pitras

Jałówki hodowlane

Polecane posty

Gość   
Gość

Najpierw to sprawdź czy one są zdrowe i wolne od IBR, BVD, czy jeszcze groźniejszych chorób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najlepiej to zlecić samemu. Powinni Ci oczywiście pokazać dokumenty, ale wszystko można załatwić. Bałbym się z Estonii kupować. W Polsce nie ma dobrego bydła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

WItam kupię 6 jałówek cielnych mlecznych  terminy wycieleń marzec kwiecień najlepiej województwo lubelskie lub podkarpackie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabaton1993    0

Witam jestem zainteresowany kupnem jałówek HF-RW i Simental mleczny, najlepiej młodych niezacielonych (ale mogą być również zacielone).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baraki    0

Witam.

Kupie 100 jałówek HF (najlepiej zacielonych) na zasiedlenie nowej obory na wrzesień 2016.

tel 606832207

Edytowano przez baraki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0qwe    15

Witam, jestem zainteresowany kupnem jałówek MO, czy ostatnio ktoś coś kupował, możecie jakieś firmy polecić?  I z ciekawości zapytam czy ktoś sprowadza bydło norweskie czerwone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

Witam, mam na sprzedaż jałówki hodowlane wysokocielne wydajność stada 10 tys litrów. Kryte nasienieniem kanadyjskim głównie sex.jałówki ładne zadbane, jestem rolnikiem indywidualnym i przywiązuje szczególną wagę do chowu jałowic. Sprzedaje około 10 sztuk rocznie. Gdyby ktoś chciał mogę podać namiar znajomego rolnika który wziął ode mnie już około 30 sztuk i on może podzielić się opinią o tym towarze. Cena priv do negocjacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SimFan    10

Zakupię jałówkę cielną simental mleczny bądź cielną krowę pierwiastkę, najlepiej z obustronnym pochodzeniem. Najbardzej był bym zainteresowany ofertami z woj. świętokrzyskiego ewentualnie z województw sąsiednich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z podlasia to nie będzie, ale okolice Płońska, miejscowość Gaj chyba firma Konkret. Konrada to bym sobie odpuścił. Na podlasiu masz spory wybór handlarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KajtekDiego    0

Znajomy wuja zakupił jałówkę w Konradzie, okazało się że miała IBR czy BVD (pomimo, że w papierach wszystko cacy). Wywiózł ponad 15 sztuk juz...

 

Jak wysoka cielność Cie interesuje?

Edytowano przez KajtekDiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8megr    0

Kupuj simentala tylko­ w typie mlecznym, na­jlepiej z Austrii, np­. przez Centergen. Mleka trochę mniej ni­ż od HF, problemów du­żo mniej niż przy HF ­:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1989    2

Firmy KONKRET nie polecam kiedys kupilem jalowke i dwie pierwiastki, to jalowke przywiezli inna niz wybralem podobno przypadkowa pomylka, Do wycielenia miala okolo 3 tyg, a po wycieleniu jena cwiartka zapalenie. Sprzedawca wogole rece od tego umyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja nie mam co narzekać. Kupiłem w lutym 2012 7 jałówek MO i prawie zero problemów i wszystkie są nadal. Jedna szt miała wrzód na racicy, ale późno zauważony. Wtedy jeszcze nie wiedziałem co to jest.
Głupotą jest kupowanie jałówek czy krów z wycieleniem na 2-3 tyg. Najlepsze to takie cielne 6-7 msc, bo mają czas się zaaklimatyzować do nowych warunków.
Z SM jest więcej problemów niż z MO i SM będę się pozbywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwo222    1

Ja nie mam co narzekać. Kupiłem w lutym 2012 7 jałówek MO i prawie zero problemów i wszystkie są nadal. Jedna szt miała wrzód na racicy, ale późno zauważony. Wtedy jeszcze nie wiedziałem co to jest.

Głupotą jest kupowanie jałówek czy krów z wycieleniem na 2-3 tyg. Najlepsze to takie cielne 6-7 msc, bo mają czas się zaaklimatyzować do nowych warunków.

Z SM jest więcej problemów niż z MO i SM będę się pozbywał.

 

Jaką wydajność mają Twoje MO i SM , mam za miesiąc kupić kilka sztuk jałówek i zastanawiałem się nad tymi rasami ?

Gdzie je kupiłeś ?

Edytowano przez Sylwo222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

MO z firmy Konkret a SM z Konrada. Sm na które trafiłem są do d*py. Same tylko problemy, co nie znaczy, że inne też takie będą. Zatuczyli je i z porodami problemy. Z zacieniami też kłopoty, bo często łapią torbiele jak nie zacieli się szybko. Być może te bawarskie z Centergenu są lepsze. Na 4 szt SM tylko jedna była dobra a reszta taka sobie. Przy SM i MO w Konradzie trzeba dobrze patrzeć, bo nieraz już widziałem takie kudłate, masywne wyglądające jak byki a nie jałówki. Mleczna sztuka jest smukła, drobnej kości, z gładką krótką sierścią.
Wydajności nigdy nie mierzyłem, bo pod oceną nie jestem. Od 2012 sporo się zmieniło i obecne jałówki mają na pewno lepszy potencjał. W I laktacji to 18-20 l dziennie przy średnich objętościowych i 4 kg treściwej. Trzymają dość długo mleko a zapaleń praktycznie żadnych jak się dba. W II laktacji 25-38 l zależnie od sztuki. Akurat na 7 szt 2 dawały zawsze mniej. W III laktacji podobnie a w IV przyszła susza i każdy wie jak to się odbiło. Obecne jałówki odchowane od tych krów w I laktacji 20-28 l dziennie. Mają potencjał, ale w moich warunkach nie do wykorzystnia. Wynagradzają mi to brakiem zapaleń i zacielaniem się w ponad 90% za I razem. Trzeba tylko dbać potrzeby witaminowe i trzymać mocznik na odpowiednim poziomie. Mało białka to ciche ruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0qwe    15

Simy z Austrii od centergenu są bardzo dobre lecz nie wszystkie, te najtańsze sztuki to raczej nic specjalnego wybrakowane i najsłabsze. Za te dobre o wydajności 25 do nawet 40l w I laktacji trzeba dać 8-10tyś brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj