stado użytkowe, bez kontroli użytkowości i nigdy nie uzyskasz za jałówki cielne ceny , jak za te " z papierami". Niemniej swoją wartość zawsze będą miały.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#491 Share vodz

vodz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 04 luty 2014 - 12:19

Jałówki hodowlane Cena krowy pierwiastki uzależniona jest od między innymi jej wydajności i ile czasu jest po wycieleniu. Czym ``lepsza`` tym droższa. Moim zdaniem i jałówki mają swoje zalety i pierwiastki mają swoje. Zależy kto czego potrzebuje.

#492 Share zenonR

zenonR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 04 luty 2014 - 13:07

Jałówki hodowlane Masz rację nie posiadam papierów jednak od lat zostawiamy tylko najlepsze sztuki. Dodatkowo posiadam 4hf od hodowcy który ma udokumentowaną całą hodowlę. Zakładając że sprzedał bym je po cenie 3.5-4.5tyś chyba powinienem wyjść na tym??

Edytowany przez zenonR, 04 luty 2014 - 18:53.

#493 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 612 postów

Napisany 04 luty 2014 - 20:12

Jałówki hodowlane witam po ile wołać za jałowke cielna hf na marca z papierami wyd matki srednia 6.9k 2 laktacja , mam lepsze i gorsze matki w oborze

#494 Share KoziolekCS

KoziolekCS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , sport

Napisany 04 luty 2014 - 20:45

Jałówki hodowlane <br />
witam po ile wołać za jałowke cielna hf na marca z papierami wyd matki srednia 6.9k 2 laktacja , mam lepsze i gorsze matki w oborze<br />

u mnie we wsi taki jeden woła 5,5-6 za jawówki wysokcielne, 6-7 za krowy. Też z papierami

Edytowany przez KoziolekCS, 16 luty 2014 - 10:22.

#495 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 04 luty 2014 - 20:46

Jałówki hodowlane

MrGrzybek96- Na wymianę zostawiłem już więc z tym nie będzie problemu :)

cinek1808- wydaję mi się że kiedy zniosą kwoty ceny bydła powinny iść w górę bo jeśli dobrze mi się wydaję cześć rolników będzie mogła bez obaw o kary powiększać swoje stada. Jeśli się mylę to mnie poprawcie

za mało rozwinełem swoja wypowiedz chodziło mi o to że jałówki będą drogie do okresu zniesienia kwotowania później przez jakiś czas też bo kazdy będzie chciał rozwinąć produkcje tym bardziej ceny są zachęcające do rozwoju. teraz jest kwestia spadku ceny mleka bo każdy będzie chciał jak najwięcej wyprodukować mleka i zrobi się nadprodukcja w całej uni mleczarnie też będą chciały zarobić jak najwiecej na tym. musi być rynek zbytu aktualnie rosja odbiera sporą część tylko że to nie pewny rynek polska zaczęła mieszać się do ukrainy więc świnie już nie biorą. w pewnym momecie może być kulminacja i rolnicy będą oddawać krowy na ubój. to wszytsko tylko moje przypuszczenia i oby się nie sprawdziły ale tzreba mieć taki scenariusz na uwadze przy planowaniu produkcji zwierzęcej bo to nie roślina

#496 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 612 postów

Napisany 04 luty 2014 - 21:59

Jałówki hodowlane ale za krowy wiecej ?? czemu

#497 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 luty 2014 - 22:42

Jałówki hodowlane a ile jest warta jałówka hf nad ocieleniem bez papierów i bez oceny stada ?
4tys da rade wziac ?

Edytowany przez ventador, 04 luty 2014 - 22:43.

#498 Share lolek200

lolek200

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 05 luty 2014 - 03:05

Jałówki hodowlane ja wziąłem 4.8, tez bez papierów i oceny stada, jeszcze cielaka sobie zostawiłem. tylko to było pół roku temu.

#499 Share KoziolekCS

KoziolekCS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , sport

Napisany 05 luty 2014 - 20:28

Jałówki hodowlane

ale za krowy wiecej ?? czemu

tak mi mówił , chciałem kupic ale zrezygnowalem

Edytowany przez KoziolekCS, 18 styczeń 2015 - 11:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#500 Share 00Dawidek00

00Dawidek00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 14 luty 2014 - 19:32

Jałówki hodowlane Witam. Mam możliwość sprowadzenia jałówek z Danii, sobie ściągam 20 szt. lecz transport mieści 24, bądz 34 sztuki, zależnie od wieku, w związku z tym poszukuję chętnych na pełny transport.. przywóz planuję na koniec Marca bądż początek kwietnia..
Aktualne ceny bydła w Danii można znaleść na stronie http://www.landbrugs...teringKvaeg.htm
Transport kształtuje się około 1- 1.2 euro za km , plus do ceny należy doliczyć koszt przygotowania papierów i wyszukania konkretnych sztuk, na te chwile nie mam dokładnych danych ile za to trzeba zapłacić, ale w następnym tygodniu już coś powinienem się dowiedzieć..